Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A sérült önértékelés/önbizalom...

A sérült önértékelés/önbizalom fejlesztése hogyan lehetséges tudatosan?

Figyelt kérdés

Járok pszichológushoz, de nem ezzel kapcsolatban.

Gondolom érdemes lenne ott is felvetni.


Ezt leszámítva pl gyúrás, több sport?

Ha van javaslatod, kíváncsi lennék rá.


25/F



2021. febr. 8. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a sport nagyon sokat segített, amikor hasonló problemákkal küzdöttem, mint te. Mivel sikerem volt benne, sok dícséretet kaptam, szerettem csinálni és azt éreztem hogy jó vagyok. Szóval annyi a lényeg szerintem, hogy csinálj olyan amiben jó vagy és nagyon élvezed. De ezt a dolgot igazából neked kell megtalálnod.
2021. febr. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%

Sehogy, mert az önbizalom kisgyerekkorban épül fel, a szülők segítségével. Ha nem épült fel, akkor tudatosan felnőttként nem építhető fel. Ez nem azt jelenti, hogy nem állhat vissza az önbizalom. Még akkor is visszaállhat, ha soha nem is létezett. Csakhogy nem tudatos úton, pont erre jó a pszichológus. A pszichológus (mármint egy JÓ pszichológus, mert sok a rossz is) fel tudja tárni a tudat alatti érzéseket, meg tudja találni a gyökerüket a kliens segítségével és ezáltal a sok negatív beidegződés lassan kikopik az ember életéből. Ezt agyalással képtelenség sajnos megoldani, sőt minél jobban agyal az ember, annál jobban távolodik a tényleges változástól. Mert az csakis az érzéseken keresztül érhető el és az agy megpróbál távol maradni a negatív érzésektől. Sőt, ha úgy kondicionálták gyerekkorban, akkor még a pozitívaktól is. (Sok családban tabu az érzelem.) A lényeg, hogy az önbizalom egyáltalán semmi összefüggésben nincs azzal, hogy az ember miket ért el, hogy néz ki, hányan kedvelik stb. Sajnos csak a belső munkával van összefüggésben.

Akármivel jársz pszichológushoz, a jó pszichológust marhára nem érdekli, hogy mivel jársz hozzá, hanem egyetemesen téged kezel, a te érzéseid útvesztőjében próbálja kiismerni magát, hogy elvezessen téged a kulcsokhoz. Ha komolyan csinálod ezt az önismereti munkát, akkor elkerülhetetlenül megszületik majd az önbizalmad, anélkül hogy észrevennéd.

2021. febr. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
19%

Rendszeres futas. (A lelket hozza egyensulyba.!!)

Plusz rendszeres egyesuleti box/bjj/mma.

Noveli az onbizalmat,a belso beket,lazabb leszel.


Olcsobb,mint a pszichonokus.

2021. febr. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Szia!

Szerintem is a sport/hobbi nagyon jó mert leköt és nem foglalkozol mással. Az önértékeléssel kapcsolatosan próbáld észrevenni a jó dolgokat magadban és a pszichológiás terápia jót tenne.

2021. febr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!