Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ne döljetek be, FIGYELEM a...

Ne döljetek be, FIGYELEM a külföldi munkavállalókat szervezetten verik át a magyar munkaközvetítők?

Figyelt kérdés
2X voltam kint Németországban 3 hónap szünettel és ne dőljetek be teszteltem a hirdetőket OLX,jófogás.Változó felhasználónevek de ugyan az a hirdetés.cserbenhagyó munkaközvetítők,feltűnően gyakran feltűnő ugyan azon álláshirdetések (ennyi kirúgás nem maradnak ott érdekes),elérhetetlen telefonok,ha Németországban vagyok márt nem is jó.

2014. júl. 10. 21:25
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

1.alkalom

3 Hónapja voltam kint először külföldön (Németországban) éttermekbe kerestek konyhai kisegítőket. Pestre kellett lemenni majd Németországba érve egy kisbusz szállította az embereket akinek a sofőrje egy kínai volt.Itt két helyre kerültem egymás után mindkét helyen feltűnt hogy ahova vittek előzőleg már volt magyar akit onnan gyorsan elpateroltak (mind2 kínai volt).A hűtőben magyar kaja volt és az ágyon is látszott hogy nemrég aludtak benne.Amikor az első helyről kipateroltak találkoztam egy magyarral aki nem beszélt németül és kicsit utazgatott a sofőrrel.Ott látta hogy konkrétan ezt másik magyarral is megcsinálták hogy elvitték egyik helyről.Érdekes dolog azért ahova először vittek ott is gyorsan távozott egy magyar a buszon is volt egy ilyen történet és ahova másodszorra vitt a sofőr onnan is sietve távozott valaki.A kínai még megjegyezném Németül megjegyezte (azt mondtad a fiú nem fog beszélni németül.

2014. júl. 10. 21:28
 2/12 A kérdező kommentje:

2.Alkalom

Már felkészültebben mentem összeszedtem 3 olyan embert aki megkeresett hogy mehetek mert enyém az állás plusz 2 munkaközvetítő (OszN munka és SCS).A munkaközvetítőnél az egyik agyon volt ajnározva videókkal hogy hú, többször is felkeresett hozzá mentem el másodszor.Azt mondta ha nem jön be keres másikat.Nem így történt.A scs től a kiadányt most is várom remélem megérkezik.Az érdekesség hogy utólag kiderült az scs csapat szervezte az (1.alkalom) mal leírt esetet.FE nevű férfi volt a kinai esetben is a telefonban meg (érdekes egybe esés).A másik állásnál a 3 ból ami más fajta munka észre vettem hogy akit bejelöltem egyszer férfi egyszer nő folyton változik a neve a képe és 5 nap mulva már nem lehetett elérni egy számon sem amit megadott.Ha magyarországról indulok már mehetek is busszal ha Németországban vagyok nem adnak címet ha kérdezem hova kéne menni.Ha magyarországról megyek már visznek is busszal nincs vizit ha én akarok menni mert kint vagyok Németországban már nem kapok címet menjek be pesti vizitre.Ugyan azon munkákat több hónapja hirdetik telefonon egyik sem elérhető állandoan sűrgős mindig megujítja pénzért kiemeli de ha kiderűl németországban vagyok már nem aktuális.



