Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egész életük alatt változik...

Ha egész életük alatt változik a hangunk, akkor miért van az, hogy sok embernek hosszú évek múlva is ugyanolyan a hangja?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. a szinkronhangokra a filmekből sorozatokból. Az összesnél azt tapasztalom, hogy ugyanolyan évek óta és semmit nem változott. Ha például a 90-es években szinkronizáltak egy filmben és a 2010-es években is, akkor én nem hallok különbséget a hangjukban és azt mondanám, hogy az eltelt 20-30 év alatt alig változott, vagy van ami nekem nem is változott. Miért van az, hogy sok embernek nem észrevehető a változás a hangjában, ha állandóan változik az emberi hang?

2021. jan. 14. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt hivatásos szinészek tudják a hangszínt valamennyire váloztatni, másrészt - ez a fontosabb - szinkront utána vágják, módosítják, szürik
2021. jan. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Nem állandóan változik az emberi hang.

Vannak szakaszok:

- gyerekhang

- kamasz (fiúknál mutálás)

- fiatal felnőtthang

- felnőtthang (24-64 évig ez a leghosszabb időszak)

- idős hang

...és ezzel kész is.

2021. jan. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Amerikai színészeknél/színésznőknél is észrevettem, pl interjúkban nem módosítják a hangjukat, és azon észrevehető, hogy van akinek alig változott a hangja fiatalkora óta.
2021. jan. 14. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!