Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha nincsenek...

Mit tegyek, ha nincsenek életcéljaim és nem találom a helyem a világban?

Figyelt kérdés

Jelenleg 24 éves férfi vagyok, nemrég fejeztem be az egyetemet (most próbálom megszerezni a mesteri fokozatot - igazából bármiféle cél nélkül), munkám még nincs, és fogalmam sincs, hogy mit akarok elérni az életben. Mindig is nagyon visszahúzódó, magamba zárkózó voltam, mindig nehezen ment a barátkozás, mostanra pedig már leginkább csak az tesz boldoggá, ha egyedül lehetek, de néha mégis magányosnak érzem magam. Barátnőm még nem volt, ha elkezdek párkapcsolaton gondolkodni, rögtön szorongani kezdek, leginkább csak olyan személlyel tudnék elképzelni egy működő kapcsolatot, aki hasonló elméjű, mint én, de ilyennel még nem találkoztam. Van egy-két hobbim, de szinte csak olyanok, amelyek nem igénylik a szobámból való kimozdulást. Ha emberek közé kell mennem, szorongok, ezért is félek nagyon a munkahelytől, hogy nem fogom ott jól érezni magam. Nem érdekel az ismerkedés, utálom a bulikat, összejöveteleket, de közben meg nem látom értelmét az életemnek, ha mindig csak egyedül vagyok.

Gyereknevelés, házasság... Ilyeneken nem is merek gondolkodni, hiszen nem vagyok biztos benne, hogy nekem való az ilyesmi, és úgy érzem, csak csalódást okoznék.

Gondolkodtam már pszichológuson, de egyszerűen képtelen vagyok erre rávenni magam, amikor még a szüleimnek sem vagyok képes beszélni ezekről a dolgokról.



2021. febr. 10. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Amíg munkád sincs, ne gondolkozz párkapcsolaton, főleg ne családon. A stabil munkahely az alap, így egyetem vége felé legyen ez a célod.
2021. febr. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
amúgy is, hova akarsz családot 24 évesen, 0 párkapcsolati tapasztalattal?
2021. febr. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerinted miért mondtam azt, hogy nem is merek ezen gondolkodni?
2021. febr. 10. 19:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Jelen helyzetben szerintem is a munka legyen az elsődleges. Próbálj olyat találni (nem könnyű), amit szeretsz, ahol jól érzed magad, nem nyűg bejárni dolgozni. Sokat dobhat az önbizalmadon, kezdetnek nem rossz.

Egyébként erősen ajánlom a pszichológust. Nem kell tartani tőle, egy jó szakember előtt csak az első pár alkalom fura, kínos, utána felold annyira, hogy simán beszélni fogsz. (Saját tapasztalat)

Ha sikerül jót találni, akkor ő segíthet abban, hogyan tudnád kezelni a félelmeid, megnyílni, kimozdulni, kicsit társasàgibb lenni. Nem kell teljesen kifordulni magadból, attól még maradhatsz csendesebb, visszafogottabb, de egyedül ülni otthon állandóan, bezárkózva, nos úgy sosem lesz párkapcsolatod, önbizalmad, életed.

Családon meg bőven ráérsz gondolkodni, még nagyon fiatal vagy.

2021. febr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Helló!

Sztem tűz ki magadnak célokat!

Írd fel őket egy füzetbe!

Fantasztikus lesz látni azt hogy egyel több pipa lesz a lapon és talan ha az összes ki lesz pipálva akkor írj ujjakat!

2021. febr. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia, én szintén így vagyok, 25 F :D

Bár nekem volt munkám 4 évig, de elkezdtem az egyetemet, most 2.-évem.

Fogalmam sincs mit hoz a jövő, de bizakodóan állok hozzá.

Mindig új emberek, új élmények jönnek az életben.

Figyelj az apró dolgokra :) Esetleg kezdj el marihuánát fogyasztani, sokat segít a kreativitásban és viccesebb vele a világ!

2021. febr. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!