Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szokott ilyen érzésed lenni?

Szokott ilyen érzésed lenni?

Figyelt kérdés

Hogy irritál a tudat, hogy mások is léteznek rajtad kívül. És nem az, hogy a környezeted idegesít. Hanem ha egyedül vagy, és belegondolsz, hogy még más ember is létezik rajtad kívül. Szóval a puszta létezésük gondolata behergel. Elképzelem, hogy otthon esznek a családjukkal, és nevetgélnek, vagy bőgnek egy szakítás után az ágyban. Vagy, hogy nekik is van tudatuk, hogy nekik is lehetnek értelmes gondolataik, hogy rajtad kívül másnak is van személyisége. Szóval, hogy simán élik a kis életüket és ez egy kevert érzést ad. A megvetés, az undor, az utálat és a gyűlölet keveréke.


Ilyet szoktatok közben érezni? Én igen, persze nem ez az alap hangulatom. Néha egy fél órára vagy még kevesebb időre elfog egy ilyen érzés. Utána semmi bajom másokkal, és áldom az eget, hogy nem vagyok egyedül, mert eléggé szívás lenne egyedül boldogulni az egész világon. Csak van ez az önző érzés, és kíváncsi vagyok, hogy másoknak mennyire van ilyene?



2021. jan. 31. 13:42
A kérdező szavazást indított:
Szokott/éreztem többször is ilyet.
Nem szokott/alig éreztem még ilyet.
40 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én elfogadom mások létezését, gondolkodását, nincs ezzel baj.
2021. jan. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább lehengerlőnek és nehezen felfoghatónak találom. Másnak is van tudata, érzelmei, egy teljesen más életét él, mondjuk a világ másik oldalán. És ezt néha olyan nehéz elképzelni, mivel csak a saját tudatomat tapasztalhatom meg.

Csak azt lehet látni, érezni, hogy körülötted mindenki emberien viselkedik, de soha nem tudhatod meg mi van bennük igazán.

Legalábbis, én ilyen baromságokon szoktam gondolkozni néha:D

2021. jan. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%
Nagyon megijednék, ha egyedül léteznék a világon.
2021. jan. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Alap esetben nekem sincs bajom, össze is fosnám magam, ha mindenki eltűnne. Kb 1 hónapot adok magamnak, amíg túlélném. :D


#2 igen igen. Ilyent is szoktam. Lehet csak túl sokat járatom az agyam, az a gond.

2021. jan. 31. 15:08
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig így érzek.

Örülnék, ha CSAK ÉN léteznék EGYEDÜL a világon!!!

2021. jan. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5

Tudsz lőni? Mert az bizony jól jöhet a medvék ellen.

2021. jan. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyesmit nem érzek. Én hirtelen haragot érzek néha, olyankor legszívesebben szarrá vernék valakit nem törődve azzal, hogy esetleg jobb nálam és ő ver meg, vagy csak széttörnék mindent olyankor legszívesebben. Ezt sem Te, sem a környezetemben élők nem tapasztalják meg rajtam, ugyanis én az ilyesmit szerintem nagyon jól tudom kezelni, szinte észre sem lehet venni rajtam ezt. A megoldásom nagyon egyszerű: egyértelmű, hogy fizikálisan is le kell ezt vezetni és mi jobb lehet annál, hogy kimész és fát vágsz ezekben a szitukban? Olyankor kicsit több vágott fa és gyújtós lesz itthon, de senki sem tudja miért, csak annyit tudnak hogy kimentem fát vágni :D Fejben pedig a többit elrendezem.
2021. jan. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mert amugy se sokat jarok emberek közt.
2021. jan. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!