Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elkerülő kötődésű személyekhez...

Elkerülő kötődésű személyekhez mi a megfelelő hozzáállás? Ha párkapcsolatban vagy vele, tehát számít ez a személy. Hogy álljak hozzá hogy ne "ijessze" el minden komolyabb érzelem, ami felé irányul?

Figyelt kérdés

Olyanoktól kérdezem főleg, akik tudják, hogy ők maguk ilyen személyiségek, akár gyerekkori szülővel való kötődési zavar miatt. Mit tegyen a párod hogy ne tűnj el? Jobb lenne ha nem írná le hogy szeret?! Vagy csak mértékkel? Vagy? De aki nem érintett a témában, viszont tud valami jó ötletet, jobban bele tud ebbe gondolni, annak a tippjének is örülnék.


Van egy kapcsolatom, felnőttek vagyunk, a párom ebben "szenved". Szeret, addig már eljutott, hogy ezt mondja, írja, ritkán bővebben is kifejti (nagyon ritkán), viszont egyébként ahogy felhozok mélyebb érzésekről témát, az ő gondolatairól kérdezem, menekül, "támadva" érzi magát, megijed a sok érzelemtől, nem fejezi ki az érzéseit.


Mielőtt valaki azt írja azért mert nem szeret, nem erről van szó. Nagyon szeret.


Itt egy írás mi is bővebben ez az egész, amit ő érez ha az érzelmek jönnek szóba.


[link]


A kérdés amire nagyon szeretném tudni a választ az az, hogy mit tegyek ÉN. Ha kifejezem megijed, de akkor hogy legyünk együtt? Csak a hétköznapi dolgokról beszéljek folyton vele....? Mert akkor teljesen oké, jelen van. De annyira vissza kell fognom magam, hogy ne fejezzek ki túl sokat felé, mert tudom mi lesz a vége.. fél az érzésektől, fél közel engedni... Mi a jó megoldás? Hogy nekem is jó legyen valamennyire.. ne érezzek "hiányt" a kapcsolatban



2021. jan. 19. 23:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Látom, nagyon ki akarod facsarni magad valaki mellett, akinek szakemberre lenne szüksége párkapcsolat helyett a helyes kötődési minra megtalálásához...
2021. jan. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Most elgondolkodtattal, lehet en is ilyen vagyok nőként. Szóban nem fejezem ki az erzelmeim, csokolozas gondolatatol is kiraz a hideg, becezgetes, olelgetes, puszilgatas csak modjaval, napkozben eleg visszautasitonak tunhetek, esti osszebujaskor viszont igenylem a simogatast, puszit, akar masszazst is. Imadom ha ágyba kapom a kávét, vagy főz valamit, rendet rak, enged furdovizet, szoval ilyen aprónak tűnő gesztusok, amik nem szoban nyilvanulnak meg. Nem vagyok tul romantikus sem, de az is jol esik, amikor gyertyakkal van tele a szoba es úgy vár, viszont a targyi ajandekoknak nem tudok igy orulni.
2021. jan. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hú, ez csak nagyon lassan megy. Megnyitni valakit, aki nem akarja, és talán soha nem is nyitotta meg magát senkinek. Nekem is hasonló volt a volt barátom, bár nála a szorongás is jelen volt. Egy év alatt egész sokat fejlődött. Nem ismerem ezt a fajta érzelmi zavart, de szerintem lassan, apró lépésekben lehet haladni. Hogy éppen őt hogy lehet megnyitni, azt nem tudom. Mindenkire más hat. Én barátomnál rámenősnek kellett lenni egy kicsit, mert természetesen nem jöttek a dolgok. Figyelj rá, és találd meg a kulcsot! Viszont, először azt hiszem magában kéne megfogalmaznia a dolgokat, elgondolkodnia az érzésein. Mert meglehet, hogy ő maga is menekül előlük. Talán először jó megoldás lehet, ha küldesz neki cikkeket például, amik elgondolkodtatják. Aztán, ha szeretné, megbeszélitek, ha nem, nem. Az is elég, ha csak magában indul el a változás.
2021. jan. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég, a leírásod és a cikk alapján rájöttem hogy az én párom is ilyen.

