Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek milyenek az...

Szerintetek milyenek az erdélyi magyarok?

Figyelt kérdés

2021. jan. 26. 17:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Magyarországon születtem, szüleim anno Marosvásárhelyről költöztek ide. Nyaranta megyek egy hónapra Erdélybe. Nagyon szeretem. Mint az ottani embereket, mint magát Erdélyt. 2. otthonomnak tekintem. Az ottani magyarokról csak pozitív véleményem van. Jól lehet velük beszélni, nyitottak, barátságosak és egyáltalán nem ellenségesek. Ha megkéred, hogy fotózzanak le titeket egy adott helyen, mosolyogva teljesítik a kérésed. Inkább a falubéliekről van pozitív véleményem, de a városiak se rosszak. Sajnálom, hogy egész Erdély román kézben van. :c


Egyáltalán nem felvágásból, de én is észrevettem a különbséget az itteniek és köztem. Rám lehet számítani, odafigyelek másokra is, közvetlenebb, nyitottabb vagyok és az idegenekkel sem bunkózom, ami sajnos sok ismerősömről nem mondható el. Meg én hajlandó vagyok dolgozni. Apum mindig oda rakott engem kapálni a kertbe, mondván: Te is eszel belőle!

Sokak azt sem tudják hogyan fogják a gereblyét. Rossz tulajdonságom is van elég, egyet kiemelnék: ami a szívemen, az a számon. De próbálok nem megbántani másokat.

Igaz nem Edélyben születtem, de hús-vér edélyiek neveltek.

2021. márc. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Hogy milyenek? Ismerek sokat közülük. Akik áttelepültek Magyarországra. Az anyaországi magyarok nem szeretik őket 90%-ban.

Amiben pozitív a megítélésük:

-rendszeretőek

-nem buták

-törvénytisztelők

-tehetségesek(nagy részük nincstelenül jött, de szinte mindegyik pénzes lett)


Amiért nem szeretik őket(és ezt már itt is olvastam, meg hallottam is):

-hasonlítanak sokban az igazi románokhoz(sunyiság)

-törtetőek

-sunyik, a hátadba belevágják a kést

-folyamatosan azon dolgoznak, hogy mindent a javukra fordítsanak

- szeretnek ők lenni a főnökök

-szeretik kijátszani a kiskapukat a maguk előnyére

-sok közülük szereti játszani a szegény erdélyi honfitársat

- az életük szerves része a kapcsolati tőke építése, a megfelelő emberek keresése

- a maguknál alantasabbnak gondolt embereket megvetik, a maguknál többre tartott emberek felé dörgölőznek

- szeretnek feszültséget szítani csoporton belül(átéltem, a gyárakban egy erdélyi kicsinálja a brigádot).


Akienek nem inge, ne vegye magára.

2021. nov. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
28%
Azok románok, hogy a rák enné meg őket.
2022. nov. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!