Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Erezted mar azt, hogy olyan,...

Erezted mar azt, hogy olyan, mintha egyszerre ket ember lennel?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha hosszu, ez ilyen kifejtos kerdes lesz. Az alapveto jellemvonasaid megvannak es nem valtoznak, de en sokszor erzek ilyen belso vivodast. Egyszerre vagyok logikus, eszervekkel gondolkozo es rideg ember, megfigyelo tipus, aki elemzi az emberek viselkedeset es a vilagot, de emellet rendkivul erzelmes is vagyok, lobbanekony, hirtelen haragu es eleg intenziven tudom megelni az erzelmeimet, mint egy hullamvasut. Ezt a realosabb oldalammal tartom kordaban, szoval ne ugy kepzeljetek el, mint egy orjongo, kicsapongo hisztis libat, de ha elkap egy erzelem nagyon ra tudok porogni. Szeretem a tiszta tenyeket, a szamokat, az ervelest, az osszefuggeseket figyelni a vilagban, de ugyanakkor van muveszi venam is, szeretem kiirni magambol az erzelmeket, papirra vetni akar rajzban, akar irasban a fajdalmat, a haragot, az oromot, a belso harcot. Szeretek mindent reszletesen kifejteni, alkalmazni a gondolkodasomat, de kedvemre valo az is, amikor "barokk kormondatokban" beszelek, tehat a lenyeget korulirom hosszan. Vannak verseim is, szoktam idegen nyelven is irni. Ha az eletben viszont donteni kell, rengeteg osszefuggest, ok-okozati kapcsolatot megvizsgalok, illetve mindig tobb lehetoseget rakok ossze a lehetseges kimenetelek alapjan, igy vizsgalva a kovetkezmenyeket, na ilyenkor elofordul, hogy a tenyek ellent mondanak annak, amit szeretnek es ilyenkor baromi stresszesen dontok.

Eletvitelt tekintve is ez van, szeretem a mozgalmas eletet, az esemenydus mindennapokat, a nagyvarost, a pezsgest es a szorakozast, de kozben egy tanyan is siman el tudnek eldegelni boldogsagban a falu szelen. Neha nem tudom, mit is szeretnek igazabol. Veletek szokott ilyen elofordulni, vagy ennek koze lehet ahhoz, hogy eleg elnyomo es manipulativ csaladi korben nottem fel?



2021. febr. 2. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Még több is. A főnököm is azt hiszi, minimum 3 ember vagyok, mert kb. annyinak a munkáját végezteti el velem.
2021. febr. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
4%

Bipoláris depresszió?

Skizofrénia?

2021. febr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Mentális beteg vagy, barátom. Fordulj pszichológushoz (legalább).
2021. febr. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Bipoláris depresszió, skizofrénia, persze még mit nem.. azért ez elég erős asszociáció a leírás alapján, valaki túl sok ócska bulvárt olvas :D

Kérdező, sokszínű, sokrétű, jól alkalmazkodó típusnak tűnsz, akit sok különféle dolog érdekel és aki sok különféle helyzethez simán tud alkalmazkodni. Ennek lehet az egyik oka az, hogy milyen környezetben nevelkedtél, jellemzően akinek kiszámíthatatlan, instabil szülei voltak az nagyon meg tud tanulja a simulékonyságot és az alkalmazkodást. Egyébként semmi különös nincs ezekben a kettősségekben, a legtöbb intelligensebb ember nem csak egy séma mentén működik, ezekben semmi furcsa nincs. Rengeteg emberben vannak meg ám ezek a kettősségek, szerencsére nem mindenki olyan egyszerű, mint a faék :)

Ami hiányzik belőled, az az alaposabb önismeret, szóval a helyedben erre fókuszálnék. Az rendben van, hogy sokféle helyzetben megállsz a lábadon, de meg kellene egy kicsit jobban ismerned saját magad és a viselkedésmintáid, hogy rágyere mi az ami tényleg boldoggá tesz. Vannak erre könyvek, youtube videók, önismereti csoportok, terapeuták, szóval hajrá!

2021. febr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, - a munkahelyemen nem nehéz ebbe a helyzetbe kerülni, mert egy fizetésért hat ember munkáját végeztetik el velem (jó magyar szokáshoz híven)!
2021. febr. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ööö, normális? Mármint bocs, de a leírásod pont arra, ahogyan az intelligens, egészséges emberek viselkednek. Mindkét végletből van valamilyen szintézis.

Nem is értem, miért lenne ez mentális betegség??

2021. febr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!