Én már megtanultam mellette hogy hogy kell őt kezelnem. Már nem hiszem magam egy romantikus film vagy könyv hősnőjének :D Nem mondok ki dolgokat. Inkább hagyom hogy a testem beszéljen. Ez nála bevált, a tettek. Ha együtt vagyunk, vagy csak hozzábújok, vagy megsimogatom ahogy teszünk-veszünk és elhaladok mellette, azokból ő ért. Ha kimondok dolgokat, azt nem tudja megfelelően leragálni.

Igazából én sem tudom mi a kulcs, eddig nem is voltam vele tisztában hogy ő ilyen, én is kíváncsi vagyok hogy milyen hozzászólások fognak még jönni.

2021. jan. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
Szkizoidok ilyenek.
2021. jan. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Keress valamit amit nagyon szeret és ajándékozd meg vele. Az én barátnőm szereti a könyveket és a Lego-t. Ha
2021. jan. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hamarabb küldtem el, ejnye.


A lényeg, hogy ne kényszerítsd ki belőle. Mondani fogja ő, hogy szeret vagy valamivel megpróbálja majd kifejezni, mert tudja, hogy erre neked szükséged van. Nem kell neki kifejteni meg nagy beszédeket tartani arról, hogy mennyire szereted, mit érzel iránta, mert attól csak megijed és elbizonytalanodik. Rosszul is fogja érezni magát, mert ő nem tudja ezt visszaadni neked, ezért megpróbál majd ellökni, nehogy több csalódást okozzon. Az érintéssel hogy áll? Ha szereti, akkor a tv előtt az öledbe rakhatod a fejét vagy odabújhatsz és pihenhettek együtt. Az én barátnőm ezt nagyon szereti, mellé hozok neki valamit, amit szeret és elvagyunk. A lényeg, hogy ne várj el tőle érzelgős szövegeket meg nagyon romantikus dolgokat. Ha személyiségzavara van, mint az én barátnőmnek, akkor nem is tudja kifejezni rendesen, nem is ért mindent, ezért nem szabad elvárni tőlük, hogy normálisan fejezzék ki magukat.

2021. jan. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Olyan jókat írtok, én is így látom ezeket. Megerősítettek néhány dologban. Most várok, 10 napja beszéltünk utoljára, megint nem tetszett neki valami, ráhagytam. Most egyenlőre hagyom, azt szeretném hogy Ő legyen az aki megkeres. Így sem érezheti hogy fél nap után már megjelentem. Eltelt már sok nap. Nem tudom fog-e írni, az is kérdéses. 10 napja utoljára ő küldött nekem egy szép képet, amit megnéztem, de nem reagáltam egyből, amikor újra megnyitottam az üzenetet, a kép ki volt törölve.... Gondolom "megharagudott" hogy nem reagáltam, nem kapott választ és ez is sértette az önérzetét.. szóval úgy volt inkabb törli hogy rosszul érezzem magam... Most hirtelen én "lettem olyan mint ő" hogy fogalmam nincs hogy reagáljak, vagy arra hogy reagálnék ha írna. De várom hogy írjon... Aztán majd ha rendbe jönnénk már ezeknek a tudatában alkalmaznám azokat amik felé hatásosak (visszafogottabb legyek, stb), meg amiket írtatok
2021. jan. 20. 11:25
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem nem célszerű olyan kapcsolatban élni, ami ilyen komoly diszkomfort-érzést okoz. Mintha szándékosan feláldoznátok a saját életeteket a beteg másikért. Az előrelépésnek ráadásul a reménye sincs meg ezekben a kapcsolatokban. Megöregedtek, és visszanézve keserűen látjátok majd, hogy feladtátok magatokat a semmiért. Öreg párotok naponta jó párat gorombáskodik felettetek majd akkor is, ti meghúzzátok magatokat, mert féltek tőle. Önmagatok ellenségei vagytok.
2021. jan. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy tökéletesen tudom, hogy hagyni kéne. Akármennyire is jö, ha jó, mellette a sok értetlenség, idegeskedés. De nagyon szeretem
2021. jan. 20. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!