Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csinálnak az emberek...

Miért csinálnak az emberek érzelmi kérdést az egyedül evésből?

Figyelt kérdés
Én kifejezetten szeretek egyedül enni.Ha éhes vagyok eszek,ha kávézni van kedvem kávézok,nem társaság függő.Ti hogy vagytok vele?
2021. jan. 24. 09:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Én is tudok egyedül enni.. de párom megvár mindig.
2021. jan. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem gond, ha egyedül eszek, de ha többen vagyunk itthon, meg szoktuk várni egymást vele.
2021. jan. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

A közös étkezés valójában nem az evésről szól, hanem ez az az alkalom, amikor összegyűlhetnek a családtagok és beszélgethetnek egymással. Csak sajnos ez manapság nem divat. Sem összegyűlni, sem beszélgetni.

Ettől még senkinek nincs tiltva, hogy egyen amikor éhes, ha a családtagok eltérő időbeosztással élnek. Viszont szerintem eléggé szomorú, hogyha mindenki otthon van - mondjuk a hétvégén - akkor mernek a valaki által elkészített kajából és a lakás különböző pontjain, elkülönülve a szobájukban, lehetőleg a gép előtt, betúrják az ételt.

2021. jan. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Mi együtt eszünk esténként és általában vasárnap. Pedig mindenki képes önállóan is étkezni, nagyjából 5 éves kora óta.
2021. jan. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Mi szinte sosem várjuk meg egymást, akkor eszik mindenki, amikor éhes. Csak összejöveteleken, vagy különleges eseményeken eszünk tervezetten együtt. De el tudom képzelni, hogy ha valaki pl más beosztásban dolgozik, mint a párja, vagy valamiért úgy érzik kevés időt tudnak együtt tölteni a hétköznapokon, akkor számukra külön program lehet az együtt való étkezés.
2021. jan. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Én az ilyen családi jellegű üljünk össze és beszélgessünk a semmiről dolgokat sosem szerettem. Igaz szar családunk is volt, alkoholista apával meg ennek minden vonzatával.


Viszont munkatársaimmal, barátaimmal szeretek enni, mert az egyfajta közösségi dolog. Jó az is mikor 2-3-an vagyunk, meg az is mikor sokan eszünk együtt. Megvan a hangulata az építési konténerben melegszendvics sütésnek, meg telefonról filmezésnek, és megvan a hangulata az étteremben ebédnek is.


De mellette megvan a hangulata annak is, ha egyedül megyek el kajálni, vagy sok a munka és a saját ritmusom miatt csak bedobok valamit a gép előtt.

2021. jan. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
Otthon apám röfög, böfög, csámcsog evésnél, így írtóznék mással együtt enni. A munkahelyemen volt, aki még nem is látott enni.
2021. jan. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Én csakis EGYEDÜL szeretek enni.

Legalább addig hadd legyen már nyugalmam!

2021. jan. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

Én alapbol utálok enni meg magát azt is hogy eleve táplálkozni kell.

Kizárolag hangulatban, élmények mellett megy csak.(nyársalás, bogrács, vendégek stb)

Egyedül én pl mégcsak nem is főzök ès sajnálom hogy nincs egy tabletta amivel le lehetne tudni az egészet egyszerűen.

2021. jan. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
6-os pont erről van szó van ami kötelező jellegű az zavar.Olyan családtaggal akivel egyébként semmi közös téma nincs,hasonló hullámhosszom se vagyunk.Sőt még idegesít is a beszédje,folyton ismételgetése a dolgoknak,ha valami téma szóba kerül mindig ugyanazokat a sematikus válaszokat mondja mindenre,félreértjük egymást.És most jön azzal,hogy egyik rokonnak amióta meghalt az idős édesanyja minden vasárnap hívjak a gyerekei ebédre,hogy ne egyen egyedül.Meg múltkor a szomszédban voltunk ebéden és ott is az egyik vendég mondra a lánya Budapesten tanul a férje meg dolgozik és hétközben nincs is kedve főzni,le se ül enni ha kerül-fordul eszik vakamit.Es most gondolom a családtagom is elkezdett agyalni azon milyen rossz egyedül enni...eddig nem volt gond.Nekem tökéletesen megfelel így ahogy van,lehet dög vagyok mert szülőről van szó, de ha ez így volt évekig maradhat is így.Sose volt igaz kapcsolat közöttünk, támogatást sem kaptam számomra fontos dolgokban,közönyös reakciók, stb voltak.Van elég gondom a munkán, meg más téren is-hiaba mondanám úgy se értené, jönnének a sablonok,így jobb egyedül lenni a gondolatokkal,evéssel is.Azt is utálom mikor benyit a szobába munka után,beszélni sincs kedvem senkivel egy ideig, mert ugye nem szokás kopogni.Elég sajnálatos hogy még itthon élek tervbe van elköltözni.
2021. jan. 24. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!