Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy ember és egy (házi)...

Ha egy ember és egy (házi) állat élete egyszerre kerülne veszélybe, de csak az egyiket mendheted meg, melyiket választanád? Miért?

Figyelt kérdés
Nincs jó vagy rossz válasz! A gondolatmenetetek és az érveitek érdekelnek, nem fogok ítélkezni felette, bármit mondtok. Mivel a kérdés elméleti, a válasz is az, tehát kérlek titeket, ti, válaszolók se bántsátok egymást miatta.
2017. ápr. 27. 08:57
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
*mentheted
2017. ápr. 27. 08:58
 2/23 anonim ***** válasza:
68%

Alapból azt mondom, hogy az embert, szerintem elég egyértelmű az ok.

De ha mondjuk az én kutyám/macskám és pl. Hitler között kell választani, akkor az állat.

Minden viszonyítás kérdése.

2017. ápr. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
58%

attól függ ki az ember és ki a háziállat


24F

2017. ápr. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
41%

Szívem szerint az állatot mert sokkal több emberség van bennük mint egy embernek nem nevezhető valamiben. Persze tisztelet a kivételnek. De mivel ember vagyok (nem egy "állat" akiről az előbb írtam), ezért az embert menteném.

Bár ha egy állatkínzó vagy pedofil vagy gyilkos stb lenne akkor az állatot.

2017. ápr. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
51%
Az allatot mentenem meg. Az ember mentse meg sajat magat, vegulis felsibbrendu leny!
2017. ápr. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
31%

Mindenképp megpróbálnám mindkettőt, aztán vagy egyik se sikerül, vagy valamelyiket igen.


Segítek, egy folyó végén egy vízesés, és egyik farönkön egy ember, másikon egy kutyus a folyón.


Igen, kérdés, ki az ember....valószínű Orbán Viktornak, meg Csányi Sándornak békés, kellemes lubickolást kívánnék a továbbiakban, de ha egy rokonom....


A gond még az, ha nem segítek egy embernek, és bebizonyosodik, börtönbe is kerülhetek.

2017. ápr. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
33%
Minden esetben az embert menteném meg, ha Orbán Viktor lenne, vagy jobbat mondok Kim Dzsongun vagy esetleg az Iszlám Állam vezetője, még akkor is, legfeljebb utána elszámolunk a dolgokkal.
2017. ápr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
59%
Mindenképpen az állatot. Őket imádom, az embereket viszont utálom.
2017. ápr. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%
Attól függ ki az ember. Jó barátot vagy családtagot menteném inkább, de idegent nem helyeznék a kutyusom elé, mert nekem ő is családtag.
2017. ápr. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, hogy az ember és az állat is idegen. Noname senki mind a kettő, nem közszereplő, rokonod vagy a te saját állatod. Így változna valami?
2017. ápr. 27. 11:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!