Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Árulkodásnak számít, ha egy...

Árulkodásnak számít, ha egy kollégát a saját érdekében megmondok a főnöknek?

Figyelt kérdés

Nem szívesén tenném, de nem latok más megoldást, különben ki fogják rúgni..

Így viszont lenne esélye rendbe hozni a dolgokat.


2020. nov. 6. 07:28
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
32%
Igen
2020. nov. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%
ez nem óvoda. ha bajod van a másikkal, jelezd neki, de ha nem használ, a főnöknek. teljesen természetes, hogy a főnöknek szólunk.
2020. nov. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom ez jelen esetben mit takarhat, hogy a saját érdekében, de bármikor is eszedbe jut ez bárkivel kapcsolatban, tedd fel magadban a kérdést: kért az illető bárkit is, hogy segítsen neki? Mert ha nem, akkor nem dolgod, hogy foglalkozz vele.

Nem vagy isten, nem vagy a személyes testőre, nem vagy a megmentője, nem vagy az anyja/apja.

Örökérvényű igazság, hogy csak annak segíts, aki kéri. Ellenkező esetben bármilyen végkifejlete lesz (mert nem tudhatod, hogyan fog alakulni), azért te leszel a felelős, és rosszabbul fogsz kijönni belőle, mint ha nem tettél volna semmit. Mert lehet a főnök megharagszik rád, lehet a kolléga fog megharagudni, lehet mindkettő, bármi előfordulhat. Annyit megtehetsz, hogy elbeszélgetsz a kollégával, de onnantól az ő döntése, mit fog tenni, hogyan fog viselkedni.

2020. nov. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
94%

igen, hármas mondjuk jól mondja, hogy ha neki akarsz segíteni, akkor ne szólj a főnöknek. mindenkinek magának kell akarnia, különben nem lesz jó vége. ha segítséget kér, akkor majd adsz neki tanácsot.

ha magad miatt zavar az ő viselkedése, mert a hibáit kell javítgatnod/többletmunkát okoz, akkor viszont szólni kell. amúgy ne hidd, hogy feltétlenül segíteni fog ha szólsz/vagy esetleg kirúgják.

saját tapasztalat, hogy kb senkit se rúgnak ki, aki lazsál, hibázik, be se jár, stb. több munkahelyet megjártam már, de még SOHA nem rúgtak ki ilyen embert. olyan viszont már többször volt, hogy ilyen ember miatt én távoztam. ettől függetlenül én szólok, ha ilyet tapasztalok, mert megadom az esélyt, hogy javuljon a helyzet. ha a főnök nem is tud róla, hogy valaki miatt szenvedünk, akkor esélye sincs javítani a helyzeten.

2020. nov. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
9%

Meg leszel mondva,

ki leszel dobva

a szemétdombra.

Ott lesznek az egerek,

kirágják a beledet.

2020. nov. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Beszelni már nem lehet vele, többször próbálkoztam. Sok ember panaszkodik rá. Hátráltatja a munkánkat a viselkedése és hozzáállása miatt. Ugy gondolom mindannyiunk érdeke és persze az övé is hogy valtoztasson..

Az én teljesítményem ne romoljon le miatta. Többször sumákoltam el ezt azt hogy védjem. Ugy gondolom más lehetőség nincs. Elmenni nem akarok ..szeretem a munkámat.

2020. nov. 6. 09:01
 7/31 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ezzel nem tennél jót, nem tudom, mi a konkrét probléma vele, esetleg leírhatnád, úgy könnyebb lenne tanácsot adni. Az is lehet, hogy már egyeztetett a főnökkel, csak ti még nem tudtok róla.

Nálunk kommunikációs probléma van a csapatban, amit a többiek nem akarnak segíteni megoldani, én a kiégés határán vagyok, elegem lett, kértem az áthelyezésemet a cégen belül a főnökömtől, amire kaptam is ígéretet, de közben állást keresek, amiről viszont csak 1-2 ember tud.

2020. nov. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
31%
Vamzerkodni akar hogy jobb színben tüntesse fel magát, csak azt nem értem mi ez a duma hogy az "Õ" érdekében akarod bemószerolni?
2020. nov. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy egyeztetett a főnökkel arról hogy úgy beszél velünk mint a kutyával és baszik a dolgára.

Nem valószínű hogy ezt a főnök jóvá hagyta volna.

Olyan pozícióban van, hogy ő mondja meg vmirol hogy jó vagy nem jó és mi az után tesszük a dolgunkat. Ha ő nem ad egyértelmű választ vmire akkor a mi feladatunk szart sem ér. Ezáltal nem végezzük jól a munkánkat és le leszünk cseszve. Elnézést ha ezt nem tűrjük tovább.

2020. nov. 6. 09:19
 10/31 A kérdező kommentje:

8#

Nem akarok vamzerkodni, de nekem a saját munkám minősége a legfontosabb. Elnézést.

2020. nov. 6. 09:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!