Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Igaz ez, hogy bármilyen netes...

Igaz ez, hogy bármilyen netes oldalon/közösségi oldalon ha beszélsz valakivel, és az illető létezik bizonyos szinttű informatikus háttérrel, ki tudja deríteni az IP címed?

Figyelt kérdés

És ha igen, az ilyenek mit tudnak kezdeni az IP címeddel? Valahol olvastam kommentek között, hogy ezzel riogattak, hogy figyelj oda, hogy kivel beszélsz. Mert ha egy időt eltöltesz vele, és mondjuk a szerver nem sorsol téged máshoz, az illető ki tudja keresni 10-20 másodperc alatt az IP címed, és az már más kérdés, hogy tudja is-e használni valamire, ha már megvan neki.


Ti erről mit tudtok, hozzáértő leírná a tapasztalatait?


2018. szept. 11. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Az IP címedet kiderítheti. Olyan ez mint az autó rendszáma. De azzal semmit nem tud kezdeni...
2018. szept. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Párszáz méteres pontossággal meg tudhatja határozni lakhelyedet, a környéket, ha valami Geo-IP szolgáltatásba beírja az IPcímet.

Sok netszolgáltató teljesen más várost mutat IP cím alapján is, mint ahol az illető tartózkodik szóval ez se biztos.

Főváros - és környékén (esetleg) működhet a Geo IP-meghatározás, vidéken akár 50 Km vagy még több is lehet az eltérés.

2018. szept. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Így van. Én Somogy megyei vagyok és Győrbe teszi az IP-m :)
2018. szept. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az IP címedet sem tudják kideríteni, abból meg max. városra tudnak belőni, de az sem pontos.

Nézd meg itt, hogy neked mit mutat, és az mennyire van közel a lakhelyedhez: [link]

2018. szept. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A link szerint most meg Fejér megyei, dunaújvárosi vagyok...
2018. szept. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"bizonyos szinttű informatikus háttérre"

Ha bizonyos szint alatt arra gondolsz, hogy jobb a tobb szaz facebookot fejleszto embernel, es biztonsagi rest tud talalni, akkor igen.


Erre az esely, es hogy miert pont 1 mezei usernek az ipje erdekelje kb a beka segge alatt van, de akkor mar amugy sem az ip-t kell felteni hanem minden mas tarolt adatot/beszelgetest.

2018. szept. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Na abban azért én sem hiszek, hogy egy profi informatikus csávó egy random embernek a beszélgetéseit megnézi és hozzáfér az adathoz, ez valóban hülyeség.


Max nem ajánlatos magadra haragítani egy ilyen adott személyt, különben rendesen ki tud b*szni veled, ha akar persze.. :D


Ilyen tapasztaltabb emberek nyilván valami komplexebb rendszerbe próbálnak inkább bejutni, adat és pénzszerzés reményében, szóval attól nem tartok, sőt, butaságnak tartom, hogy bármelyik ember dolgait miért nézné meg épp valaki.


Viszont ez az IP címes dolog sokkal egyszerűbbnek és kézenfekvőbbnek tűnik, ha ez valóban igaz, amit előbb írtatok.. és szerintem ez is BŐVEN elég aggasztó, hogy valaki akár pár km-re is csak úgy be tud lőni téged IP alapján... Igaz akkor tényleg nem tud sokat kezdeni veled, de azért mégis.

2018. szept. 11. 21:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Az egyikben hiszel a masikban nem, pedig ugyan ott taroljak mindket adatot.



Akkor konnyebb az ip-hez hozza jutni ha:


A voip szolgaltatas kozvetlen kapcsolatot nyit a partnerhez (skype ilyen volt)


Vagy egy altalad futtatott oldal linkjere kattint.

2018. szept. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nem használsz P2P szolgáltatásokat, és nem mész fel gyanús siteokra, nem kell félned.

Amúgy a proxy/VPN pont erre lett kitalálva.

2018. szept. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!