Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik állattól féltek a...

Melyik állattól féltek a legjobban?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Kíváncsi lennék kit milyen állattól ráz ki a hideg, vagy melyiktől fél, retteg? Esetleg van- e valamilyen fóbiátok valamely állattal kapcsolatban, ha igen ez miben nyilvánul meg, mi a fóbia neve és mit tesztek ellene.


Én rettegek a darazsaktól és ez sajnos eléggé tönkre szokta tenni a nyaraim végét és az őszt, amikor is rajzanak. Állandóan megtalálnak, körülöttem repkednek, pedig nem eszem, iszom semmit a szabadban. Ilyenkor érzem, hogy hirtelen elkezdek izzadni, próbálom őket elhessegetni, hadonászok feléjük, amit tudom, hogy nem szabadna, de nem bírom kontrollálni magam, 100% reflexből cselekszem. Van, hogy el is szoktam futni.


A legjobban az esik rosszul, hogy sokan kinevetnek ezért.


A méhekkel, dongókkal semmi problémám, tisztes távot term. megtartom, de rajtuk még segíteni is szoktam: ha látok egyet elgyengülten a földön adok nekik cukrot, vizet. Utána mindig jó érzés tölt el ha látom őket kajálás után elszállni.


Szóval csak és kizárólag a darazsakkal van problémám, csak az ő jelenlétükben érzem a fóbiás tüneteket.


Ti hogy vagytok ezzel? Nálatok ki a mumus? :)



2021. febr. 10. 22:14
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

Lódarázs, darázs, dongó, méh. Ilyen sorrendben.


Emellett a kullancsoktól is, már kétszer volt rajtam, pedig ezen két alkalomkor csak a belvárosban (ahol néhol akad 1-2 fa) jártam, erdőben nem.


Illetve a legtöbb ízeltlábútól is. Egyik kivétel a légy.

2021. febr. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%
Egér. Pocok. Cickány. Patkány, és bármi ami hasonlít az egérre.
2021. febr. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
84%
Kígyók.
2021. febr. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

Kutyák (tekintve hogy nem egyszer támadtak meg)


Aztan a csuszomaszok.

Mindenféle giliszta meztelen csiga

Vagy pl tenyérnyi nagyságu százlábu ami villamsebesen cikázva hullamozva közlekedik igy be sem tudod határolni balra vagy jobbra megy, miközben amugy előre halad, ennyi erővel csoda hogy nem ugrik.

2021. febr. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%
Darazsak (főleg a lódarázs) és a medúzák.
2021. febr. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%
Medve. Imádom őket, mert cukik nagyon, de ha szembe jönne velem egy az erdőben, hát odafosnék magam alá rögtön. A medve nem játék, ezt tanuljátok meg.
2021. febr. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
Kukacok, férgek, paraziták. Bár még nem volt alkalmam ténylegesen veszélyes állatokkal találkozni, szoval esélyes, hogy egy cápa jobban rámhozná a frászt.
2021. febr. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%

Póktól és a pókszázlábútól nagyon undorodom, félek, meghalok tőlük!😃 Sokszor rám ijesztettek. De mióta hallottam, hogy nem is tudom hol, valaki hazahozott egy tarantulát egy csomag banánnal, mert a pók belefészkelte magát konkrétan a banán belsejébe, azóta félek a banántól! Nagyon sokszor hallottam, hogy banánnal hazavittek mindenféle óriáspókot.


A skorpió undorító. Ha tengerparton élnék, a medúzáktól és a cápától nagyon félnék.

De gondolom európai állatok érdekelnek, amikkel reálisan találkozhatunk.

2021. febr. 11. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%
Halálosan rettegek az imádkozó sáskáktól!
2021. febr. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban mindenféle kígyótól, nálam nagyon nem vicces a gumikígyó. Egyszerűen taszítóak meg még gonoszak is. Illetve mindenféle csúszómászó, bogár, de ezek inkább csak nagyon undorítóak.

Félek még a medvétől illetve a nagyragadozóktól pl.: oroszlán, tigris. (szerencsére az a veszély nem fenyeget, hogy egyhamar vadon összefutok velük)

Kiskoromban rengeteg természetfilmet, NatGeo-t néztem. Azon pedig ilyen emberevő medvék, oroszlánok stb. De annyira, hogy kívülről tudtam a dokumentumfilmeket. A kerítés két oldalán el vagyok velük, de nem szeretnék összetalálkozni egy medvével az erdőben mert tudom mivel végződhet.

2021. febr. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!