Amit én tapasztaltam a szállodák drágák itt sincs szoba ott sincs.Ha személyessen érdeklődsz telefonon találsz idővel állást csak hát szállás nélkűl (jó német nyelvtudással).A magyar munkaközvetítők egy kalap szt nem érnek csak a pénzed kell nekik.Akik külfőldre keresnek magyarokat ha kint vagy nem mész velük semmire ezek nagy átverések.Ott ez semmi másról nem szól csak a lehúzásról.A vándorlás Hát állás plusz szállás probléma kocsi nélkül halott magadnak kell keresni német oldalakon.Ha nincs ott fix albérletem nem szeretnek a munkaadók.Ha van albérleted de munka nincs az a gond.Mindenki csak lefejni akar bankok,taxisok,szállodák,Ha nincs pénzed ott halhatsz meg mert senkit nem érdekel neked mi bajod van.Jó Német nyelvtudás kevés és szó szerint csak magadra meg a családtagjaidra számíthatsz.Ha bemész hogy kéne állás személyesen ha keresnek is alkalmazottat letagadják (utcáról betévedteknek nincsen).A kérdés mindenütt az volt van fix lakohelyed a környéken nincs,akkor már jön a lerázás burkoltan.Magadra a nyeltudásodra szakmai és álláskeresési tapasztalataidra számíthatsz illetve a családtagjaidra.Tetszik vagy sem jó szándék nincsen csak érdekek ami jó szándéknak látszik az mögött is sunyi érdekek vannak.Tetszik vagy sem az emberi és állati lét mozgatórugólya a létfentartás ami elengedhetetlen a tiszta önösérdek nékül.Ha valaki bajban van az jól megfejik és kapnak a lehetőségen tetszik vagy sem erről szól az élet.Amikor az ember bajba van akkor veszi észre hogy a te károdon mindenki nyerni akar. Aki kicsit is bízik az emberi jóindulatban az verje ki magából mert magatokra,a pénzetekre,családtagjaitokra és a dőrzsöltségetekre számíthattok személy szerint ahogy én látom. És ha valaki azt várja hogy keresnek neki állást vagy ilyenért fizet vagy hogy valami ilyen cég segíteni fog neki inkább el se menjen mert sz nak a fejedre mindegyik.

2014. júl. 10. 21:30
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
ez neked újdonság? több éve mondogatjuk, hogy NE BÍZZ KÖZVETÍTŐKBEN! Pláne ne olyanokban akik ilyen noname oldalakon hirdetnek.
2014. júl. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen de nézzétek meg hogy nem a közvetítőkről van szó. Ugyan azok a hirdetők és attól függetlenül hogy közvetítő vagy nem megdöbbentő hogy javarészt hogy amit csak talál az ember hogy külföldre kell Magyar gyakorlatilag mind mögött hátsó szándék van.Ha az ember Németországba keres német nyelven akkor látja igazán hogy egyik se önzetlenségből hirdet hogy Magyar kell neki egy másik országba.És nem arról van szó hogy olcsóbban dolgoztat vagy sokat hanem lehúz.És keresni sem tudsz csak a pénzed megy el mert 4-5 nap alatt ezek kidobálják az embereket és nem azért mert sz a munkájuk. Megkeresel pl 60 eurót pár nap múlva kirúg azt elment 300.Képzeljétek el hogy a szezon elejétől még mindig keresi csak a hirdetés és másabb (még megdöngeti extra pénzel) csak más néven csinálják.Valós cégek valós a munka is csak ott bajok vannak azért kell a kűlfőldi.
2014. júl. 10. 22:11
 5/12 anonim ***** válasza:
Az ilyen neked szerzünk munkát mind hülyeség. Finoman szólva is nem is érdekli őket,és amire egyet találnak a közelben neked a gatyád menne rá az ott tartózkodásra . Van nekik valami kis beetető fos azt ennyi hogy lefejhessék valahonnan a pénzt.A másik amit mondtál az elérhetetlen telefonok. Normális hirdetőnél ott a pontos cím telefonszám és ha aktuális munkába állás előtt már tudod hogyan fizet ki/hány órás.Azt hogy az embert le húrcollászák valami kis putri fészekbe,aminél pár napon belül vagy kirúgnak/felmondasz az nem állapot. Az álláskeresés része ugyan olyan mintha itthon keresnél munkát egy másik megyében csak jó nyelv is kell! Az ilyen OLX es külföldi munka meg kivétel nélkül, levisznek a jó istenbe azt ha pár nap múlva kiraknak se munka se lakás dolog.
2014. júl. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 bumbi02 ***** válasza:
55%

Több éve mondogatom:


Aki ki akar jönni dolgozni, az keressen maga munkát. Fél éve volt, hogy Salzburgba kijött 3 srác dolgozni, közvetítőn keresztül, 300 eurót leperkáltak neki, majd reggelre eltűnt a közvetítő. Ott voltak minden német tudás nélkül Salzburg közepén, pénz nélkül. Az volt a szerencséjük, hogy az anyjuk el tudott minket, salzburgi magyarokat érni facebookon, és haza tudtuk juttatni a srácokat.


