Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mondják, hogy nem a ruha...

Mondják, hogy nem a ruha teszi az embert, de akkor miért van ez?

Figyelt kérdés

Láttam ilyen szociológia kísérletet,ha egy jól öltözött ember,akin látszik,hogy tehetős,rosszul lesz,egy csomóan állnak meg neki segíteni,ha meg egy szegény,gyenge kinézetű ember van rosszul,fél város elmegy mellette és senki nem segít neki. Meg a saját környezetemben is tapasztalom,hogy hiába lehet egy lány szép,fiú helyes,ha nincsenek drága,márkás ruhái,szinte semmibe veszik az emberek,de legalábbis kevesebbként tekintenek rá.


Ez miért van?


2018. márc. 24. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Arra mondják, hogy a ruhát viselni is tudni kell.

Attól hogy felveszel egy öltönyt még nem vagy üzletember.

2018. márc. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

A nem a ruha teszi az embert az pont olyan hazugsag mint a belso szamit nem a kulso, vagy a penz nem boldogit stb.

Ezt csak azok mondjak akiknek kell valami tamasz, hogy elegnek erezzek magukat.

2018. márc. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

igen, nagyon számít a külső, a ruha, az ápoltság.

nem tudom, ki az a hülye, aki még beveszi ezt a buta, gyerekes mesét, hogy csak a belső értékek számítanak.

amúgy belsőleg sincs rendben az az ember, aki képtelen normálisan felöltözni, slamposan, ápolatlanul jár-kel.

2018. márc. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a ruha teszi az embert belső tulajdonságait tekintve. Attól mert valaki szakadt göncökbe jár, még belső értékeit tekintve lehet sokkal több, mint egy márkás ruhákat viselő nő vagy férfi.

Viszont tehet benyomást az emberre, és legtöbbször ez történik.

Ha te épp HR-esként dolgozol, kit fogsz felvenni a munkára, aki melegítőben ment állásinterjúra, vagy aki azért megpróbált minden tőle telhetőt megtenni, hogy szimpátiát sugározzon magából?

Az hogy az emberek egy hajléktalannak később állnak meg segíteni, mint egy öltönyös embernek sok mindenből fakadhat. Elsősorban a többség úgy gondolja, hogy biztos csak részeg az illető, nem tulajdonít neki nagy ügyet. Ha egy jól öltözött ember fetreng a földön, nem biztos hogy azt gondolod, hogy épp tömény mennyiségű pia van benne.

Tehát ez a megközelítés csupán sztereotípia. Ahogy az is, hogy a szegény, gyenge kinézetű ember mellett csupán azért haladnak el, mert talán azt gondolják hogy az illető mondjuk tettet, és kirabolni akar.

Persze azok a típusú videók amiket te nézel, mind nagyon érzelmesre van megcsinálva, többsége megjátszott nagy kamu, kiváló színészekkel.

Tehát, ha egy nagy forgalmú járdán, vagy mondjuk egy sétálón lesz a egy szegény kinézetű ember rosszul, biztos vagyok benne hogy nagyon sokan megállnának segíteni, vagy legalább megkérdezni mi baj. Nekem ez a tapasztalatom.

Ezek a videók általában elég sarkítottan írják le a történteket.

Plusz megint ez a dolog, hogy hiába szép valaki, ha szegény sajnos nem veszik figyelembe. Igen, van benne evolúciós tény. Sokaknak számít az ambíció, hogy valaki pénzügyileg stabilitást tudjon nyújtani, biztonságot. De az nettó hülyeség, hogy nem veszik észre ha szép. Azok az emberek csupán felszínesek. De ha valaki kedves, és mondjuk szép (közepes legalább :D ) akkor nem a ruhái alapján fogom megítélni.

