Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem egy nagy...

Csak szerintem egy nagy önbecsapás és hazugság a pozitív gondolkodás ?

Figyelt kérdés

Az életben mindenkit sok szar dolog ért, nyilván a mértéke nem mindegy. És jönnek a pozitív gondolkodók, hogy ne koncentrálj a rosszra, figyelj a jóra.


Holott legbelül ők is egy lelki roncsok, szemetesládák, tele traumákkal és kudarcokkal és a világnak hazudják, hogy ők márpedig rendben vannak.


Hogy túltették magukat a sérelmeiken. Nem, nem tették túl magukat, csupán a csillagot is lehazudják az égről, mást mutatnak kifelé, elnyomják magukban az érzéseiket és igazából nem léptek tovább a sérelmeiken.



2021. jan. 28. 12:21
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Csak vannak, akik úgy tesznek, mintha semmi rossz nem érte volna őket, de majd megmondják a sok gyökér parasztnak, hogy kell POZITÍVAN élni. Mint valami istenek. Holott igazából ők is egy utolsó senkik, csak ezzel a pozitív maszlag dumával elpalástolják. Amikor a qrva akar tanítani téged az erkölcsös életre...
2021. jan. 28. 12:46
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

"Nem, az nem reális gondolkodás, hogy hú minden szuper, boldogság van, közben meg szarok arra, hogy ki mindenki ártott nekem"


Az valóban nem, az a másik szélsőség.

A pozitív hozzáállás nem is ezt jelenti. Ez az erőltetett pozitívkodás, amire te beszélsz.

2021. jan. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Én realista vagyok pozitív hozzáállással. Tisztában vagyok az esélyekkel és nem érzem, hogy becsapom magam vele.
2021. jan. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hangulatgyilkosságért, de eléggé rossz passzban vagyok..
2021. jan. 28. 12:55
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

#14

Teljesen érthető. Én is megborulok néha, dacára az új mentalitásomnak. De amíg ez régen napokig, hetekig tartott, most lerendezem egy fél nap alatt.

És utána tovább tudok lépni.


Negatív emberekkel nem tartok kapcsolatot. Aki irigykedik, beszól, lehúz, provokál, az mehet mást boldogítani. Kevés ismerősöm van jelenleg, de ők legalább nem ilyenek.

2021. jan. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, nem vagy tisztában az alap fogalmakkal. Kevered a hurrá optimizmust, a pozitív gondolkodással. Amiről te győzködsz mindenkit az a hurrá marhaság, amiről meg az összes válaszoló beszél, az meg a pozitív hozzáállás.

Most csak a saját esetemet mondom. Fiatalon meghalt a feleségem, nem felejtettem el, nagy trauma volt, a mai napig fáj a hiánya. De nem akarok egész nap sírni vagy részegen fetrengeni egy árokban. Emlékét megőrzöm, szeretettel gondolok rá. De én még élek, szeretnék boldog lenni, és a néha rám törő sírások ellenére is tudok nevetni. Nem dugtam homokba a fejem, nem hazudok sem magamnak, sem másnak a lelki állapotomról. Nem azt mondom, h minden kafa, de azt sem, hogy akkor inkább dögöljön meg mindenki. Szóval nem csak rózaszín meg fekete van, hanem mindenféle más színek is, és azok összes világos illetve sötét árnyalata.

2021. jan. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
A pozitív gondolkodás segít nekem meggyógyulni a rákból. Igen, tudom, hogy meghalhatok, de nagyon bízom a kezelés hatékonyságában, nem török le, mikor szenvedek a mellékhatásoktól, mert tudom hogy elmúlnak és utána jól fogom érezni magam. Most látom, hogy milyen sok ember szeret és áll mellettem. Nincs okom sötéten látni az életem, sikerélményt jelent minden olyan tevékenység, amit az állapotom ellenére meg tudok tenni. Pl. főzök, már javul az izomerőm a torna hatására és elbírok egy 1,5 literes ásványvizes palackot. Meg kell tanulni örülni minden apróságnak, ha az ember élete felfordul, kis adagokban észrevenni a jó dolgokat. A rosszakat meg nem rágcsálni napokig, hetekig, évekig, hanem feldolgozni, akár szakember segítségével, és megtanulni elengedni.
2021. jan. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Ahhh tudom kéne valami bogyó nekem amitől nem támadnak negatív gondolataim..
2021. jan. 28. 13:40
 19/31 anonim ***** válasza:

Mondjuk onnantól, hogy valaki úgy gondolkozik, hogy csak a boldogtalanság létezik, sok mindenről nincs beszélni...


Az ilyen kérdező félék szerint két opció van:

1. Boldogtalan vagy.

2. Boldognak mondod magad, de boldogtalan vagy.


Az Ilyennek meg lehet bármit is magyarázni :D

2021. jan. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
47%

#18

Akkor sohasem tanulod meg kezelni az egészet, ha mindig tüneteket csökkentesz, vagy bódítod magad.

Első lépés: felismerni, hogy amit most gondolsz, az egy szélsőséges, "minden fekete" álláspont.

És innen elindulni a másik pólus irányába.

2021. jan. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!