Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy fogadjam el, hogy roma...

Hogy fogadjam el, hogy roma vagyok?

Figyelt kérdés
Tudom...elég buta kérdés, sajnos nem én választottam, hogy roma származású leszek, de bánt mert általánosságban a romákról már csak negatív vélemény van, ezért nem is vagyok rá büszke. Megértem, én sem találkoztam még normális romával, de valahol tudom, hogy van... csak nagyon ritka. Szüleim-től ritkán kaptam kaptam segítséget, lehet hogy butaság de én decendes roma-ként születtem, talán a nevelés amit megkaptam. Mostanra felnőttem 21 leszek, külön költöztöm, dolgozom és céljaim vannak az életben. Minden héten teszek félre pénzt, ha 10-15ezer az is jó lesz, később. Most vezetés-re készülök, sikeres vizsga után pedig, autót szeretnék venni, a későbbikben egy régebbi ház felújítását szeretném tervhez vinni... A fő célom egyenlőre nem egy párkapcsolat, talán ha magabiztosabb leszek. Nem tudom mit tehetnék hozzá... ami eszembe jut, hogy rengeteg emberen segítek, hajléktalanokon, fiatal lányokat a drogos romáktól megvédeni, mindíg az számított, hogy másnak könnyebb legyen még ha nekem nehezebb is, talán az az egy megnyugtat, hogy nem vagyok sötétbőrű... (Kritikákra számítok) de azt kérném, bárkitől, akinek van romákról jó sztorija vagy akármi jó cselekedet, kérlek írjátok meg, köszönöm.

2021. febr. 2. 20:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem mindig bírtak a romák, én sosem voltam oda értük, de legtöbbjükkel jól kijöttem. Voltam már a helyi gettóban is, meghívtak egy kávéra. A háznak nem volt teteje, valami műanyag szarral fedték be az egész tetőteret, tehát el tudjátok képzelni, milyen lehetett a hely. Én meg ugye arany karórával, nyaklánccal és karkötővel a kezemen mentem be egy olyan helyre. Én nem vagyok félős típus, de ott azért beszartam, hogy majd kirabolnak, de semmi ilyen nem történt. Megittam a kávét, elszívtunk pár cigit, dumálgattunk (volt osztálytársam volt a srác). Kifelé menet pedig az utcán hozzám szaladt vagy egy tucat cigánygyerek, tudjátok, mint az afrikai filmekben. :D
2021. febr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. A cigány jelzőt itt nem pejoratív módon használtam, ők is ugyanígy hivják magukat, illetve nekem is megengedték. C-word pass :D
2021. febr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Legyél udvarias, rendes, ápolt, kedves, ne cigánykodjál (ez alatt értsd: ruhák, hajstílus, cipő, stb. Tudod ahogy öltözködnek a romák és cigánykodó magyarok többsége (utóbbi elég gáz))


Ha ezeket betartod, hidd el szeretni fognak téged és tesznek alólad “utálom” kivételt. :)

2021. febr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
#1. Ez jóóó:DD tetszett, ez is egy pozítív vélemény, vagy fele-fele.
2021. febr. 2. 20:12
 5/19 A kérdező kommentje:
#3. Igen, kerülöm a cigó stílust. Udvarias vagyok mindenkivel, pl.: A buszon, átadom a helyem, az idősebb-nek én köszönök először, előre engedem a boltban megint csak az idősebbet, egy új köszönségben, köszönni, bemutatkozni alap dolog. Ebből talán leszűrhető az is, hogy rendes vagyok:) elfogadnak a barátaim, kapcsolat egy picit nehezebb de minden oks.:)
2021. febr. 2. 20:19
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy sötétbőrű, akkor az emberek többségének fel sem tűnik. Akinek meg igen, az egy jó mérce. Akit nem zavar, azt engedd be az életedbe mert helyén van az értékrendje, aki pedig a származásod miatt lenéz, annak nem számít a véleménye, mert még ha nem is roma, normális embert nem sikerült belőle nevelnie a szüleinek.

Nekem vegyes tapasztalatom van a romákkal. Vannak nagyon rossz élményeim, de jók is. Tinikoromban volt 3 roma barátnőm, és a lépcsőházunkban a mai napig lakik egy roma család, az apánál kedvesebb, normálisabb, becsületesebb, tisztességesebb, szorgalmasabb, segítőkészebb embert ritkán látni.

Engem senkinek a származása nem érdekel, csak azt nézem hogy milyen ember. Ha valami nem tetszik a viselkedésében akkor felőlem akármilyen származású lehet, elítélem és nem tudok vele azonosulni. Ha pedig rendes, akkor szintén tökmindegy a származása. Mindenkit a belső tulajdonságai alapján ítélek meg.

2021. febr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Teljesen korrekt, és igazad van!
2021. febr. 2. 20:21
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Manapság már nem csak a cigányokat utálják az emberek. Hanem mindenki mást, akinek kicsit jobb az élete.

Legyél büszke cigány gyerek.és dolgozz szorgalmasan, h legyen jogsi meg autó.

2021. febr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a bíztató szavakat!
2021. febr. 2. 21:17
 10/19 anonim ***** válasza:
59%

Hallod, ha majd csinálod a kresz vizsgát, nagyon figyelj oda az egyik becsapós kérdésre. A képen van egy fekete tábla, fehér számokkal. Azt kérdezi milyen tábla. IGAZÁBOL ILYEN NEM IS LÉTEZIK!

Állandóan azt a választ jelöltem be, h útmelletti sebességmérő.

Tudod amelyik kiirja lassíts.

Ez a fekete tábla azt jelenti kreszben, hogy a táblán jelzett sebességgel kell megközelíteni a zebrát.


Ilyen gci kérdés nincs a világon.

Gondoltam elmondom. Mindenkinél feldobja ezt a becsapós szart.

2021. febr. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!