Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik állattól féltek a...

Melyik állattól féltek a legjobban?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Kíváncsi lennék kit milyen állattól ráz ki a hideg, vagy melyiktől fél, retteg? Esetleg van- e valamilyen fóbiátok valamely állattal kapcsolatban, ha igen ez miben nyilvánul meg, mi a fóbia neve és mit tesztek ellene.


Én rettegek a darazsaktól és ez sajnos eléggé tönkre szokta tenni a nyaraim végét és az őszt, amikor is rajzanak. Állandóan megtalálnak, körülöttem repkednek, pedig nem eszem, iszom semmit a szabadban. Ilyenkor érzem, hogy hirtelen elkezdek izzadni, próbálom őket elhessegetni, hadonászok feléjük, amit tudom, hogy nem szabadna, de nem bírom kontrollálni magam, 100% reflexből cselekszem. Van, hogy el is szoktam futni.


A legjobban az esik rosszul, hogy sokan kinevetnek ezért.


A méhekkel, dongókkal semmi problémám, tisztes távot term. megtartom, de rajtuk még segíteni is szoktam: ha látok egyet elgyengülten a földön adok nekik cukrot, vizet. Utána mindig jó érzés tölt el ha látom őket kajálás után elszállni.


Szóval csak és kizárólag a darazsakkal van problémám, csak az ő jelenlétükben érzem a fóbiás tüneteket.


Ti hogy vagytok ezzel? Nálatok ki a mumus? :)



2021. febr. 10. 22:14
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%

Én undorodok a békától. Nyálkás, csúszós, szegényke undorító. Ha rajtam múlna bizony nem változna királyfivá.


A másik ilyen állat az egér. Cuki meg minden de akár hányszor látok (fatelep forever) mindig felsikoltok.

29 /N

2021. febr. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
Pókok, arachnofóbiám van, nagyon durván félek tőlük. Illetve a medvéktől még, de tőlük nem úgy, mint a pókoktól, a medvéket tisztes távolságból, kerítssel elválasztva aranyosnak találom, de pl szabadon, a hegyekben félek tőlük, mert a medve az egyetlen olyan állat, amelyik nem öl meg, mielőtt elkezd enni, és látod, meg érzed, ahogy éppen eszik téged.
2021. febr. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%

Kullancs, leírhatatlanul tartok attól, hogy belém fúrja magát. Még a gondolattól is ráz a hideg. Eddig szerencsére még nem volt közeli találkozásom vele, remélem így is marad.

Pókoktól is tartok, de ezektől nem annyira, mint a kullancsoktól.

2021. febr. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

Hú én erdőben dolgoztam rengeteg kullancsot összeszedtem anno... Egyik sem bántott picit viszketett én csak attól paraztam mindig, hogy nehogy beszakadjon a feje amikor kiszedem mert akkor addig vérezni fog amíg haza nem megyek és csipesszel kioperalom magamból. Mert volt ilyen is.

Vaddisznó meg jobban fél mint te.

Kígyóktól viszont eléggé parázok meg olyan is volt hogy egy lány kergetett engem erdei sikloval a kezében 😅 láttam ahogy felcsavarodik a kezfejére ő csak nevetett h nem bánt én meg 100 méterre futottam. Férfi büszkeség akkor ordított bennem

2021. febr. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

#10: konkrétan leírtad az egyik rémálmom! Szerencse, hogy nem fulladtál meg, hallottam ilyen esetről, vkinek a torkát csìpte így meg és úgy bedagadt neki, hogy megfulladt. :(


#12: nem is tudtam, hogy a medvék konkrétan esznek embert? :o

Youtubon van egy video ahol egy kerékpárost megkerget egy nagy barna vhol Finnországban vagy Norvégiában. Elég para.

2021. febr. 10. 22:43
 16/40 anonim ***** válasza:
100%
Megertem ha felsz a darazstol, en is igy vagyok vele. Reszemrol ami ijeszto, bannak pokok nagy holyaggal, meg szemekkel, amik fenylenek latszik rajta hogy barmilyen allatot megenne, ha tehetne, kiszivna a levedet. :D Masik problemas joszag a tengeri uborka, vigyazz keruldd oket, nem lehet tudni hogy viselkednek, ha veszelyben erzik magukat. Ja es a vakond. Hat nem talalkoznek vele egy sotet helyen.
2021. febr. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%
Félni nyilvánvalóan az emberre is veszélyes ragadozóktól félnék - ha pl. egy afrikai, vagy dél-amerikai dzsungelben élnék. Itt, a mérsékelt égövben inkább csak az undorodás dominál. Gyerekkoromban a pókoktól féltem a legjobban, de velük nagyjából sikerült megbékélnem. Gyerekkoromban még eltapostam őket az utcán és agyoncsaptam őket otthon, de ma már nem bántom őket. Ha a lakásban nagy ritkán találok egyet, egy újságpapír segítségével kiteszem az erkélyre és másszon, amerre akar. Az ágyi poloskával nekem is volt egy több hónapos kalandom, mire végül sikerült őket kiírtani. Rohadék kis vérszívó genyók. A falak annyira tele lettek a véres plecsnikkel, hogy újra kellett tapétázni.
2021. febr. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%
Vakond? 😳 Hiszen milyen aranyos ártalmatlan félős kisállatka...
2021. febr. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%
Én rettegek a csigáktól és a gilisztáktól. Ha esik, ki sem merek menni a kertbe.
2021. febr. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

Én a gilisztáknak csak a szagától undorodom.


#18: biztos vagyok benne, hogy valakinek a darázs is aranyos :)

2021. febr. 10. 23:04
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!