Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önző vagyok ha nem szeretek...

Önző vagyok ha nem szeretek másokat magammal vinni ingázáskor?

Figyelt kérdés

Évek óta minden nap autóval járok be a munkahelyemre ami egy város szélén van, lehajtok az autópályáról és pár száz méter ott is vagyok. (30 km az út) Többször is megkértek már páran, hogy vigyem be őket, sokszor meg is tettem, de nem szeretem. Folyton kitérőt kell tenni, bemenni a városi dugóba ezzel egy nap kb. egy órát vesztve. Izgulni, hogy nehogy elkéssen miattam valaki.

Egyszer-egyszer szívesen megteszem, de folyamatosan irtózom ettől. Ez nagyon önző dolog?

Azt gondolom, hogy azért dolgoztam egyrészt eddig is folyamatosan, hogy ne kelljen buszra szállnom, alkalmazkodnom az utazásban másokhoz. Ha valami baja lesz én viszem a szerelőhöz, eddig még benzinre sem kértem pénzt soha. Ha valaki megtenné, hogy egyik héten ő vezet a másik héten én saját kocsival azt úgy gondolom korrekt is lenne, de mindenki csak vitetné magát.



2021. jan. 21. 18:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy önző, meg lehet érteni téged is.
2021. jan. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha ugy is arra mesz ... nem elfernek? Max mond meg, hogy nem viszed a munkahelyeig az illetot, hanem tedd ki egy buszmegallonal te pedig menj a dolgodra.
2021. jan. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy önző, mert nem vagy ingyen taxi. Egyszer-egyszer okés, ahogy írtad is, de ennyi a normális, nem több.
2021. jan. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy önző.Néha lehet de mindig már azért pofátlanság vitetni magukat.Vagy akkor anyagilag kicsit beszállhatnának
2021. jan. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
VÓTMÁ!
2021. jan. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a dolog, én magam sem szeretem ezt. 9 évet dolgoztam kint Tirolban. Sok magyar kijött, ecsetelték hogy hát ő nekik otthon áll a garázsban az autó és hülyék lennének kihozni ide a hidegbe meg a nagy hóba az autót. Aztán mikor szabadnap volt ők nagyon szívesen felajánlkoztak hogy ők elkísérnek szívesen a városba.... Hazamenetelkor ugyanez. Vigyem már el őket, de a végén már ők akarták megmondani hogy mikor induljunk meg merre menjünk... Pár éve volt az utolsó, hogy szívességet és ingyen taxit csináltam. Akkor volt az, hogy Németországból jöttem haza, ott megismertem egy faszit aki aznap ment haza amikor én (egy cégnél voltunk) és nem-e vinném el... Mondom jó, legyen. Hú az tök jó, mert 100 euró a jegye, de mindjárt felhívja őket is le is mondja. Lemondta, hazahoztam, ráadásul kitérővel. Úgy szállt ki hogy na köszi, további szép utat.... Mondom a pofám leszakad... Spóroltam neki 100 eurót, és rohadtul nem érezte úgy, hogy ő neki ezt honorálni kellene... Ilyenek az emberek, de én már képes vagyok nemet mondani rossz érzés nélkül. Nem kell magyarázkodni. Elviszel? Nem. Ennyi. Azt mindenki azt gondol amit akar.
2021. jan. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nemet kell mondani vagy rád szállnak mert ilyen pofátlanok az emberek.Legyen szó bármiről.Ha csak egyszer teszel szívességet aztán már elvárásuk lesz feléd ami roppant gusztustalan tuskó dolog
2021. jan. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
30%

13 éves vagyok, és szerintem a mi generációnkra nézve önzőség, ha valaki megtehetné, hogy védi a környezetét, mégis környezetszennyező módon él csak azért, mert neki úgy kényelmes. Ezt azért gondolom így, mert mi fogjuk örökölni és nekünk kell megpróbálni megjavítani azt a bolygót, amit a felnőttek a kényelmes életükkel tönkretesznek.

Szerintem fel kellene vetned nekik azt az ötletet, amit itt leírtál, hogy mindig más ember viszi be a többieket felváltva. Ha négy fő ül egy kocsiba, nem egyenként mindenki a sajátjába egyedül, akkor máris negyedannyi káros gázt termeltek az utazással. Nagyon megköszönnénk mi, gyerekek.

2021. jan. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem abszolút igazad van kérdező.
2021. jan. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
Kedves 8-as válaszoló. Kedves és aranyos dolog tőled ez az aggódás, hidd el, ha nagyobb leszel majd változik ez a véleményed. Addig is ha gondolod nézz utána annak, milyen környezetszennyezést okoz egy okostelefon/tablet/Macbook/Playstation/okosóra/okostv stb. gyártása. Mert ezeket a dolgokat viszont a fiatalok előszeretettel használják. Persze idősebbek is, de a válaszod eléggé álszent volt. Te úgy gondolod a felnőttek tönkreteszik a bolygót a kényelmes életükkel, ami csak részben igaz, mert gondolom te magad is nyomkodod a telefont, nézel tv-t, szoktál számítógép előtt ülni. Ezek sem a bokorban nőnek és a gyártásuk konkrétan szennyezőbb mint amit a járműipar termel.
2021. jan. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!