Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire viszik a tipikus "jó...

Mire viszik a tipikus "jó tanulók" az életben?

Figyelt kérdés
Utolsó éves egyetemista vagyok. A jegyeim mindig jók voltak, amióta az eszemet tudom. Az eredményeim szépek. Viszont ez mind elméleti tudás. Tipikus "jó tanuló" vagyok, tudjátok, aki mindig időre elkészíti a házi feladatát, mindig mindent tökéletesen akar csinálni, szeretnek a tanárok, megdicsérnek. És ez mind szuper és elég, amíg tanulok. De utolsó éves vagyok, és az életben ezzel már nem tudom mire megyek. Leginkább úgy gondolom, hogy semmire. Hiába vannak jó jegyeim, tisztában vagyok vele, hogy annak a nagy része magolás volt, és igazi tudás nincs mögötte, tapasztalat meg még annál is kevesebb. Szóval az egyetem utolsó félévében rájöttem, hogy igazából buta vagyok. Érezte már valaki ezt? Mire lehet ennek tudatában számítani az életben? Nem szeretnék megkeseredett ember lenni, akinek egyedül az iskolában volt valamicske karriere meg érdeme.

2021. febr. 17. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel van szorgalmad, ezert ha ezt belefekteted a sajat erdeklodesi korod kialakitasaban, muvelodesbe, stb. akkor szerintem igenis sokra viheted.
2021. febr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
29%
Azért nem mindegy, hogy hova jársz. Jó tanuló bölcsészkaron, vagy mérnökinfón?
2021. febr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Bárki viheti sokra, volt már 8 általánossal rendelkező főnököm is (hülye is volt mint a f..sz mégis megbecsülték).


De sajnos ismerek olyant is pont a húgom barátját aki mérnök, és semmi munkát nem adnak neki mert mindenhova kell a tapasztalat.

2021. febr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Fsms ***** válasza:
82%

A jó , rossz jegy nem determinálja az életed sikerességét.

Nagyon sok függ a személyiségedtől. Sok cég embert választ, és a technikai tudást megtanítja, és nem fordítva.

2021. febr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is mindig jó tanuló voltam, de sosem éreztem azt, hogy buta lennék. Szerintem az egyetem nem csak a magolásról szól, nekem legalábbis rengeteg mindent adott, úgy érzem. A gondolkodásomat nagyban formálta, sokkal értelmesebben tudom kifejezni magam, a szövegértésem, a szókincsem, az analitikus gondolkodásom, a logikai képességem, a memóriám stb. mind-mind javult. Nem lennék ugyanez az ember az egyetem nélkül. Nekem olyan munkahelyem van, ahol szintén az agyamat kell használni, gyorsan kell kapcsolni, itt is egy kicsit "jó tanuló" vagyok, szóval kicsit ez a stréber kategória :D de elő is léptettek már párszor. Egész jól keresek a magyar átlaghoz képest, de természetesen bármelyik hidegburkoló bármikor leköröz anyagilag :D szóval nem tudom, miben mérjük a sikert, de én tudom használni az agyamat a megélhetésre, mindig is abból éltem, amit az egyetemen tanultam.
2021. febr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!