Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miért van az, hogy mikor...

Miért van az, hogy mikor erdélyi magyar utazik Magyarországra, utálattal néznek rá egyesek és lekezelően beszélnek vele. Mi ennek a háttere? A tv hatása, rossz tapasztalat?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos a média és a sok primitív emberek hozzáállása miatt van..Azért nagyon sokan vannak akik nem ilyen bunkók..
2011. jan. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom, tisztelet a kivételnek, jótapasztalatok is vannak, csak szerettem volna ellátni ennek a próblémanak a gyökeréig.Mi is az oka?
2011. jan. 28. 13:32
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Az oka szerintem a liberálisok és a baloldaliak riogatása.
2011. jan. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vagyok tisztába a Magyarországi politikával, talán mellékelhettek valami cikket vagy youtobe videót ezzel kapcsolatban.Köszi.
2011. jan. 28. 13:44
 5/9 Niggagirl válasza:
Az a gond hogy sok magyar szemében az Erdélyi magyar=a románnal. A románokat pedig mindenhol utálják.
2011. jan. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy sok helyen utálják a románokat, sokan adtak is okot rá, de egyet mondhatok, nekem sok román barátom van és nagyon rendes,jófej emberek.Tudom, nehéz nem általánosítani, mikor a többség szaralak...de szerintem előtte ismerjünk meg valakit és utánna itélkezzünk felette.Az erdélyi magyar, román állampolgár, de magyar a nemzetisége.Általában magyar suliba járnak,magyar egyetemre és magyarul beszélnek otthon.Erdélyben is vannak plázák,jó kocsik,igényes,jólnevelt,értelmes és jófizetésü emberek.Nem sietünk Magyarországra más munkáját elvenni...itthon is van munkalehetőség.De szerintem a szivünk azér odahúz, mert Magyarország az anyaország.
2011. jan. 29. 09:29
 7/9 anonim ***** válasza:
35%
Személyes tapasztalat. Sok erdélyi magyarral volt "dolgom", az általános tapasztalat, ami alól nem volt kivétel, hogy a kisujjadat nyújtod, és a karod kell. Teljesen természetesnek veszik, hogy Te segítesz, mert ő szegény meg minden, aztán már semmi nem elég. + Ők semmit sem tesznek meg a boldogulásért (Pl mi az, hogy Romániában élek, de nem vagyok román, tehát csakazértsem tanulom meg a hazám (Románia) nyelvét?). Ha kenyér kerül a szájukba, nagyképűsködnek meg 3 mobillal futkoznak.
2011. jan. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Van igazság abban, amit az utolsó mond. Nekem vannak rokonaim Erdélyben, de elérték, hogy soha többet ne vágyódjam oda menni, a kapcsolatokat is mind megszakítottam. Betelt a pohár amikor a legkülönbözőbbb időpontokban megjelent az ajtóban nem is tudom kinek a másodunokatestvére, hogy ő szeretne nálam eltölteni pár napot. Az még hagyján, hogy valamelyik kedves rokon kiadja a címemet egy vadidegennek, dehogy az a vadidegen szó nélkül egyszer csak megjelenik, az már túlzás. És már több erdélyiről hallottam már ezt, tehát nem egyedi tapasztalat. Egy másik ismerősöm pedig gyakorlatilag igyen kapott házat valamelyik faluban, mert erdélyi, mégis állandóan csak háborogni tud.
2011. jan. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát ez neveléstől függ és úgy látszik nem mindenkinek adatott meg az első 7 évbe.Meg azt is mondják, hogy sokszor az ország salakja kalandvágyó és megy szerencsét próbálni más országba.Persze közéjük vegyül egy pár normális de azokra senki nem emlékszik.így van ez...
2011. jan. 31. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!