De aki külföldön akar dolgozni, az vegye a fáradtságot, hogy maga keresi a munkát. Ha erre nem képes, akkor vagy maradjon otthon, vagy megérdemli hogy átverjék.

2014. júl. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
ezeket a dolgokat nem lehet elégszer leírni. jó a "kérdésed" kérdező. engem meg felhívott a fickó pestre. aztán amikor találkoztunk azt mondta, hogy oda kellene adni az utiköltség rámeső részének a felét. nem fizettem. mondtam, hogy akkor nem kell a meló. nem sokon múlt, hogy ne verje ki belőlem a pénzt :) sokan voltak körülöttünk, meg kamera is volt. felugrottam a buszra aztán heló.
2014. júl. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
ez a kínai-mongol istenfasza lenne ez nem? azt már kb 2éve hírdetik csak mindíg cifráznak rajta,először 600eurot adnak,de am ásodik hónapban már 8-900-at.persze,hogy kamu,de aki ilyen SZAR-nak belöl az meg is érdemli,hogy rászedjék.Öhm,másrészről meg mindíg azt mondták nekem,hogy ne csak a munkaközvetítőket,hanem maga a külföldi magyarokat is kerüljem el a sunyiba.
2014. júl. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
fogadok zéró nyelvtudás mellett, vagyis így volt a legkönnyebb a kijutásod. Sokan ezen okok miatt választja a munkaközvetítőket. tanuljatok nyelvet és szakmát, majd pályázzatok ki. én azt sem értem miért annak hirdetésben olyanok, hogy lefordítom az önéletrajzodat. 10perces munka én bárkinek megcsinálom ingyen is. Ha nincs jobb dolgom.
2014. júl. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nekem hál istennek már megvan a stabil német nyelvismeretem és a keresett szakmákkal is rendelkezem angolokkal németekkel társalgási szinten stabilan beszélek.Egy német állásinterjút telefonon simán lerendezek ahogy minden mást is.Amit én tudok másoknak adni tanácsot hogy akik hirdetnek magyar nyelven állásokat külfőldre ezekre a legkisebb mértékben nem szabad támaszkodni ezeknek nem szabad leutazni és teljesen mindegy hogy közvetlen cég vagy közvetitő mert egykutya az összes.


Az indokok:


-Ezeket nagyrészüket telefonon sem lehet elérni


- Visszaszólnak egy jóformán hónap után de némelyik még a jó istenben is ugráltatna


-Ha már kint vagy és tapasztalatlan vagy ha még vissza írtak is pár nap múlva akit eddig elértél már elérni nem lehet ha az egyik nem jönne be ha a magyarokra alpozol már jöhetsz is haza mert megcseszheted.


-Az utazás drága már csak az odaút is egy havi albérlet árránál ott van 30 ezer körül


-A hotel drága napi 15 ezer körül


-Ha nem tetszik a pofád akkor elküldenek vagy ha alapból nem olyan te mész el.És amit ha pár napig ot dolgoztál hotel és az utazást sem fedezi mert 2X annyit költesz mint keresel ha nem jön be utaz.


-Ezek az isten háta mögé visznek le egy előzőleg fel sem mért terepre.Azt hogy te fix albérlet nélkül ott keresgélsz állást felejtős mert 15 ezer forint körűliek a hotelek.


-Ha nem jön be és ott valamennyit dolgozol is maga a ki és visszautad sem fedezi az a pénz.


-A magyar hírdetésekben eddig egy sem hírdette meg hogy ehhez a céghez pontossan itt fogsz dolgozni ezen utcaszám alatt ami egy alap dolog minden német vagy osztrák munkahírdetésnél.Ez az alap dolog hiányzik hogy ide és ide keresünk ezen a címen van a munkáltató neve és címe.


-Vagy 90% amit néztem magyar hírdetéseket az alap dolgokat nem írja le hogy kihez mész.


-Már az adott országon belüli utazás is drága.


-Ha esetleg az odaút ingyenes lenne nekem semmi költségem nem lenne de nem jön be akkor is a visszaút már ráfizetős mert ha pár napot is ott dolgozol az nem fedezi.


