Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki vagyok égve, mit tanácsolsz?

Ki vagyok égve, mit tanácsolsz?

Figyelt kérdés

Középiskolás srác vagyok, itt ülök hajnali 3kor és nézek ki a fejemből. Semmi életkedvem már 1-2 éve. Csak vagyok, holnap meg online oktatás, nem is tanultam, nem csinálok egyszerűen semmit. Csak görgetem az egeret, keresgélek a semmi után, nézem az érdektelen videókat. barátaim nincsenek nagyon, nem rég kaptam 1-2 offot is a lányoktól xD Szóval csak így vagyok, és már elég régóta ez megy. Most az lesz hogy felállok, lefekszem az ágyba, reggel felkelek 7-8 fele órákra, végigülöm őket, visszaalszok és délután ülök a gép elé újból folytatom ezt. De valamikor egy nap 16-18 órát alszom, boldogtalan vagyok. Valamit tipp?

Nem a karantén miatt, ez előtt már 1 éve ilyen voltam. Jövök le az életről kb


2021. jan. 25. 03:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Na jó inkább ide írom.


Nem lehet, hogy ilyen elterelődősek vagytok, akik így nagyon könnyen bekerülnek loopokba és nem tudnak kijönni? Én adhds vagyok és itt nagyon ez megy. És nem valószínű, hogy ti is ezek vagytok, de elég sok tapasztalatom van ebben. Szóval nagyon észnél kell lenni, mert tényleg évek mehetnek el így és nagy gondokat okozhat az életben, amiket utána megint csak hosszú évek rendbe hozogatni, legjobb esetben is.


Szóval amik nagyon konkrét gyakorlati tippek. Ezek kis dolgoknak tűnnek, de mégis a komolyan vételük nagyon átalakíthatja a dolgokat.

- feladatlistát csinálni. Én most egy google sheetet használok. három oszlop elég. egy ahol jelölni ha kész van, egy a feladat neve, és egy ahova lehet kommentelni, hogy milyen állapotban van pl, vagy melyik nap akarom megcsinálni. ezt telón is ki tudom nyitni. Böngészőben meg oda van pinelve az első tabra és mindig nézegetem. ez rohadt fontos. mert így nap végére van esély, hogy meglegyenek dolgok. a fontos az, hogy mindent fel kell rá vezetni. És amikor valamit csinálsz ami fontos és akarnál valami mást csinálni, mert eszedbe jutott hogy azt is kéne, mondjuk venni egy sálat. akkor ne vedd meg, hanem írd be a feladatlistára és folytasd amit elkezdtél.


- naptár (pl google calendar): ide bevezetnei amint van valami időhöz köthető feladat és beállítani értelmes értesítőket. ez is cselekvésre sarkal


- tanuláshoz pedig a környezet nagyon fontos. lehetőleg semmi ne legyen az asztalon csak ami épp kell az adott feladathoz. böngészőben se legyen nyitva felesleges tab csak ami épp kell (ebben segít a onetab nevű kiegészítő pl)


- de ami ennék is fontosabb. ha elterelődős vagy, ilyen pörgetésekbe napokat el tudsz tölteni, akkor nagyon kell, hogy ne egyedül legyél. egy másik személy jelenléte segít tartani a fókuszt. erre normáisan az a legjobb, ha az ember elmegy könyvtárba tanulni. pl budapesten a központi szabóervin gyönyörű, de van több más. Most viszont covid alatt ezt nem lehet. Szóval otthon kell megoldani másképp. Ez lehet az, hogy kimész tanulni közös helyiségbe és lássa más mit csinálsz, lássa a monitorodat és mond, hogy most tanulsz. Ez nagyon segít fókuszban. Ha kint zaj van, használj füldugót. Vagy ha szóbádban tudod csak megoldani, akkor is hagyd nyitva az ajtót, hogy aki elmegy a szoba előtt lásson. Egy harmadik megoldás ami nagyon jól működik, hogy online tanuló partnereket találni. Bekapcsoltok egy online kamerás hívást pl gmailnél vagy zoom vagy bármi. és nem csevegtek, hanem megbeszélitek, hogy a következő 50 percben kinek mi a célja. és egyből elkezditek és az 50 perc végén megbeszélitek kinek hogy ment. És végig kamera bekapcsolva. és nincs duma. ahogy kényelmesem a mikrofonotokat le lehet venni, hogyha zavar a másik zaja de nem muszáj. erre van is egy alkalmazás focusmate.


most nem írok többet. de ebből lehet érezni, hogy mik a irányok. meg bármi ami adhd és produktivitás stb ami van a neten arról érdemes olvasgatni, mert ha nem is vagytok azok akkor is segíthet az összes ilyen technika.

2021. jan. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Talalj magadnak valami jo hobbit :))
2021. febr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
#12 igen, nincs jobb mint egy jó hobbit! 😂
2021. febr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

#13

Loll, észre se vettem😂

2021. febr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

9

Mi az a hobbi?

2022. máj. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!