Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire értetek a lakás/ház...

Mennyire értetek a lakás/ház karbantartásához? Vásárlás előtt mennyire tudjatok felmérni, hogy az adott lakás/ház az megfelelő lesz-e? Egy férfinak érteni kellene ezekhez?

Figyelt kérdés

Én sajnos férfi létemre egy csöpögő csapot sem tudnék megszerelni, max ha neten rákeresnék. Otthon ha volt ilyen dolog nem kapcsolódtam be, nem voltam rászorulva, így nem alakultak ki nálam ezek az ismeretek.

Meg olyan szerteágazó és sok az egész, milyen szigetelés, milyen fal, padló, fűtés, bojler, nyílászáró, csak hogy párat említsek, amik szóba jöhetnek egy vásárlás/felújítás előtt. Azt se tudom, hogy szerezzek valami alap tudást. Ti hogyan szereztétek meg a szükséges tudást?



2021. febr. 14. 00:02
A kérdező szavazást indított:
egyáltalán nem értek hozzá
minimálisan értek hozzá
nagyrészt értek hozzá
bármit megcsinálok
10 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
Nő vagyok, saját lakas vasárlás/felújíttatás okán képeztem magam. A netről tanultam meg mindent, de csak elméletben. Az eldugult csapot meg tudom szerelni, a többiről, amiről írsz, elméleti tudásom van, sok időbe tellett megszerezzmi
2021. febr. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, milyen nemű vagy, ha egy házban élsz, akkor minimum, hogy értesz annak alap szintű karbantartáshoz. Sajnos az iskolában ilyesmit nem tanítanak, pedig biztos nagyobb hasznát vennék az emberek, mint a másodfokú egyenletnek, meg annak, hogy fejből tudják Arany János születési dátumát. De ma már szerencsére ott az internet, pár keresőszó segítségével bármiről szerezhetsz információt.
2021. febr. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi 2 évvel ezelőtt vettünk egy felújításra szoruló szép nagy házat. Volt férjem kőművesként mindig felhívta a figyelmet, hogy házvásárlásnál mi az amit fontos megnézni.

PL:

- fontos, hogy a falak ne legyenek vízesek. Ha vízes a fal, penészedik, akkor nem szabad megvenni a házat, hacsak nincs annyi pénzed, hogy szakember segítségével megold a gondot.

- Nézd meg a tetőt. Mindig fel kell menni a padlásra ( kertes ház esetében) Gerendákat kell megnézni, hogy milyen állapotban van. Ha rossz akkor számolni kell az új tető és gerenda cserére.( nekünk a gerendák tökéletes állapotban vannak, de mivel palatetős volt, mi azt kicseréltük cseréptetőre. Gerendacsere nélkül csak a cseréptető felrkaása került tavaly 3 millió forintunkba)

- mindig meg kell nézni a fal repedéseit. Ha túl sok a repedés, és túl vastag akkor a ház süllyed. Itt is figyelembe kell venni, hogy mennyibe kerülne a javítása.

Egy öreg háznál ha nincs bizonyíték, hogy volt felújítás, akkor érdemes a vizszerelést, villanyszerelést átnézetni szakemberekkel. Mi egy 80-as években épült házat vettünk, és a vizvezetéketet cserélni kellett. Kiderült a vizsgálat folyamán, hogy a csőrendszer nagyon rossz állapotban volt. Villanyvezetékek viszont jó állapotban vannak, nem volt szükség cserére. A többi már csak pénz, és idő kérdése. Nálunk mindent fel kellett újítani. Falfestéstől kezdve a padlólap lerakásáig. Nőként ezt magam is megoldottam. Én először minden falat fehérre festettem. Szép lett. Igaz nem 2 nap alatt végeztem mint egy szobafestő, hanem sokkal több napomba tellett, de meg lett csinálva. Volt szoba ahol falat kellett javítani, glettelni stb. Ehhez hívtam szakembert. Padlólapot ahol nagy felületen kellett lerakni szakembert hívtunk. Kisebb helyiségekben mi tettük le ( előtte segítettünk, és tanultunk a szakitól) Tapétáztunk is pár szobában. Ezt még gyerekkoromban lestem el apukámtól, de a youtube-on rengeteg videó van, hogy kell tapétázni. Ha valamit nem tudok, keresek olyan videókat. Hasznos. De mint írtam vannak dolgok amikhez szakember kell. Víz, gáz, villanyszerelés. Ezeket nem csinálnám meg.

2021. febr. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Valóban nagyon jó lenne, ha suliban oktatnának ilyesmit, több haszna van, mint, hogy tudom mi az a kovalens kötés.

Az a baj ezzel is, mint mindennel, hogy egy bizonyos dologról valaki A-t mond, valaki B-t és akkor neked kell összegyúrnod a megszerzett infoból mi lenne a jó.

2021. febr. 14. 00:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem alap szinten érteni kell hozzá, fel kell készülni, utána kell olvasni, ha vásárolni/felújítani/építeni akarsz. Rá kell szánni azokat a heteket, hónapokat, hogy az ember utánajárjon. Senki sem fogja helyetted meghozni a döntéseket. De nem kell tudni mindenkinek csapot cserélni.
2021. febr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1 es vagyok. Onnantól kezdve hogy milyen zuhanytálcát érdemes megvenni/lehetséges beszerelni az adott lakásba és ehhez milyen apróbb nagyobb alkatrészek kellenek, odáig hogy milyen legyen a padlószigetelés, irtózatos mennyiségű kutatást kellett véghezvinnem. Plusz ugye a költségeket is figyelembe kell venni, hogy ár érték arányban jól jöjjön ki. Azért sincs erre recept, mert minden lakásnak/háznak mások az adottságai, mások az igények, mások az anyagi lehetőségek.
2021. febr. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Férfi vagyok, aki mindig is nagy barkácsoló hírében állott. Víz, villany, elektronika, kőműveskanál, ácsszekerce nem fog ki rajtam. 24 éve az első házamat SK építettem. (Akkor még lehetett.)
2021. febr. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!