Kezdőoldal » Utazás » Európa » Erdélyi magyarok, Ti melyik...

Erdélyi magyarok, Ti melyik fővárosban jártatok többet? Budapesten vagy Bukarestben? Én Romániában születtem azon belül is Kolozsváron, de ár 8 éve Budapesten élek.

Figyelt kérdés
Nos Budapesten nagyon sokat megfordultam a költözésem előtt, de Bukarestben 3x voltam összesen.
2014. febr. 26. 00:23
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Ez nem preferencia vagy szeszély kérdése. Aszongya: hétvégére hova menjünk ? Hát menjünk Bukarestbe...

Egy erdélyi magyar se szereti Bukarestet. A Kárpátokon átmenve még a levegő is más. Bukarest egy idegen környezet, a város csúf, mondhatni köpedelem. Viszont fővárosként jobb az ellátás és ott van a pénz is. Akit odaköt a munkája, az ott van többet.

2014. febr. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem Bukarestnek is vannak nagyon szép részei. Amúgy egy élhető város. Munkanélküliség nagyon alacsony, fizetések jók, a tömegközlekedés nagyon jó. (4 metróvonal, villamosvonalak, trolivonalak, buszvonalak sokasága, sűrű vasút- és buszközlekedés a környező falukba, városokba, repülőtérről is jó a közlekedés, olcsó a taxi)
2014. febr. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én bukarestben végeztem egyetemet, a tömegközlekedés valóban veri a pestit, de szépségben közel sincs...
2014. febr. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem Berlin sincs olyan szép, mint Budapest, mégis sokkal fejlettebb. Budapest nagyon lepukkant.
2014. febr. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én Budapesten voltam aszongya 15 x , Bukarestben még nem jártam . Székelyudvarhelyi vagyok , szerintem Budapest sokkal népszerűbb az itteni Magyaroknak .
2014. febr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
29%
Remélem az adókat is itt fizeted.
2014. márc. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én Bukarestben dolgoztam két felvonásban majdnem fél évet, Budapesten csak turistáskodni voltam, de hosszabb időket is, egybevonva kb. 1 hónapot.

Egyébként én is azt tapasztalom a környezetben, hogy Bukarestre nem kíváncsiak.Pedig nemrossz, én pedig eléggé sovén illető vagyok, de Bukaresten is jól érzem magam.

De Budapestnek vizet sem vihet.Eddigi legszebb város, ahol jártam.Münchenben és Velencében is voltam, de közel sem olyan.Pedig München tisztább és fejlettebb.

2014. márc. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Nomád74 válasza:
95%
Akkor csak gyertek erdélyiek felvidékiek kárpátaljaiak délvidékiek ti itt nem túristák hanem otthon vagytok mindegy hogy az adot hol fizetitek
2014. márc. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én egészségügyi problémám miatt voltam Bukarestben is és Budapesten is ugyanabban az ügyben.

Budapestnek is és Bukarestnek is vannak undorító részei, de engem sosem vonzott Bukarest...ellenben Budapesttel.

És még szép, hogy a műtétem is Budapesten volt, nem pedig Bukarestben.

2014. jún. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!