-Ezekre nem lehet számítani te nem tudod ő kicsoda és ő sem ismeri a te munkád és ha megnézitek a magyar hirdetőket már a hirdetésben sem korrektek. Igyekeznek minél kevesebb információt elárulni akár hogy nézzük megbízhatatlanok.


A legjobb az embernek ha már van nyelvtudása és szakmája lemegy egy számára jól felmért kedvező helyre már biztos meglévő saját magának intézett szálással és ott keres magának munkát a német nyelvű hírdetéseket megállás nélkül bújva. Persze kell a jó taktika mert a nyelvismeret és a jó szakma csak az alap.Kell az ütős önéletrajz jó beszélőke talpraesetség. Aki lemegy nyelvtudás nélkül hát az egy vonatjegyet nem tud venni hál istennek én nem így voltam.Nekem nem a nyelvtudással volt a baj hanem hogy rájöttem ezek a magyar hirdetők egytől egyig egy kalap kaki.És meg kell érteni hogy a hotel napi 15 ezer forint az utazás drága és ezek az isten háta mögé visznek és a sz ben hagynak mert nem jön be nem dobálják ott a mukákat a szállásokkal.Munkát nagyobb városban kapsz de ha azonnal nem szerzel albérletet csak négy napi hotelból ha semmi más költséget nem számítunk ott vagy egy havi albérlet áránál.Én amikor ott vóltam úgy értettem és beszéltem a németet mitha csak magyarok lettek volna.


Én röviden amit akarok mondani senki ne menjen le magyar hirdetőknek nézzetek ki egy jó helyet ahol van sok munka.Ha megvan alapnak a stabil nyelvtudás és a jó szakma itthon rakjatok össze egy jó stabil német önéletrajzot.Mielőtt elindulnátok ahova mentek már lásatok ahova mentek hogy mi megy munka terén.Senki ne számítson semmilyen munkaközvetítőre hogy talál neki mert ezeknek a munkája minősíthetetlen egy nagy kalap sz nek sem nevezhető.Amikor te ott te kint vagy stabil szakmával jó nyelvtudással és már biztos fedéllel amit magad rendeztél naponta ahova mentél napi szinten

Jó álláskereső vagy és napi legalább 30 állásinterjút tudsz bonyolítani akkor ott ahogy én látom lesz állása az embernek.Mindenki úgy menjen ki fedél legyen a feje felett és tudja hogy hová megy ne holmi jött ment munkaadót vigyék minden jött ment kaki vad idegen helyre.Ott kell egy stabil fix környék sok munkával és már biztos stabil előre rendezett munkáltatótól fügétlen szálással ahogy én látom.Ha van stabil szállásod,jó szakmád,jó német nyelvtudásod,felkészülten mész ki,jó a beszélőkéd el tudod magad adni és tudod hogy kell profin magadnak állást keresni és nem vagy munkában vállogatós mindent elvállalsz ahova csak bejuthatsz én amit ott tapasztaltam ha már mindez megvan akkor ott lesz az embernek állása.


Én nemsokára ismét megyek ki de az biztos hogy egy rohadt magyar hirdetővel szóba nem állok.Megvan már melyik osztrák városba megyek.Felmérem a munkalehetőségeket előre pályázok foglalok albérletet és csókolom.A tanulópénzt megfizettem ott felmértem a munkalehetőségeket és konkrét helyzetet és ma már tudom hogy csak lekell mennem magamnak lerendezni a szállást és ott fogok magamnak találni.Hálistennek nekem olyan szakmám van amit Ausztriába,Németországba keresik mint a cukrot.Én személy szerint nem azért jöttem vissza mert nem beszéltem a nyelvet és szakmám se volt.Először nem voltam képbe hogy mennek ott a dolgok. Másodszor nem volt ott fix szállásom és az isten hátamögé vittek így olcsóbb volt hazajönni és felkészülten visszamenni mert 2 napi hotel ára a visszaút magyarországra. Utólag ezek a magyar hirdetők legyen az hogy maga a munkaadó hirdeti magát egy romhalmazok és ezekre támaszkodni a legkisebb mértékben sem lehet és senkinek nem ajánlom őket. Mindenki menjen oda le lakni és ott keressen magának ez a legbiztosabb.

2014. aug. 12. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!