Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit érzel, amikor valaki...

Mit érzel, amikor valaki empátiát mutat feléd?

Figyelt kérdés
Egyaltalán hogy működik ez, neked mért lesz ettól jobb? Ez hogyan segít neked? Mire vágysz az empatikusság alatt? Hogy kell a másiknak viselkednie, hogy az neked kellemes legyen?

2021. febr. 15. 22:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Ezt autistaként kérdezed? (Mindenféle gúnyt félretéve.)
2021. febr. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Elvileg nem vagyok az.
2021. febr. 15. 22:56
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Emberségesen. Nem vagyok bunkó, de az utóbbi 15 évben ilyet nem tapasztaltam, sajnos.
2021. febr. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez csak abból fakad, hogy társas lény az ember (mármint tényleg, biológiailag alakult így, nem azért írom, hogy közhelyes legyek), és nem érzi magát olyan egyedül, ha valaki más is elismeri az emberi mivoltát azáltal, hogy tekintettel van az érdekeire és az érzéseire.
2021. febr. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Attól lesz jobb, és abban segít, hogy ha eleve a padlón vagyok akkor nem rúgnak belém még egyet, hogy még nehezebb legyen felállni.

Semmi különösre nem vágyok, nem kell külön semmit mondani, meg sajnálni, meg jajgatni mert az idegesítő és irritáló. Nekem annyi is elég, hogy ha az illető érzékeli, hogy érzékeny témát érint, akkor ha olyan a vélemenye amivel még lejjebb rúgna, akkor azt megtartja magának, inkább nem szól semmit. Vagy ha szól, akkor nem csak odaböfögi a nagy igazságát, hanem tapintatosabban fogalmazza meg és mondja el. Ne akarja megmondani a tutit, meg okoskodni, mikor nem látja át a helyzetet, vagy nem tudja felét se a sztorinak, ilyenkor szintén inkább maradjon csendben, vagy kérdezzen, de ha esetleg nem akarok valamiről beszélni, azt tartsa tiszteletben. Kb ennyi.

2021. febr. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Eléggé büszke természetű vagyok, kellemetlenül, kínosan érint ha felem nyilvánul ez meg, ráadásul en magam ritkán erzek empátiat masok felé, tobbnyire közömbös számomra masok gondja, de néha azért előfordul, hogy valóban aterzem mas gondjat, de tobbnyire csak eljatszom azt amit elvarnak. Tobbnyire a gyerekeimen es ferjemen kivul nem izgat, hogy masoknak mi gondjuk van, sőt egy idoben en magam alakítottam úgy, hogy bajba keveredjenek (meglepoen könnyen irányítható a többség és meg utolag sem vették észre) , ez egyfajta elégedettséget okozott nekem (ma már erről leszoktattam magam). Tudom en is hogy ez nem jó dolog, de nem tudok valtoztatni ezen. Őszintén szólva jól betanultam a különböző szituációk elvart reakciókat es alkalmazom őket.
2021. febr. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor úgy látom nem is hátrány az, hogy nincs bennem szénakozás, sőt. Mert amúgy bunkó nem vagyok, a tiszteletet megadom, nem rúgok senkibe se bele mégegyet. Úgy látom, akkor ez akkor azoknak akik igénylik, nekik már éppen elég, akiket meg pont zavar, azoknak meg még pont nem sok. Azt hittem fontos az embereknek a Szánkózó, sajnáló hozzáállás is, de akkor nem.
2021. febr. 16. 00:22
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Az empàtia nem sajnàlkozàs. Azt jelenti, bele éled, beleérzed magad a màsik helyzetébe, érzelmeibe.. És nem is csak rossz helyzetbe.
2021. febr. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%
Magamat szánalmasnak. Számomra kínos ez a "megértelek, nagyon sajnálom, jaj nyalogassunk együtt sebet" szarság. Nincs szükségem pátyolgatásra, erőre van szükségem.
2021. febr. 16. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Közömbös számomra, mert nem érdekel senkinek a véleménye.
2021. febr. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!