Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehetne tenni, ha valaki...

Mit lehetne tenni, ha valaki egy csereüzlet folyamán csak egy nagy részét teljesíti a megbeszélteknek?

Figyelt kérdés

Gyűjtők vagyunk mindketten.

Bizonyos típusú kártyákat cseréltünk, több, mint 50 db-ot. Nem személyesen, hiszen messze lakunk egymástól, így postán keresztül történt a dolog. Ő viszont 6 fontos darabbal kevesebbet küldött, azaz nem a megbeszéltek szerint járt el. Amint ezt megemlítettem, azt mondta átnézi majd, én meg mondtam, hogy pótolja, és küldje a jövő héten. Eltelt a "jövő hét", semmit nem kaptam. Írtam neki hétvégén, hogy mikor szándékozná végre küldeni, de azt mondta, hogy nem volt még ideje ezzel foglalkozni.


Nos, azóta megint vártam már 1,5 hetet, azóta sem kaptam semmit sem. Mit lehetne csinálni? Nyilván nem szeretném annyiban hagyni a dolgot, és szeretném megkapni azt, amiben megegyeztünk. Fenyegessem meg, hogy ha nem küldi mondjuk jövő hét közepéig, akkor kiírom ilyen jellegű csoportokba és "befeketítem a nevét"? Esetleg a rendőrséget is emlegessem, hogy elmegyek, ha nem küldi? Vagy mit?

Már azt sem tudom eldönteni, hogy szánt szándékkal nem küldte e azokat, vagy tényleg csak véletlenül.


2021. febr. 3. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Nem ebben állapodtatok meg, szóval személyes találkán adja vissza az összes lapod, te meg az övét. Ha meg nem csinálja, akkor menj fel az adott csoportba ahol hírdette, hogy átvert, egy csaló.

Ha nincs lepapírozva, a rendőrség nem játszik.


Természetesen szánt szándékkal nem küldte el. Nem is kérdés. Járni kell a nyakára és baszogatni amíg nem adja meg a 6 lapot, vagy vissza az egész csere-berét.

2021. febr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

3.:


Személyes találkán? Mint mondtam, az nem játszik, messze élünk egymástól! Nem érné meg elmennem hozzá, kb. 10 ezer Ft-ért.


Nincs lepapírozva? Üzenetekből mindent lehet látni. Papír nyilván nem játszik, ha személyes találka sem volt!


Az egész cserebere visszacsinálása sem játszik nyilván, én a megkapott részével teljesen elégedett vagyok, hülye nem vagyok, hogy visszacseréljem őket. Nekem az a 6 db kell.

2021. febr. 3. 21:45
 3/6 A kérdező kommentje:
4: Menjél már innen, ostoba laikus senki! Tudtam, hogy kár itt kérdezni bármit is, mert csak ilyen "emberek" vannak itt!
2021. febr. 3. 21:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a felek dolgok tulajdonjogának kölcsönös átruházására vállalnak kötelezettséget, az adásvétel szabályait kell megfelelően alkalmazni. Ebben az esetben mindegyik fél eladó a saját szolgáltatása és vevő a másik fél szolgáltatása tekintetében.


Az értékhatártól függően fordulhatsz az illetékes Járásbírósághoz vagy Törvényszékhez.

A perköltséget meg kell fizetni, ha nyersz, akkor kérheted, hogy a másikra terheljék azt.


Közjegyzőnél is indithatsz fizetési meghagyásos eljárást. Ekkor a pénzbeli értéket követelhet a nem megfelelően teljesített csere miatt.

2021. febr. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A tudtára adtam szépen a hétvégén, normálisan, hogy ha nem jön meg szerdára legkésőbb, több csoportba is ki lesz téve. Egyelőre nem tettem még ki. Mit lehetne még tenni? Szeretném megkapni azt, amivel tartozik!
2021. febr. 11. 14:08
 6/6 A kérdező kommentje:
Ma végre megérkezett, keddi föladással, sima postával. Nem szívbajos az ürge. Viszont most sem teljesen azokat küldte, amit megbeszéltünk, de már nem érdekel, részemről le van zárva a dolog, értékben még talán jobban is jártam.
2021. febr. 12. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!