Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A saját célod elérése érdekébe...

A saját célod elérése érdekében átvernél valakit? Miért?

Figyelt kérdés

Gondolatkísérlet...


1) Adott egy 15 éves gyerek. Kevesebbet tud, mint te (már ha több vagy mint 15), és tapasztalatlanabb, mint te.

Kihasználnád-e a tudásod, és tapasztalatod adta előnyöket egy 15 évessel szemben, hogy elérhesd azt, amit akarsz?


2) Adott egy felnőtt, aki (bizonyos okok miatt), egy 15 évesnek megfelelő tudással és tapasztalattal rendelkezik.

Kihasználnád-e a tudásod, és tapasztalatod adta előnyöket a fent leírt felnőttel szemben, hogy elérhesd azt, amit akarsz?


A kérdés arra vonatkozik, hogy magadat ismerve melyiket TENNÉD MEG, és NEM arra vonatkozik, hogy melyiket tartod megengedhetőnek/nem megengedgetőnek. (Az utóbbira ha akarsz kitérhetsz kommentben.)


Indokold! (Bármelyiket is választod...)


2021. jan. 17. 21:28
A kérdező szavazást indított:
mindkettőt kihasználnám
csak a gyereket használnám ki
csak a felnőttet használnám ki
egyikőjüket sem használnám ki
18 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnám megtenni mert ehhez én túl lelkis ember vagyok. Utána marna a bűntudat. Sajnálatot éreznék.


27N

2021. jan. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre azért nehéz mit mondani. Az átlagnál becsületesebb embernek tartom magam, de ahhoz hogy biztos és tényleg őszinte választ adjak erre a kérdésre, tudnom kellene, hogy mit nyernék az átverésből, mit veszítene az illető, és konkrétan mi történne. Pénzt mondjuk nem csalnék ki senkitől se, de információt már lehet, hogy egy példát is mondjak. Az is számít, hogy kiről van szó és mi a mögöttes motiváció.
2021. jan. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ ugye, hogy mi a célom. Ha például az, hogy neki jobb legyen, akkor igen.


Nagyon relatív és sokféle lehet ez a dolog.

2021. jan. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki kihasználná mindkettőjüket, ha megéri nekik. A megéri alart
2021. jan. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

(a negyedik válaszoló vagyok, csak véletlenül elküldtem a választ)

Tehát, a megéri alatt olyanokat értek, hogy például rá van kényszerülve, meg igazából mindenki tud magában mérlegelni, hogy nekik megéri-e. Csak az nem mindegy, hogy kinek milyen szituációban éri meg.

2021. jan. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán látom át azt a szituációt amikor egy 15 éves gyerekkel kellene 31 éves felnőttként ügyelnem, de ha mégis, mondjuk áru eladás, akkor nem verném át.

Felnőtt esetében attól függ. Ha nő ügyről van szó, akkor nem érdekelnek az erkölcsi normák, meg az etika. Minden másban korrekt vagyok.

2021. jan. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk, ha már így megfogalmaztad, leírhattad volna konkrétabban is a szituációt. Így nyilván mindenki arra kattint, hogy nem használná ki. Miért nem írtál valami tétet, ami elgondolkodtatja az embereket?
2021. jan. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!