Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Óvoda után hogy tehetnek egy...

Óvoda után hogy tehetnek egy 7 éves gyereket "kisegítő iskolába"? Találkoztam egy tök normális lánnyal, akire kiskorában ráfogták, hogy értelmi fogyatékos, és ezzel tönkretették az életét... ezt akkor mégis ki dönti el?

Figyelt kérdés

Irodai állást hirdettem, és jelentkezett egy ránézésre tök normális lány, majd mikor rákérdeztem miért 17 évesen kezdte a középiskolát, zavarba jött, és el akart menni... Mikor rákérdeztem mi a baj, közölte, hogy mindenhonnan elutasítják, mert a 10 osztályos kisegítőt végezte el, és ezért nem kap munkát, nincs normális élete!


Szó szót követett, mutatta a hivatalos 103-as IQ tesztjét, ekkor rákérdeztem mi a konkrét fogyatékossága, erre valami érzelmi kifejezészavart mondott, hogy nem tud megfelelően reagálni a környezete érzelmi ingereire (amiből semmit se értettem).


Aztán mondta, hogy ő mindig kedvesen mosolyog, és néha elnézést kér, ha nem veszi észre, hogy szomorúnak kellene lennie, és ezzel mást megbánt...


Kicsit nehéz elhinnem ezt az egészet - vajon hazudott, vagy tényleg egy ilyen semmiség miatt be lehet vágni egy gyereket egy fogyatékos iskolába? (Számomra felfoghatatlan, hogy lehet meghatározni, mi a normális érzelem, elvégre mindenkinél más és más.)


2021. jan. 22. 13:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
82%

Az autistaknak magasabb az iq-ja az azlagembernel. Az erzelmeket furan fejezik ki.

Vedd fel dolgozni,jol ellatja a feladatat laany.

2021. jan. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Falusi óvodából jött kisvárosba (7 éves korában költöztek ide), most 23 éves, 2 éve érettségizett (2-3-as átlaggal), és 2 éve nem talál munkát...


Ismertem autista embert (ott van kényszeres beidegződés, pontos napi rutin, szemkontaktus kerülés), itt másról van szó, nem mertem konkréten "antiszociális személyiségzavart" (szociopata) kijelenteni, mert szerény és barátságos... Amellett teljesen normálisan viselkedett (tényleg sokat mosolygott, de nem temetkezési vállalkozást vezetek, így ez nem lenne probléma).


Egyrészt úgy érzem valamiféle nemtörődömség miatt így elbántak vele, és ha nem így történik, lehetne normális élete... Másrészt esetemben kicsit fura belegondolni, hogy a vállalkozásom sikere egy értelmi fogyatékoson múlik, akinek talán aláírási joga sem lehetne, ha jobban belegondolunk...


Az meg a legabszurdabb dolog, hogy az eddigi 4 állásinterjús közül abszolút ő a befutó:

-Az első mint kiderült tud gépelni, de csak okostelefonon (Még ő volt kiakadva, hogy miért van billentyűzet, jó hogy nem írógép, már nem a '90-es években vagyunk!)

-A második 27 évesen még sosem dolgozott, csak az apjának új felesége lett, és kitalálták, hogy 27 évesen már nem tartják el.

-A harmadik meg kérdezte, hogy mennyit kell dolgoznia, mert ő falun dolgozott kocsmában, és a 8 órából csak kettőt dolgozott, és többet az irodában sem akar!


Így a másik 3 alapján komolyan szégyenlem, hogy ebbe a generációba tartozom...

2021. jan. 22. 14:41
 13/17 anonim ***** válasza:
41%

"itt másról van szó, nem mertem konkréten "antiszociális személyiségzavart" (szociopata) kijelenteni, mert szerény és barátságos... Amellett teljesen normálisan viselkedett "


Ettől még lehet szociopata és pszichopata is. Pont ez jellemző rájuk. Felszínes báj, intelligenia, empátia hiánya, stb.

2021. jan. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
41%
13 intelligencia*
2021. jan. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Az autizmus nagyon szerteagazo, azert, mert ismertel egyet, az nem azt jelenti, hogy mindenki pont olyan. Plusz vannak kompenzacios technikak, amit egy enyhe autizmussal elo ember kivaloan tud alkalmazni, lehet a kulvilag eszre se veszi a problemajat.

Egyebkent nem lehet ertelmi fogyatekos, enyhe ertelmi fogyatekossagrol is olyan kb 75 alatti IQ-tol beszelunk, es igy tovabb.


Ha felsz, akkor ne alkalmazd csak azert, mert megsajnaltad, ennyi. Egyebkent meg nem arra van a probaido, hogy kideruljon, hogy az adott szemely mennyire alkalmas a munkara?

2021. jan. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a mi családunkban jócskán kijutott az autizmusból, a rokonságban 4 diagnosztizált autista van, mindegyik teljesen más ember. Attól, hogy ismertél egyet, még nem ismered az összeset. A rokonaim között van egyetemet végzett, beszédes, életvidám, jól kommunikáló autista, mindig is tartotta a szemkontaktust, nincsenek berögzült dolgai és egy idegen meg nem mondaná róla, hogy az. De az, és mi, akik jól ismerjük őt, látunk egy csomó tünetet. Aztán van olyan rokon is, aki 23 éves és még soha egy szót nem ejtett ki a száján, napjai nagy részét azzal tölti, hogy ül és ringatja magát, látszólag semmi kapcsolata a külvilággal. Két teljesen más ember, mindkettő autista.

Bocsi, ezt csak azért írtam, mert nem szeretem, amikor olyanok akarják eldönteni valakiröl, hogy autista-e, akik nem értenek hozzá, csak "ismertek egyet", vagy olvastak néhány tünetről.

A leírtak alapján ez a lány simán lehet autista, persze az is lehet, hogy más baja van. Nyilván ezt mi sem tudjuk megállapítani. De ha szerinted értelmes, és jól dolgozna, és amúgy minden oké vele, akkor miért ne adhatnál neki egy esélyt?

2021. jan. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
15%
Nagyváradon is van akinek nincs baja aztán rádfogják hogy handicapat. Vagy enyhébb a baja és a szülő intéz neki însoțitor pénzt. Nálunk az az ápolási segély és ha azt megkapod a gyerek után akkor kapsz rendes fizetést, megy az éves mintha rendesen gyárba dolgoznak, fizetik utánad amit kell és ülsz itthon a gyerekkel. Felnőtteknél megértem mert aki nem súlyos pszihikai beteg az nem kapja meg, de gyerekeknel elintézik valahogy hogy a szülő maradjon otthon. Felnőtt sérülteket tudok akik kapják de azok Igazán Súlyosak, de van 1 tizenéves aki kapjaves nem olyan súlyos.
2021. júl. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!