Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Borzasztóan idegesit, mikor...

Borzasztóan idegesit, mikor helytelenül ir a barátnőm. Mit tegyek, hogy ezt legyőzzem vagy finoman szóljak neki?

Figyelt kérdés

Van egy jó barátnőm, akivel kissé távolabb lakunk egymástól igy sokszor csak közösségi hálón keresztül tudunk beszélni.

Mostanában egyre többet irogatunk és azt vettem észre, hogy borzasztóan helytelenül ir. Szülei magyarok, sok magyar barátja is van viszont nem magyar iskolába járt.

Igy kell elképzelni kb: othon, eszt, esztet, mingyár, osztán, hozám, jöjön, nézed, mekora, ijen, álani stb.

Tépném ki a hajam. Van valami tippetek, hogy ne figyeljek ezekre és eltürjem?

21N


2018. febr. 21. 13:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Noemi a barátnőd? 😂
2018. febr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%
Neked sincs hosszú ékezeted?
2018. febr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Javítsd ki őt(?)
2018. febr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
Te sem írsz valami helyesen amúgy, már nem azért😀
2018. febr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%
Telefonalni nem tudtok?
2018. febr. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
18%
Ha sokat beszélgettek, elhiszem, hogy zavaró, én sem bírnám elviselni, ha minden második mondatban lenne egy ordító helyesírási hiba. Én nehezen tudnám ezt közölni, mert sajnos ebből a szempontból nem igazán vagyok türelmes, nekem az az alap, hogy fontos a helyesírás, de ha hosszú időn keresztül beszélgetnék egy olyan személlyel, aki ennyire nincs tisztában az alapokkal, finoman rákérdeznék, hogy nem szeretne változtatni a helyesírásán?
2018. febr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
56%
Helyesírás-ellenőrző programot ajánlj a figyelmébe!
2018. febr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én olyat is ismerek aki egy szakmunkás, a Q betűt nem is ismeri, erre keres netto félmillát mert felrakták csopveznek, más meg diplomás munkanélküli.


Szóval az még hagyján, hogy írni se tud, olyan sötét, de hogy ilyeneknek áll a világ, már abszurdum.

2018. febr. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
Neked meg a vesszőidet lopták el?! :D
2018. febr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Ne tégy semmit. Nekem is volt egy ilyen barátnőm, a művésznő olyan könyvet írt, hogy amint megnyitottam a fájlt, a word kiírta, hogy annyi a helyesírási hiba benne, hogy kikapcsolta az ellenőrzést :D

Egy idő után megszokod és észre sem veszed többet, csak próbálj meg a tartalomra figyelni és ne a helyesírásra. Ha gondolod szólhatsz neki, de egy alapos sértődésen kívül szerinted mit érnél el? :D

2018. febr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!