Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Olyan létezik, hogy valakivel...

Olyan létezik, hogy valakivel csak rossz dolgok történnek az életben ?

Figyelt kérdés
Mint egy véget nem érő spirál, sosincs vége, egyik trauma követi a másikat és nem tud ebből kikecmeregni, mintha meg lenne átkozva. Ráadásul ismétlődnek ezek a traumák.

2021. febr. 16. 16:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Igen, létezik.
2021. febr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem, csak a rossz dolgokat veszi észre az életében a pesszimizmus miatt.
2021. febr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
11%
Igen! Ezért sem szabad irigyeket szaporítani közösségi platformokon, boldog képeket, dicsekvéseket közzétéve, mert a negatív gondolat, amit kapsz rá az átokká válik számodra!
2021. febr. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Olyan van hogy sok rossz történik. Olyan is van, hogy valaki nem veszi észre, ha valami jó történik. Nagy számok törvénye alapján lehetetlen, hogy valakivel az ég világon semmi jó nem történik, de sok rossz igen. (Pl a kisgyerek, aki születés közben meghalt, neki nincsenek jó élményei, de rosszak se)
2021. febr. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 alletta ***** válasza:
81%
konkrétan csak rossz dolgok szerintem nem történnek senkivel. rossz periódusok vannak életünkben, amiken nehezen lépünk túl, nehezen békélünk meg vele, nem tudjuk elengedni. apró kis örömeket is észre kell venni. tudni kell apróságnak is örülni.
2021. febr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Ismerek olyan embert, aki nem tud jól dönteni, vagy a tudatalattija azt parancsolja neki, hogy büntesse saját magát. És csupa rosszat csinál. És minden rossz döntésére kitalál valami magyarázatot. Ott hagyja a munkahelyét, mielőtt keresne magának új munkát, mondván, hogy nem bírja, hogy összeveszett a főnökével, és egy fillér nélkül marad, s minden ismerőstől és rokontól pénzt két, azok meg elkezdik kerülni a tarhálása miatt. Iszik és drogozik, mondván, hogy nehéz az élete, a pszichológusban meg nem hisz, kell valami enyhülés. A jó kapcsolatait tönkreteszi, elűz maga mellől mindenkit, mert "mindenki hlye". Elkezd szakmákat tanulni, de mindent otthagyja félidőben, mert "nincs türelme hozzá". Az ilyen ember úgy fogja fel, hogy a sorsa veri, pedig ő veri saját magát.
2021. febr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézőpont kérdése, hogy ki mit lát jónak és mit rossznak. Egyik kedvenc mondásom , hogy "minden rosszban van valami jó" nagy igazságot takar! Ugyanazt az élethelyzetet egy pesszimista ember kizárólag rossznak látja, míg egy optimista meglátja benne a jót, sőt esetleg kifejezetten jónak látja. Pl.: Nővéremnek egyszer eltört a lába, hetekig nem hagyhatta el a házat. Ettől letargiába eshetett volna, de ő azt mondta, hogy neki nagy szerencséje van ezzel a lábtöréssel, mert egy csomó emberrel, akik a balesetéről hallva felajánlották a segítségüket nagyon jó barátságba került. Ha nem törik el a lába, sokkal kevesebb jó embert ismerne, kevesebb barátja lenne. Tehát egy baleset is lehet jó, vagy rossz dolog, nézőpont kérdése.
2021. febr. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Persze! Velem 😀 de az évek során hozzászoktam. Így ha esetleg jó is történik rossznak élem meg 😀
2021. febr. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem vannak tulságosan peches emberek, ezek általában pesszimisták is,

igy aztán ha van közötte valami jó, azt nem értékelik. Olyanok is vannak,

akik a rosznak is tudnak örvendeni, mondván, "jó, hogy ennyivel meguszam".

Az ortodox pap azt szokta mondani : Uram, ne azt add , amit kérek, add azt

ami nekem jó.

2021. febr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy kapcsolatom "életem szerelmével" rövid idő alatt tönkrement. Sok évig szenvedtem az elvesztését. Most meg hallom, a következő nőjét ütötte-verte. Én jártam jól, hiába szenvedtem miatta.
2021. febr. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!