Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy találjak valakit, aki...

Hogy találjak valakit, aki végre tükröt tart nekem? (Magyarázat lent)

Figyelt kérdés
Én azt vettem észre, hogy az egész környezetemből (barátok, ismerősök, család...) senki nem képes megondani nekem a negatív tulajdonságaim. Ha rákérdezek, akkor kikerülik a témát, vagy azt mondják, ők még nem vették észre, vagy nem számít, mert több a jó tulajdonságom. Egyszóval valamiért senki nem mer velem őszinte lenni. De, hogy miért nem, azt elképzelni nem bírom... Talán félnek, hogy tönkreteszi az őszinteség a kapcsolatot. De hát hiába mondom, hogy nem, nem hiszik el. Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy én szeretném tudni, hogy mik a negatív tulajdonságaim, lehet egy halál negatív ember vagyok, csak még észre se veszem. Egyedül a saját szemszögemből látom a dolgokat, és ebből a szemszögből, hogy nem külső szemlélő vagyok, egy torz képet látok. Ezért lenne jó, ha valaki végre tükröt mutatna nekem, ha felhívná a figyelmem arra, hogy mik a rossz tulajdonságaim. Hogy legalább tudjam, hogy a környezetemben mi a negatív. De hogy csináljam, ha senki se őszinte velem és mindenki szépítgeti a mondandóját, vagy hazudik.

2021. jan. 29. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem mindenki akar egy ilyen kérdésre válaszolni, azért térnek ki előle. Van akinek kellemetlen egy általa kedvelt emberről rosszat mondani annak a szemébe, még akkor is ha ő kérte. Én mondjuk simán megmondanám neked, ha ismernélek és tőlem kérdeznéd, de én se sok olyan embert ismerek, aki erre nyíltan és őszintén válaszolna.

Esetleg próbáld úgy, hogy elmondod az illetőnek, hogy próbálod fejleszteni az önismeretedet és szükség lenne külső szemlélő véleményére is, tudna-e neked ebben segíteni és mondana-e néhány dolgot, amiben szerinte érdemes lenne fejlődnöd. Ha nem direktben negatív tulajdonságokat kérdezel, talán könnyebben válaszolnak.

Igaz, hogy te nem látod magad kívülről, de azért nagyjából csak tisztában vagy azzal, hogy milyen főbb tulajdonságaid vannak, nem? Visszajelzés nélkül is észre lehet venni ezeket, ha odafigyelsz rá. Gondolj vissza szituációkra, mikor utólag már te is tudod, hogy rosszul döntöttél, nem megfelelően viselkedtél, rosszul reagáltál. Miért történt úgy?

Olyanokra gondolok, hogy pl. meg kellett volna csinálni, de nem volt kedved hozzá, lusta voltál és halogattad vagy nem kellett volna valamit XY fejéhez vágni, de felkaptad a vizet vagy neked kellett volna bocsánatot kérni egy veszekedés után, de megvártad, amíg a másik lép először stb. Legyél őszinte magadhoz, ne keress kifogásokat, csak gondold át, hogy mik azok, amik többször előfordultak már, pedig igazából te is tudod, hogy nem az volt a megfelelő cselekvés, reakció. Kiindulásnak ez is sokat segíthet. Te ismered legjobban magadat.

2021. jan. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért nem próbál a kérdező valaki mástól őszinte véleményt kapni és miért olyan fontos neki ez a kérdés kör?
2021. jan. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igen igazad van első, valamennyire én is látom. Éppen ezért kezdtem el ezen gondolkodni. Például most olvastam vissza egy beszélgetésem és abban láttam, hogy hú basszus akivel beszéltem lehet lelki támogatásra várt, én meg ilyen tök demotiváló voltam. De ennek ellenére nem haragudott meg rám, azt mondta igazam van. Na de ez csak egy kis példa. Sok ilyen van, van amit észre veszek, de mi van azokkal, amiket nem... Mert amiket észreveszek az oké, csak szerintem nem mindent látok meg.


Kettes, nem egészen értem te mit mondasz. Hogy ki az a más? Azért fontos, mert az önismeret része, meg hát ha olyan, miért ne változtassak rajta. Ezért fontos ez a témakör. Oké, hogy így is jó vagyok, de hát azért na.

2021. jan. 29. 14:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem fiatal vagy:) Mennyi éves?


Itt még nagyon negatív-pozitívban forog a világ. Szerintem nem lényeges, hogy bárki tükröt tartson, a lényeg az, hogy a te önképed javuljon. Ennek része a "negatív tulajdonság" is, de ha mondjuk tőlem ezt kérdeznéd, akkor azt mondanám, hogy a fő problémád ez a megközelítés. Ez nem egészséges és nem is reális. Egyrészt nehéz besorolni valamit negatív-pozitívba másrészt a saját szempontodból nem biztos, hogy ez a fontos, pláne hogy mindenki mást lát rossznak.


Ne mást használj tükörként, hanem saját magad figyeld hogyan viselkedsz és azt próbáld javítani. Azt mondanám, hogy magadban keresd a hibát és ne mással kerestesd. Sokkal egyszerűbb lesz.

2021. jan. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én szememben már attól szimpatikus vagy, hogy szívesen fogadod az építő jellegű negatív kritikát, s fejlődni szeretnél. Az emberek 90%-a nem képes erre.
2021. ápr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!