Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az, hogy manapság tovább...

Az, hogy manapság tovább maradnak gyerekek az emberek, ennek az az oka, hogy az emberi életkor is kitolódik?

Figyelt kérdés

Manapság egyre többen vannak, akik nem akarnak felnőni. Régebben 16-18 évesen már dolgoztak az emberek, manapság sokan tanulnak 25 éves korukig vagy tovább. Régen mindenki rohant tizenévesen felnőtt akart lenni, aztán 60 évesen meg várta a halált. Én szeretnék kb 120 évig élni.

A családalapítás, gyerekvállalás is kitolódott, manapság nem akarnak már huszonévesen gyereket vállalni az emberek, hanem lehetőleg minél késöbb.

Én 23 vagyok jelenleg, de egyáltalán nem érzem magam felnőttnek, inkább érzem magam gyereknek.



2021. febr. 2. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Nem.
2021. febr. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ez is egy fontos szempont, mert régebben ezeket 40-50 évbe kellett besűríteni. A 120 év a véleményem szerint egy reális elvárás, amennyiben a technológiai fejlődés ugyanilyen tempóban halad a jövőben is.
2021. febr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Öm... nem? Ez kulturális. Már szabályozzák, hogy mennyi ideig vagy tanköteles, és igyekeznek úgy nevelni a fiatalokat, hogy inkább tanuljon ki valaminek, minthogy aztán ne vigye semmire. Régen simán beadták a 10 éves gyereket a szénbányába, mert kellett a pénz. Ettől a gyerek nem nőtt fel gyorsabban, max gyorsabban elpatkolt.

A gyerekvállalás is kulturális evolúción ment végbe, régebben a fogamzásgátlók vagy nem voltak, vagy nem voltak hatékonyak és elterjedtek sem, így ha az ember szexelt, akkor gyerek lett belőle általában. Ma már azért szerencsére ez nem így megy, és átgondoltabban vállalnak gyereket...(sokan legalábbis).

2021. febr. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Legyünk őszinték: túl sok a felesleges ember.


Nem azért, hogy bárki magára vegye, de ez a tény. Nagyszüleink születésekor még 1,5-2 milliárd ember volt és sokkal nagyobb volt a halandóság is. Korábban még kevesebben voltunk.


Szüleink születésekor 50-60-as években 3-3,5 milliárd volt. Amikor én születtem és suliba jártam arról volt szó, hogy 6 milliárd ember lesz lassan a bolygón és ez tarthatatlanul sok. Most meg ott vagyunk, hogy lassan 8 milliárd.


Mellette egyre tovább élünk, azért manapság nem 50-60 évekre tervez a nép.


ÉS ezekhez hozzá jön, hogy egyre inkább gépesítve vannak a szakmák, korábbi szakmák teljesen eltűntek. És úgy összességében sokkal nagyobb tudás szükséges az átlag embernek is, akár ahhoz, hogy dolgozzon, akár a mindennapi élethez.

2021. febr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Illetve benne van, hogy manapság törvényileg sem nagyon dolgozhatsz 18 éves kor alatt, felette meg mindenhez tudás, papír kell. Még egy szaros szakma is idő, ha jól akarod csinálni.


Képzések, egyetem, fősuli mind 4-5 évesek, plusz mester és egyéb képzés.


Illetve benne van, hogy régen nem volt magas életszínvonal, bele születtél abba amiben vagy és kész. Manapság ez a színvonal sokkal magasabb, de ahhoz, hogy ezt tartani tudd, egyszerűen képtelenség.


Családalapítás, de miből? Hova? Hiszen ha szüleid nem segítenek be, akkor 30-40 éves korod alatt nem lesz lakásod, párkeresés is nehezebb, meg úgy a mindennapi megélhetés is. Egy gyerek is nagy kiadás.


Összességében ezt nem úgy mondanám, hogy mindenki gyerek akarna maradni, egyszerűen nincs egyéb választása, mert vagy tanul, vagy otthon marad, vagy soha az életben nem fog tudni egyről a kettőre jutni betanított munkásként.

2021. febr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!