Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudom soha megtenni,...

Miért nem tudom soha megtenni, amit eltervezek? Miért vagyok ilyen akaratgyenge?

Figyelt kérdés

Ha elhatározom, hogy akármi lesz is, aznap 11kor lefekszek, sose tudom megcsinálni. De bármilyen időponttal így lenne. Pedig csak tőlem függne, de mire odaérek, már nem érdekel.

Olyan dolgoknál van ez, ami csak tőlem függ, munkánál vagy más külső kényszernél nincs.

Akármilyen példát mondhatnék, ugyanez van, ha elhatározom, hogy pl szombaton gyorsan kitakarítok, utána ott az egész hétvége pihenni, tuti nem lesz belőle semmi...

Miért vagyok én ilyen?


2021. febr. 11. 11:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Mert nincs akaraterőd, ilyen egyszerű. Fejlesztheted azzal, ha olyan dolgokat csinálsz, amikhez éppen akkor a legkevesebb kedved van. Pl reggele zuhanyozz le hideg vízzel, ha tudod, hogy arra nehezen tudod magadat rávenni. Ha nem vagy sportos, vedd rá magad előre eltervezetten: márpedig sportolni fogsz x ideig. Amint ez már nem kihívád, tűzz ki másik célt!
2021. márc. 9. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!