És amúgy nem a márka számít csak úgy elmondom. Nem azt nézi senki hogy honnan vette valaki a holmijait, hanem hogy hogyan van összeállítva, ízlésesen öltözködik e. 5000 forintból is lehet szettet összeállítani, na jó, abba cipő meg kabát nem feltétlenül van. :D

2018. márc. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
még annyit írnék hozzá, hogy én nem a "márkákra" gondoltam, mert pont lexarom az ilyen agymosott dolgokat. én szinte csak turiból öltözöm, és nagyon jó minőségű ruháim vannak, nagyon jó anyagból, és nagyon olcsón. Nekem számít a környezetvédelem és a stílus is, és szerintem az egyik legjobban öltözött ember vagyok, akit ismerek, és szerintem egy márkás ruhám sincsen, csak jó az ízlésem.
2018. márc. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy másik kísérlet is, aminek az eredményét nehezebb megmagyarázni, mint ezt. Itt legalább az ember kimagyarázhatja utólag, hogy azt feltételezte, a szakadt ruhás ember részeg.


De egyszer egy olyan kísérletet végeztek el, ahol egy kislányt (5-6 éves lehetett) öltöztettek nagyon elegáns ruhába, copf, kisharisnya, minden, amit el tudsz képzelni, és eljátszatták vele az utcán, hogy elveszett. Azonnal megállt mindenki mellette, akár anélkül is, hogy a kislánynak kérnie kellett volna. Aztán ugyanezt a kislányt felöltöztették szakadt, régi, piszkos ruhába, kicsit összekócolták a haját, és az emberek reakciója? Közelebb húzták magukhoz a táskájukat, ha ültek, nehogy a gyerek kilopjon belőle valamit. Félbe kellett szakítani a kísérletet, mert a kislány egy idő után sírva elrohant, annyira hidegek voltak vele az emberek.


"Nem a ruha teszi az embert" - csak a szokásos közmondásos jelenség: próbáljuk egy mondással felhívni az emberek figyelmét olyasmire, amit maguktól is nagyon jól tudniuk kellene.


Annyi inger ér minket, hogy muszáj gyorsan megítélnünk a helyzetet, nem tölthetünk el sok időt a mérlegeléssel. Annyi ember mellett megyünk el, hogy az agynak másodpercek, vagy akár csak töredékmásodpercek alatt kell valamilyen kategóriába besorolnia a másikat. És be fogja sorolni, óhatatlanul. A legegyszerűbb helyzetben ez egy igen-nem kategória lesz. Igen, kapcsolatba lépnék vele. Nem, nem akarom, hogy a közelemben legyen.


A saját nagyvárosi tapasztalatom, ami ezt nem írja felül, csak kiegészíti: igen, a földön fekvő szegényebb öltözékű ember sokszor részeg, igen, előfordulhat, hogy a pisijébe is belelépsz, igen, megesett már, hogy rám támadt az, akin segíteni próbáltam. Úgyhogy egy idő után nem próbáltam többé. Viszont magányosan síró ember mellett nem megyek el soha, és ezt még nem is bántam meg soha.

2018. márc. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Megy Ruhat az erdőben. Jön vele szembe a farkas. Azt mondja neki Ruhat:

- Na farkas, most megeszlek!

Azzal hamm, bekapja a farkast és megeszi. Megy tovább Ruhat az erdőben és most meg a medve jön vele szembe. Neki is mondja Ruhat:

- Na medve, most megeszlek!

Hamm, be is nyeli a medvét és megeszi. Tovább ballag Ruhat, egyszer csak szembe jön vele az ember. Ruhat ismét:

- Na ember, most megeszlek!

Mire az ember:

- Nem, én eszlek meg téged! Hamm, megeszi Ruhatot.

Mi ebből a tanulság?

Nem a Ruhat eszi az embert!

2018. márc. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

@7

elrontottad, mert pont hogy a ruhát eszi meg az ember a végén

2018. márc. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
8-as mend vissza az első osztályba, tanulj meg olvasni. vagy magyarul.
2018. márc. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ez hülyeség. Jó nyilván, aki szélsőségesen öltözködik fel, vagy mint egy hajléktalan, akkor hülyének nézik/tartózkodnak tőle, azt hiszik azért van rosszul mert részeg, be van lőve stb. De a helyes fiú öltözhet tetőtől talpig Hugo Boss-ba, akkor is fog kelleni a csajoknak, meg akkor is, ha felvesz egy sima farmert fehér pólóval, meg edzőcipővel.

Ronda embernél ugyan ez, csak ő meg ígyse úgyse fog kelleni a legtöbb embernek, azzal a kivétellel, hogy jó ruhában maximum foghat egy aranyásót.

2018. ápr. 2. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!