Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kusza kérdés valamiről, amit...

Kusza kérdés valamiről, amit nem tudok meghatározni. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Megpróbálom érzékeltetni. Szóval ha valaki rossz hírt mond és én azt mondom, hogy sajnálom, akkor rögtön elszégyellem magam, mert nem sajnálom eléggé, ezért ráteszek egy lapáttal, de ismét szégyellem magam, mert megjátszom magam. Ugyanez, ha örömhírt mesélnek és bármennyire örülök, vizsgálgatom magam, hogy de mi van, ha nem eléggé. Ha segítek valakinek, akkor is megfordul a fejemben, hogy biztos csak azért teszem, hogy jót gondoljanak rólam. Ha úgy teszek valami jót, hogy mások nem tudnak róla, akkor azon aggódom, hogy talán csak abban a reményben teszem, ahogy valahogy mégis megtudják és még jobban növök a szemükben

Ugyanez, ha nem teszek meg valami rosszat és érzem, hogy nem csak érdekből, de agyalok, hogy talán mégis és csak a következményektől félek.

Szóval állandóan gyanúsítom magam érzéketlenséggel és számítással. Tudom, hogy nem ilyen vagyok, de vizsgálgatom, hogy talán mégis és csak a lelkiismeretem akarom megvédeni a saját hazugságaimmal. A leghétköznapibb tetteimet is így gondolom át. Mindenben hátsó szándékot keresek a saját részemről és szeretném azt hinni, hogy nincs ilyen és jó ember vagyok, de mindig elbizonytalanodom. Nem tudom megítélni az igazságot.



2021. febr. 5. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Rendkívül meg akarsz felelni másoknak, attól tartasz, hogy ha nem "az adott helyzetnek megfelelően" viselkedsz, akkor "megszólnak" "kibeszélnek" stb.

Szerintem ez lehet mögötte.

2021. febr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ebben lehet valami. A szüleim régen táborokba vittek nyáron és ha nem örültem, akkor kiabáltak velem. Lehet köze hozzá, hogy mindig felülvizsgálom magam és keresem a hazugságot.
2021. febr. 5. 15:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Ebben a cipőben jártam èn is. Az van szerintem,hogy ez a világ alapvetően elfogadott hazugságokra èpül amit nekünk el kellett fogadni ahhoz,hogy beilleszkedjünk a társadalomba. A lelked,az igazi èned (nevezd akárhogy) viszont egy idő után begolyózik attól ha nem vagy hű önmagadhoz. Igen ám de a társadalomnak elvárásai vannak ès mi meg akarunk felelni ezèrt KOMPENZÁLUNK. Szerintem tök normális,hogy leszarsz bizonyos dolgokat amiknèl társadalmilag elvárás a túlzásba esès ès emiatt belekerülsz egy kènyszercselekvèses körbe aminek addig nem lesz vège amíg meg nem unod,hogy másoknak kamuzol ès fel nem vállalod azt amilyen èppen az akkori hangulatod/állapotod. Viszont akkor sokkal kevesebb a barát,a szeretteid támogatása így valószínű egy magányos állapotba kerülsz ami lehet,hogy rávisz az önismeret útjára ahol már nem tudod becsapni magad ès nyugodtan lehetsz az aki èppen vagy.
2021. ápr. 4. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!