Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyivel erősebb és használha...

Mennyivel erősebb és használhatóbb tudás az ha valamit átélsz mint az ha "csak" látod TV-ben, olvasol, hallasz róla valakitől?

Figyelt kérdés

Bármilyen átélt tudás többet ér, mintha csak másodkézből szednél fel valamit róla? Mivel rengeteg érzet képzet apró benyomás keletkezik. Pl. egy utazás, vagy egy természetfilm erről.


Nyilván mindent nem lehet átélni mondjuk ami életveszélyes de sokmindent igen, bár kérdés hogy érdemes -e vagy elég hogyha másoktól felszeded a tudást róla?



2021. febr. 14. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Addig semmit nem tudhatsz eléggé biztosan, amíg te magad nem tapasztalod. Max elhiheted, de az nem ugyanolyan.

Amit szeretnél megtapasztalni, azt próbáld ki, amit nem, azt felesleges.

2021. febr. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem ok nélkül mondják, hogy gyakorlat teszi a mestert.


Összességében a tudás mindkét formája hasznos és használható.


Például a saját telefonom szétszedésének nem állnék neki vaktában, viszont 1-2 videó után már legalább tudom hogy induljak el. Aztán nyilván jönnek a problémák, hogy "de hát a videón csak szimát ki pattintotta" nekem bezzeg letört.

2021. febr. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A tapasztalat (megtapasztalás) csupán több információt, adatot jelent. Ha létezne egy olyan eszköz (VR), ami ugyanolyan valós lenne, mint a világunk, akkor már nevezhetnénk tapasztalatnak. Viszont ha csak hallasz vagy látsz valamit, az legfeljebb két 'csatornát' használ, a részleteket nem élted meg. Így már értheted, hogy miért fontos képekkel, videókkal, interaktív módon tanulni.
2021. febr. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vagy én például rendszeresen teljesítménytúrázom. 20-30-50 km távokat.


És sokkal másabb így, hogy minden méterét, kilométerét átélem a tájnak, érzem az illatokat, látom a dolgokat, észreveszem az apróságokat is és a híresebb helyeket is jobban átléem mint csak TV-ből nézve.


Nyilván jó egy természetfilm is, vagy bemutató valmiről. De utána még jobb odamenni és személyesen is látni azt a valamit.


Azt is szeretem mikor más túrázók beszámolói, videói "ismerősek" neke, hiszen tudom merre jártak, mit láttak, én magam is ott voltam. Lesz egy személyes kötődés ami nincs akkor, ha nem voltál ott valójában.

2021. febr. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Van egy korlátja, pl. nem próbálnék ki kemény drogot hogy tudjam milyen, vagy nem ugranék ki egy száguldó vonatból. De szerintem is az átélt tudás jobb mint a közvetett. Aki mindent csak tankönyvekből tud az nem élt semmit.
2021. febr. 14. 23:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Sokkal hasznosabb, mert a gyaksziban is látod.
2021. febr. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!