Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik állattól féltek a...

Melyik állattól féltek a legjobban?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Kíváncsi lennék kit milyen állattól ráz ki a hideg, vagy melyiktől fél, retteg? Esetleg van- e valamilyen fóbiátok valamely állattal kapcsolatban, ha igen ez miben nyilvánul meg, mi a fóbia neve és mit tesztek ellene.


Én rettegek a darazsaktól és ez sajnos eléggé tönkre szokta tenni a nyaraim végét és az őszt, amikor is rajzanak. Állandóan megtalálnak, körülöttem repkednek, pedig nem eszem, iszom semmit a szabadban. Ilyenkor érzem, hogy hirtelen elkezdek izzadni, próbálom őket elhessegetni, hadonászok feléjük, amit tudom, hogy nem szabadna, de nem bírom kontrollálni magam, 100% reflexből cselekszem. Van, hogy el is szoktam futni.


A legjobban az esik rosszul, hogy sokan kinevetnek ezért.


A méhekkel, dongókkal semmi problémám, tisztes távot term. megtartom, de rajtuk még segíteni is szoktam: ha látok egyet elgyengülten a földön adok nekik cukrot, vizet. Utána mindig jó érzés tölt el ha látom őket kajálás után elszállni.


Szóval csak és kizárólag a darazsakkal van problémám, csak az ő jelenlétükben érzem a fóbiás tüneteket.


Ti hogy vagytok ezzel? Nálatok ki a mumus? :)



2021. febr. 10. 22:14
1 2 3 4
 1/40 Metionin ***** válasza:
100%
Vaddisznó. Félek hogy megtámad, több eset fordult elő a környéken ahol felnőttem. Nem fóbia vagy ilyesmi csak nem szívesen futok össze velük.
2021. febr. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Muslicák. Nem fóbia, de undorodom tőlük. Volt rossz élményem muslicákkal. Többször.
2021. febr. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Mondanám, hogy giliszta, de ha adsz 1000 ft, megfogom. :D

Az ilyen bélférgek mennyire számítanak?


Az ilyen tipikus fóbiás állatokat (kígyó pl) kifejezetten szeretem. A darazsakat meg lazán nyakon csapom, ha az utamban vannak. :D

2021. febr. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 állatól félek. Betegesen irtózom a kulllancsoktól. Sokszor a kullancsok miatt nem megyek az erdőbe túrázni. Tavaly csak a kertemben pihentem, és este a férjem vette észre, hogy a karomba kullancs fúrta be magát. Annyira bepánikoltam, hogy rögtön felment a lázam 38 fokra, és asztmás rohamot kaptam ( idegi alapon jön ki az asztma nálam)

A másik állat amitől félek az a ló. Ha ló van a közelben vagy ne adj isten pont mellettem áll meg ( volt rá példa amikor a lovas rendőr mellettem állt meg lóval együtt) én leblokkolok, nem tudok mozdulni, kiver a víz, még levegőt sem merek venni.Az okát nem tudom, csak betegesen félek tőle.

2021. febr. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Poloska. És ne akarjátok tudni miért :))
2021. febr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, érdekes, hogy mindenki mástól fél, undorodik.

Vaddisznóktól kis koromban is tartottam, ha erdőbe mentünk sétálni.


És hát igen, végülis a bélféreg is állat :D

2021. febr. 10. 22:28
 7/40 Metionin ***** válasza:
100%
Baszki a kullancs, tényleg. Attól nem félek csak irtózom hogy egyszer belém megy. Még nem volt szerencsére.
2021. febr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
#4: én is ezt érzem a darazsaknál mint te a livaknál. Olyan rossz! Sajnálom a kullancsos esetet, engem is csìpett meg már darázs gyerekkoroban üvöltöttem mint a sakál, totál pánik...
2021. febr. 10. 22:31
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
Pókok. Egyszerűen nem tűröm meg őket a házban. És komolya tartok tőlük, olyannyira, hogy elektromos pókirtót vettem minden helyiségbe.
2021. febr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én egyszer nyáron kint ittam a kólát, de nem vettem észre, hogy beleesett egy darázs, és hàt belekerült a számba, és megcsípett.
2021. febr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!