Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy kell másokat szeretni?

Hogy kell másokat szeretni?

Figyelt kérdés

Bánt nagyon, de nem bírom szeretni az embereket, egyszerűen idegesít a jelenlétük is. Érzem és tudom, hogy rendkívül magamnak való vagyok, és utálom ezt az érzést. Mert nem akarok ilyen lenni! de nem tudok ellene semmit tenni. Annyira nem megy nekem az, hogy SZÍVESEN segítsek másoknak, hogy nagyon. Ennek ellenére szoktam "próbálkozni", de isszonyú tehernek érzem a kis dolgokat is, amit másokért teszek.


Tudom, hogy mindez azért van, mert nem tudok szeretni :( még a tesóimat sem. Persze, ezt soha nem vallanám be nekik, mert ők szeretnek (szerintem).


De nem csak otthon, mindenhol idegesítenek az emberek. Csak visszafogom magam és mások nem gondolják rólam. Legszívesebben mindig egyedül lennék de persze úgysem érezném jól magam, azért mert mindig az jutna eszembe, hogy "önző" vagyok.


Nagyon szenvedés így élni. Azt hittem, hogy ha úgy teszek mintha lenne bennem szeretet, akkor egy idő után tényleg belülről fog jönni de nem.. :(


Hogy ébresszem fel magamba a szeretetet?



2020. dec. 10. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez belolrol jon.

Hany eves vagy? Fiatalabb koromban en is hasonloan gondolkodtam, idővel viszont nagyon megvaltozott minden

2020. dec. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem csak bizonyos emberek idegesitenek?Vannak nagyon jó emberek.Persze a többség nem az .A szeretről.Lehet hogy sose fogsz tudni szeretni már mert lehet eltört valami gyerekkorba.DE ha találnál egy nagyon nagy rezgésü embert talán valamit visszaadna.
2020. dec. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ez egy csapda nekem.Amikor egyedül vagyok sokszor tök fos de amikor valaki van itt egy idő után már azt kivánom lennék egyedül.Valahogy meg kell találni az egyensulyt.De lehet hogy ez a csapda marad nekem mert valami szarság van bennem és sehogy se lehet jó.Miért lennél önző mert egyedül szeretsz lenni?
2020. dec. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem mondanám hogy rossz emberek vesznek körül. Senki nem bánt, mondhatom hogy aránylag normális családban élek. Viták néha előfordulnak de annyira azért nem marjuk egymást.


De minden nehezemre esik, amit a családért "illik" megtenni. Anyumnak tök automatikus, hogy rendszerint mindegyőnkre főz, mos, takarít..stb. Gondolkoztam is, hogy nekem ezt nem lenne erőm megtenni.. a gyerekeimért se.. Viszont a lelkiismeretem meg nem engedi meg, hogy csak magamra gondoljak, ez miatt szenvedek. Fogalmam sincs, hol van a középút.

2020. dec. 10. 14:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy egy erőteljesen introvertált ember vagy, akinek sokkal kevesebb szociális kapcsolatra van szüksége, mert hogy ezek sokkal jobban kimerítik, mint az átlagos embereket. Én úgy vagyok vele, hogy szeretem a társaságot, de egyszer csak, egyik pillanatról a másikra elegem lesz, és nagyon arra vágyom, hogy ne ott legyek. Általában le is lépek, amit az emberek magukra vesznek olykor, holott nem róluk van szó, én akkor senkit sem szeretnék magam körül.

Aztán, ha ezt kipihentem, akkor megint cuki vagyok a többiekkel.

Érdemes utána olvasni kicsit, két bevezető:

[link]

[link]

2021. jan. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!