Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért félünk a pókoktól? Ez...

Miért félünk a pókoktól? Ez valami evulóciós berögződés?

Figyelt kérdés
2021. febr. 4. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem ez egy ilyen 21. századi természettől való eltávolodás.

Nem tartozik bele a modern ember eletkörnyzetébe es ha hirtelen ott maszik a falon sokan megijednek.


Én mondjuk szeretem a pókokat nem szoktam agyonverni a szobában sem.

2021. febr. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Bárhol lehet.

Túl sok lába van.

Furán mozog.

Nem látszik, merre van a feje.

2021. febr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Én nem félek tőlük. De nyilván másként reagálnék Dél-Amerikában, ahol kifejezetten nagy, emberre is veszélyes mérgű pókok élnek.
2021. febr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%

Mindenki magából indul ki, én nemhogy nem félek tőlük, de rendesen kedvelem őket (ahogy minden állatot), kézbe is simán veszem őket ha kell, ha szobában találok mindig kiteszem az udvarra (kivéve ilyenkor télen, ilyenkor benn maradhatnak mert kint megfagynának).

Aki fél tőlük az általában a hisztis csajok akik még madarat is csak képen láttak mert az egész életüket a plázában töltik, meg a kattos vénasszonyok. Értelmes ember nem retteg ok nélkül olyan állattól amelyik kisebb és veszélytelen (nálunk nincsenek mérges pókok min Ausztráliában vagy Afrikában).

2021. febr. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A fóbiák irracionálisak, ember.
2021. febr. 5. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
En ugy olvastam, hogy a bogaraktol, pokoktol azert tartunk, mert egyes kepviseloik mergezoek, de mivel - foleg regen - nem tudhattak, hogy az adott allat veszelyes-e, ezert kialakult egy ilyen altalanos felelem az osszes irant.
2021. febr. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!