Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez mennyire igaz?

Szerintetek ez mennyire igaz?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Ennél a kérdésnél találtam meg az egyik válaszban a következő részletet, rendkívül lehangolónak és igaznak tartom, pláne a mai világban. Íme:


"Tetszik vagy sem jó szándék nincsen csak érdekek ami jó szándéknak látszik az mögött is sunyi érdekek vannak.Tetszik vagy sem az emberi és állati lét mozgatórugólya a létfentartás ami elengedhetetlen a tiszta önösérdek nékül.Ha valaki bajban van az jól megfejik és kapnak a lehetőségen tetszik vagy sem erről szól az élet.Amikor az ember bajba van akkor veszi észre hogy a te károdon mindenki nyerni akar. Aki kicsit is bízik az emberi jóindulatban az verje ki magából mert magatokra,a pénzetekre,családtagjaitokra és a dőrzsöltségetekre számíthattok személy szerint ahogy én látom. És ha valaki azt várja hogy keresnek neki állást vagy ilyenért fizet vagy hogy valami ilyen cég segíteni fog neki inkább el se menjen mert sz nak a fejedre mindegyik."


Bár valamennyire megtapasztaltam az életben, hogy ha bajban vagy, akkor néha jobb a szádra ülni, mert az jobb, mintha beszélnél mernél róla (legyen akár olyan téma, aminél a rendőrséget kéne azonnal értesíteni). Azért ennek is szerintem megvannak az árnyoldalai, a kérdést pedig azért írom ki, mert kíváncsi vagyok ki-mit ír erről, nem ön(vissza)igazolást szeretnék elérni, hanem teljesen mást. Köszönöm a válaszokat előre is!



2021. jan. 24. 00:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Van jo szandek!:)
2021. jan. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amikor a srác szól, hogy elhagytam a kesztyűm és visszahozza, amikor egy lány segít cipekedni egy idegen néninek és hasonló apróságok. Ez mind jószándék. Az embereknek jól esik ha segíthetnek. Az a baj, hogy egy utópisztikus világban szeretnénk hinni, amiben nincs meg az a korlát ami ezt befolyásolja. Ha sietek, ha túl sok energia valami, akkor természetesen mindenkinek eszébe jut, hogy vajon megéri e. Ez teljesen természetes, és nem hiszem, hogy elítélendő, elsősorban minden átlagos ember önmagára gondol ami ösztönös. Persze vannak végletek, van aki bármit feláldoz hogy másoknak segítsen, és van aki a mások kárán nyerészkedik, de egyik sem túl gyakori.
2021. jan. 24. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!