Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A ruha teszi az embert?

A ruha teszi az embert?

Figyelt kérdés

Mit gondolsz arról aki nem ad az öltözködésre és szemlátomást nem is érdekli hogy emiatt ki mit gondol róla?

Az 'úgy nézel ki mint egy hajléktalan' típusú emberekről van szó, nem a hippikről:)


2021. febr. 13. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Hát azért az erős ápolatlanság az zavar. Ha csak ilyen szedett vedett ruhákban van, de nem ápolatlan, akkor az nem zavar. A ruha számomra az első benyomás része, egy kevés információt hordoz, ami kb az előítélethez járul hozzá. Azt utána úgyis módosítja a megismert személyiség.
2021. febr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%

Elmesélem az én sztorikat. 18 éven keresztül egy kisvárosban laktam, ahol a környezetemben általában elég átlagosnak volt mondható az emberek öltözködése. Most hogy felkerültem Pestre megdöbbenve tapasztaltam hogy szinte az lett a divat hogy minél igénytelenebbül nézzenek ki az embereket. Bármikor meglátok egy ilyen embert az jut eszembe, hogy nekem akkor lennének ilyen szetteim ha a szekrényből kivenném az első dolgokat amik a kezembe akadnak, nem törődve azzal hogy ezek összepasszolnak e.

Válaszolva a kérdésre szerintem nem a ruha teszi az embert. Attól mert valaki igénytelen ruhákba jár még lehet pozitív ember, ha pedig csinos darabokra attól lehet bunkó.

Szerintem egy alap szinten mindenkinek adnia kellene az öltözködésére, hiszen ez az első dolog amit mások meglátnak és egyfajta vélemény azonnal kialakul mindenkiben.

2021. febr. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
Nem a ruha teszi az embert. Lehetsz Armani öltönyben, krokodilbőr cipővel + Hugo Boss parfümmel bepacsulizva, ha egy seggfej vagy, ezek nem érnek semmit.
2021. febr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem a ruha teszi az embert. Pár dolgot elmondhat róla, de hogy ki milyen, azt nem ebből lehet tudni.
2021. febr. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem. De igen. Nézd azért válaszoltam hülyén, mert van akin mutant a ruha, csak agyilag szegény. Van, skin egysserû, hétköznapi ruha van, még is okos, értelmes. De fordítgatni is igaz lehet. Szó value ruhából semmi következtetést nem lehet levonni. Illetve, ha piszkos a cipô, az igénytelen.
2021. febr. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%
Azt mondják hogy nem a ruha teszi az embert. Ez tény és való. Nem ettől leszel jobb ember nyilván de ha külsőséget nézzük akkor nagyban meghatároz hogy miben vagy. Én csak olyan ruhákat veszek amiken márkás felirat van. Devergo, S. Oliver, Retro Jeans. Ezekből öltözöm. Csúnya nem csúnya én lenézem azokat akik rongyokban járnak és nem érdekli őket az hogy mennyire tramplik. Nem pénz kérdése ma már. 4500 forint egy felső még a Retro Jeansben is. Nemhogy a kinaiban... Az más kérdés hogy pia meg cigi az meg kell hogy legyen nekik mégha a ruha amit hordanak egy pokladarab is...
2021. febr. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Metionin ***** válasza:

3. Egyik diákmelós helyemen kb. így nézett ki a főni, a budit meg rendszeresen szarosan hagyta maga után :D


Amúgy nem, maga a ruha nem. Az ápoltság viszont más tészta, ha valaki bűzlik, rohad a foga, nem mossa a haját stb. azzal nem barátkoznék, nem szívesen lennék a közelében. Ha csak a ruhája olyan mintha az illető fejjel előre beesett volna egy szekrénybe, de amúgy tiszta, az nem érdekel. Sok haverom elég furán néz ki, sosem ez határozta meg hogy kivel fogok barátkozni.

2021. febr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

'A ruha teszi az emnert?'

Nem.

"szemlátomást nem is érdekli hogy emiatt ki mit gondol róla?"

Ettől még senki nem néz ki úgy mint egy hajléktalan. Maximum régibb/ócskább/nem összeillő/nem divatos ruhákat hord. De ápolt. Fürdik, borotválkozik stb. ami kell. Azt gondolom róla, hogy leszrja a külsőségeket, vagy csak simán jobb dolga is van, mint ruhákkal foglalkozni, másra helyezi a hangsúlyt, másba fekteti az energiáját, idejét, - ha van - pénzét.

Az ápltság már más tészta...

2021. febr. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden arany, ami fénylik...
2021. febr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen. Csak márkás ruha. Aki turkey, az but a, szegény.
2021. febr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!