Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy fogadjam el, hogy roma...

Hogy fogadjam el, hogy roma vagyok?

Figyelt kérdés
Tudom...elég buta kérdés, sajnos nem én választottam, hogy roma származású leszek, de bánt mert általánosságban a romákról már csak negatív vélemény van, ezért nem is vagyok rá büszke. Megértem, én sem találkoztam még normális romával, de valahol tudom, hogy van... csak nagyon ritka. Szüleim-től ritkán kaptam kaptam segítséget, lehet hogy butaság de én decendes roma-ként születtem, talán a nevelés amit megkaptam. Mostanra felnőttem 21 leszek, külön költöztöm, dolgozom és céljaim vannak az életben. Minden héten teszek félre pénzt, ha 10-15ezer az is jó lesz, később. Most vezetés-re készülök, sikeres vizsga után pedig, autót szeretnék venni, a későbbikben egy régebbi ház felújítását szeretném tervhez vinni... A fő célom egyenlőre nem egy párkapcsolat, talán ha magabiztosabb leszek. Nem tudom mit tehetnék hozzá... ami eszembe jut, hogy rengeteg emberen segítek, hajléktalanokon, fiatal lányokat a drogos romáktól megvédeni, mindíg az számított, hogy másnak könnyebb legyen még ha nekem nehezebb is, talán az az egy megnyugtat, hogy nem vagyok sötétbőrű... (Kritikákra számítok) de azt kérném, bárkitől, akinek van romákról jó sztorija vagy akármi jó cselekedet, kérlek írjátok meg, köszönöm.

2021. febr. 2. 20:03
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
#10. Háth...őő. oké, de már túl vagyok rajta, a kreszben mellesleg nem becsapós kérdések vannak, csak nem árt ha figyelmes vagy, megtanulod, de legfőképp MEGÉRTED, de köszi, hogy leírtad megértettem.
2021. febr. 2. 21:24
 12/19 anonim ***** válasza:
69%
Amúgy angolul mennyire tudsz? Nem hallottam még romát angolul beszélni.
2021. febr. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%
A normális emberek úgy is a jellemed alapján ítélnek meg.
2021. febr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
87%
2 féle ember létezik. Rendes és nem rendes. Ha becsületes vagy, mindenki tisztelni és kedvelni fog. Akinek így is előítéletei vannak, azzal ne foglalkozz. Kértél jó példát. Számomra a mélyen vallásos, jó szándékú, Pisont István egy példakép lehet a romák számára. Nagyon kicsi alföldi faluból lett focista, nagyon nyomorúságos körülmények között volt gyerek, most megbecsült edző.
2021. febr. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
27%
Fesd le magad fehérre
2021. febr. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
#15. Fent leírtam, hogy nem vagyok barna bőrű :D
2021. febr. 3. 05:57
 17/19 A kérdező kommentje:
#12. Alapfokú nyelv tudásom van belőle. Magyarországon sok embef nem tud angol nyelven beszélni,többségben inkább ezt alapfokú-nak lehet mondhatni.
2021. febr. 3. 06:01
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

A mostani hétköznapi cigányokat ki nem állhatom, elkerülöm.


DE, azt azért el kell ismerni, hogy a rendszerváltás(nak nevezett fordulat) előtt a 4-6-oson terhes-kisgyerekes nőnek csak cigányok adták át a helyet. Egyből ugrottak, hogy tessék ide, kezicsókolom.

Amikor a saját fajtám kinézett direkt az ablakon, vagy megjegyzéseket tett.


Valami nagyon el lett rontva 90 után.


Szerintem a mai cigányoknak csak vissza kell térni a régi viselkedésükhöz, a jobbaknak példát mutatni a civilek által megmételyezetteknek, és visszaállhat a rlgebbi rend.

2021. febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
A kérdést február elején tettem fel. Igazából csak azt tudom tenni, hogy elfogadom, hiszen változtatni úgy sem tudok rajta, senki sem születik úgy hogy eldönti milyen nemzetiségű akar lenni... Vannak jó és rossz emberek, nemzetiséget nem figyelembe véve. Én tisztelet megtanultam (magamtól is) az udvariasság, férfiember módjára viselkedem. Viszont, bunkó, és rossz emberek mindíg is lesznek, őket nyílván kerülni kell. Csak az zavart, hogy kb. úgy van vele a többség, ha ez az ember roma akkor ő biztos igénytelen, buta, bunkó, rendetlen. A felsoroltak közül egyik sem engem illet.
2021. febr. 20. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!