Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szétszórtság és kétbalkezesség...

Szétszórtság és kétbalkezesség ellen megoldás?

Figyelt kérdés
Már nem vagyok tini de egyszerűen nagyon szétszórt vagyok és ügyetlen. Naponta 20-szor ejtek ki valamit a kezemből, naponta 20-szor megyek bele testtel valamibe, ütöm be valamimet. Pár példa: Ma hoztam haza mekis kaját, erre leejtem itthon az üdítőket és az egész padló kólás lett. Meg kint felejtettem a kulcsot az ajtóban órákig, jó hogy nem lopták el. Már nagyon zavar, mert nem tudok úgy inni, hogy ne csepegtetnék ki vagy konkrétan öntenék ki valamennyit a poharamból, amíg egy szobával arrébb akarom vinni. Vagy ne úgy mennék be a szobámba, hogy mindig beütöm a vállam vagy lábujjam az ajtófélfába. Ötletek? :)

2021. jan. 20. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
A mekis kaják eldugították az ereidet, ezért nem működsz már rendeltetésszerűen.
2021. jan. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szép :D Talán október elején ettem utoljára. Azelőtt meg talán nyár elején. Nem járok olyan gyakran oda.
2021. jan. 20. 17:20
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
Én akkor vagyok ennyire szétszórt, ha túl sok mindent szeretnék egyszerre csinálni. Mindig máshol jár az eszem stb. Nekem úgy kezdtek ezek elmúlni, hogy notesz vezettem és napi rendet írtam, így oda tudtam figyelni a dolgokra és kevésbé lettem ilyen kéttbalkezes. Próbáld ki, nem rögtön fog "hatni" kell pár nap mire átállsz erre de utána jó lesz.
2021. jan. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Nála is hasonlo. De vannak jo válaszok

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

2021. jan. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
29%

Jobban összpontosított figyelem kell ahhoz, amit csinálsz. Biztos, hogy nem ügyetlen vagy, hanem inkább a figyelmedet hagyod elkalandozni, és így nem veszel észre akadályokat, nem összpontosítasz eléggé a megfelelő mozdulatok kivitelezésére.


Vélhetően egy kicsit több önuralomra van szükséged. Például nem hagyod száguldozni az elmédet, amikor ilyen "kényesebb" tevékenységet végzel, és elterelni sem hagyod a figyelmedet róla mások vagy a körülmények által.


Ha ezt elkezded gyakorolni, hamar és szinte észrevétlenül javul ez a fajta koncentrációd.

2021. jan. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!