Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy legyőzzem...

Mit tegyek, hogy legyőzzem ezt az érzést?

Figyelt kérdés
Miskolcon lakok. Sajnos itt elég sok a roma meg az értelmetlen ember. Akárhányszor megyek a városba, velem szembe, mellettem, mögöttem stb, mind ilyen lepukkant, bunkó, proli romák mennek , 6-7 kölyökkel, üvöltöznek sokszor, káromkodnak, szemetelnek stb. Vagy ha nem is romák, de ilyen lepukkant emberek, akiktől még a hideg is kiráz. Zombi arcuk van, sántítanak, bámulnak rám... Nyilván nem csak ilyen emberek vannak itt, hanem normális, ápolt, igényes emberek is, de ha a városba megyek néha délelőtt, amikor nem dolgozok, akkor rengeteg prolit látok. És az a bajom, hogy annyira úgy érzem, hogy azáltal, hogy itt lakok, én is olyan lepukkant fos vagyok, mint ők. Egy borsodi proli vagyok én is.. 😢Mintha közéjük tartoznék azzal, hogy itt lakok. Pedig nem igaz, normálisan nézek ki, nem vagyok buta, és bunkó se. De jogos sztem, ha az ilyen embereket lenézem. Mit tegyek, hogy ne érezzem magam így? 25N
2021. febr. 17. 08:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Ismerem az érzést, nehéz vele mit kezdeni, de tudatosítanod kell magadban, hogy mindenhol a világon, így Magyarországon is különböző társadalmi rétegek élnek egymás mellett.


Bizonyos helyeken (és hírhedten ilyen például Miskolc) a köztük lévő különbség rendkívül nagy és szembeötlő.


Te a gondolkodásod (belső körülményeid) alapján határozd meg az identitásodat, ne a környezeted (külső körülményeid) alapján! Utóbbin nagyon könnyű változtatni egy költözéssel, előbbihez néha egy egész élet kevés.

2021. febr. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amikor elköltöztem és elkezdtem visszajárni vettem észre hogy miért is éreztem rosszul magam előtte. A hely miatt is van. Mivel a Búza téren régen legalább heti háromszor megfordultam észrevettem hogy most alig várom hogy elmennék onnan, ha lehet kikerülöm.

A Búza tér egy nagyon központi rész ezért sokszor nem is lehet kikerülni. Nagyon lepukkant. A városi buszoknál lévő jegyeladó épülete elsőre olyan mintha összetákolt bódék lennének odarakva. Közelről látszik hogy beton, de így is nagyon lepukkant. Olyan mintha megépítették volna a 70-es években és úgy hagyták volna. A buszbeállók állapotáról nem is beszélve, toldozzák foltozzák, de soha sem lesz jobb. A zöld korlát sincs lefestve mert minek, jó úgy rozsdásan is.

Szerintem ha fel lenne újítva sokkal elviselhetőbb hely lenne.

Megoldás ha veszel egy autót, akkor ki tudod kerülni a belvárost.

2021. febr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!