Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mivégre küszködünk és harcolun...

Mivégre küszködünk és harcolunk itt a Földön ? Ha meghalunk, úgyis elveszítünk MINDENT, a szeretteinket, barátainkat, a munkánkat, a karriert, amibe az egész életünket beleöltük.

Figyelt kérdés
Az évek alatt felhalmozott vagyon, vagy a saját erőből megteremtett lakás- ezek mind tovaszállnak a halál után és utána a nagy büdös SEMMI marad ! Van értelme ennek ? 70-80 év létezés kontra több millió-milliárd-végtelen évnyi nemlétezés. Akkor meg nem mindegy, mi mindent szerzünk, érünk el ? Semmi tétje nincs semminek se, hisz ha meghalunk, cső és minden elveszik. Igaz lesznek emberek akik hagynak valamit az utókornak, pl híres tudósok, vagy művészek, de az emberek 99%-a nyomtalanul eltűnik, mint szürke szamár a ködben.

2021. jan. 28. 23:35
A kérdező szavazást indított:
Egyetértek
Nem értek egyet
39 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/58 A kérdező kommentje:
Semmi értelme az egésznek, ez a helyzet. Annyira logikátlan az egész..
2021. jan. 28. 23:37
 2/58 anonim ***** válasza:
93%
Élvezd amíg tart. Én már több okból is nehezen tudom, de tapostam a gázt ezerrel. Sokáig fasza volt. Nem agyalok olyanon, ami elkerülhetetlen. Mint a saját végeztem... Felesleges.
2021. jan. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
41%

Én erre olyan tanácsot kaptam, hogy legyen gyerekem, és akkor majd hagyok itt vmit magam után.

Még gondolkozok rajta...

2021. jan. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
61%

Ha tényleg így érezném meg is ölném magam.

Minek húzni halasztani ha ugyanaz lesz a vége?Jobbra semmi nem fog változni inkább gyors megölném magam ilyen életszemlélettel.

2021. jan. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
94%
Így igaz, egy nap úgyis meghalunk... Az összes többin viszont nem.
2021. jan. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:
A halál meg nem válogat. Ha sikeres ember vagy, ha nem, ha gazdag vagy, ha nem, ha vallásos vagy, ha nem, ha van családod, ha nem, ha vannak barátaid, ha nem, ha van Ferrarid, ha nem, ha van luxusvillád ha nem, úgyis megdöglesz.
2021. jan. 28. 23:51
 7/58 anonim ***** válasza:
68%

Nem csak a grandiózus dolgok maradnak hátra, minden apró tettnek és szónak hatása van a világra és a többi emberre. Ha felnevelsz egy gyereket, akkor már azzal elég jelentős dolog marad utánad, de még ennél sokkal kisebb dolgokra is lehet gondolni. A világ apróságok végtelen hálózatából áll. Értelme pedig jellemzően akkor van a dolgoknak, ha élvezed őket miközben csinálod. Harácsolni tényleg értelmetlen, főleg életünk végén, de egy egészséges mértékű vagyont igenis lehet élvezni az életünk során. Ugyanúgy lehet élvezni a karrieredet, az emberi kapcsolataidat, élményeket.


Nem akarok átmenni nyálas demagógiába, mert megértem a problémádat. Én is nagyon sokat gondolkozom a témán, alapvetően eléggé melankolikus személyiség vagyok és hajlamos az enyhe depresszióra. Ennek ellenére általában tudom értékelni a létezésemet és gyönyörködni a világban, ami önmagában tud értelmet adni nekem.

2021. jan. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, erre mondják, hogy legyen akaratod szerint. Jóból mondom, nem cseszegetésből. Te eldöntötted magadnak (egyelőre), hogy értelmetlen.


Ha nem vizsgálod a dolgok értelmét, és ha értelmetlennek akarod látni, akkor számodra az értelmetlen. Amíg így látod. Legyen így neked, ha ezt szeretnéd látni.


Ha másra vágysz, akkor ott a lehetőség megvizsgálni az élet nagy kérdéseit.

2021. jan. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
92%
Szenvedésre használja valaki az életet, vagy kihozza belőle a legtöbbet. A döntés a tiéd.
2021. jan. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:
8: Én nem az életre mondom, hogy értelmetlen, hanem az az értelmetlen, hogy leélünk 70-80 évet, küszködünk, keressük a boldogságat, a szerető társat, utána meg megdöglünk, akkor meg minek is elünk ?
2021. jan. 28. 23:56
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!