Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a pszichológiai magyarázata...

Mi a pszichológiai magyarázata annak, ha valaki nem szeret a figyelem központjában lenni?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az ellenkezőjét önbizalomhiánnyal magyarázzák a pszichológusok, mert megerősítést vár. Én magam is a kérdésben leírt vagyok de nem tudom mi lehet a háttere.
2020. szept. 17. 20:48
 1/4 Hitman - agent 47 ***** válasza:
Van, hogy egyszerűen erre van szükséged.
2020. szept. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
Ööö...egy normális ember? A legtöbben nem vágynak figyelemre, tökéletesen megelégednek önmagukkal, nem keresik mas elismerését, mert anélkül is boldogak. Oké, ha valami fas.za dolgot csináltál a munkahelyeden, jól esik pár szép szó, de ez mindenkivel így van, mert jónak lenni jó, és előre lendíteni mondjuk egy projektet.
2020. szept. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ennek más más okai is lehetne.Ezt te csak tudhatod.Én például hajlamos vagyok arra, hogy elrontok mindent, ha sokkan nézznek, ezért utálom ha többen nézznek.
2020. szept. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez a személytől függ. Én pl önbizalom-, önbecsléshiányos vagyok, depressziós, szorongok, ami már neurózissá nőtte magát, de nem vágyom figyelemre, sőt, nem érdekelnek mások, régen foglalkoztam az emberekkel, a problémáikkal, de már leszarom őket.


#2 mit jelent az, hogy "normális"? Érzelmileg stabil? Mentálisan stabil? "nem vágyik figyelemre", az normális? Az ember társas lény, mégsem vágyik figyelemre, akkor már normális? Azt mégis hogy? Jaaaa, hogy a kérdésben az van, hogy "a figyelem KÖZÉPPONTJÁBAN", nem pedig az, hogy általánosságban. Hupszi. Már látod, mit kúrtál el?

2020. okt. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!