Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Munka az embereknek alapvetően...

Munka az embereknek alapvetően miért szenvedés?

Figyelt kérdés

Mi az oka hogy ezt egy kényszerű rosszként érzékeli az emberek jelentős része? Míg pl. a tv előtt ülést kellemesként. Az miatt mert a munka koncentrációt igényel?


Rengeteg embernek van egy ilyen elvágyódás a nyugdíjas évekbe, amikor már nem kell dolgozni. Ez valahogy olyan beteges.



2021. febr. 18. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Nincs ebben semmi beteges. Az emberek többsége kényszerből dolgozik a munkahelyén, nem azért, mert olyat csinál amit szeret, vagy mert ott jól érzi magát. Emellett rengeteg munkahelyen kidolgoztatják a beledet röhejesen alacsony fizetésért. Ki szeretne így dolgozni?
2021. febr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm kiment külföldre dolgozni. Diplomával elég alja munkát kapott. De a tulaj minden nap megköszöni a munkáját. Előtte itthon ilyet nem tapasztalt, csak folyamatos kritikát.

Most szereti csinálni azt amit csinál, pedig kb. a 2/3-át kapja mint egy képzetlen helyi.

2021. febr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mert vannak olyanok akik nem szeretik a munkájukat
2021. febr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ebben mi a beteges?

Te gondolom valami irodai dolgozó lehetsz, aki egész nap a kisujját mozdítja meg jórészt, de tudod vannak olyan emberek is akik napi 12 órát dolgoznak, elég kevéskéért.

Mondok erre egy példát: a nagymamám 54 éves, napi 8 órát áll a kasszában, valamikor szombatonként is. alig várja, hogy nyugdíjas egyen. Vajon miért?

2021. febr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A választási lehetőség hiánya miatt, mert dolgozni muszáj, hogy megélj, nincs más lehetőség. A kényszer miatt. Nem minden munkát utál az ember, van, amihez kedve van, nincs időhöz kötve, saját döntés, vagy ha a magad ura vagy, ezeket szeretni lehet.
2021. febr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert napi szinten el kell viselni az 50eves boszorkanyokat. Rosszindulatuak, furkalnak, irigyek. Mellé a főnök is egy igazi patkany. A munkahelyen rajtunk éli ki magat mert az életben egy senki. Ki szereti ha napi 8-12oraba valaki ugat? Ugat ha tul vizesen mosol fel, ugatha sok a domestos benne, ugat ha keves, teljesen mindegy mit csinálsz akkor is te vagy a szar, a nyalisok meg mindent megtehetnek,es hatul kávéznak a fonokkel. En csak egy sima abc eladoi munkarol beszeltem...
2021. febr. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
jó kérdés, én ahányszor korán kell hogy kelljek, vagy egy társam azon panaszkodik, hogy második napja 12 órázunk, arra gondolok, hogy milyen jó, hogy a főnök engem választott a jelentkezőkből, hogy van munkám, így fizethetek magamnak kaját és albérletet, és nem kell visszaköltözni a bántalmazó apámhoz... gondolom kinek mit ad a munkája, attól függ hogy áll hozzá.
2021. febr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mo.-n azért, mert rengeteg, egy halom idiótával kell együtt lenni benne.
2021. febr. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy,hogy milyen emberekkel dolgozol együtt.Csinálnád szépen a munkád,közben odajön a főnök,hogy dobjál el mindent és kezdj el valami mást(mert ő villogni akar vele az igazgatónak)aztán meg az a baj,ha csúszol az előző melóval.Kollégád b*szik dolgozni és rád hárul az ő része is,ezen kívül napi rendszerességgel egy órával később jön be.Hiába szólsz neki,hogy ketten vagytok beosztva és ő is ugyanannyiért van ott mint te.Főnöknek hiába szólsz,megrántja rá a vállát,mert neki mindegy ki csinálja meg.

Simán meg lehetne könnyíteni a melós munkáját,de minek,te csak egy melós vagy,szívjál szépen.Ha kiadnának rá pénzt,nem lenne mit ellopni.

Na szóval egy pár személyes példa.

2021. febr. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem beteges.



Szerintem ez a falanszteri rend a beteges, hogy dolgozni kell a nagy közösbe és a szabadidőben minden, amit használsz, a nagy közösből jön. Ez eléggé falanszteri, az elmúlt 50-100 évben lett így, ráadásul ebbe fog belepusztulni az emberiség (környezetterhelések).


Engem mindigis a háztáji, a saját, kézzel készített, termelt, termesztett, főzött vonzott és vonz.


Na mindegy.



A diákok is utálják az iskolát, az miért elfogadott, ha a munka utálata nem az?


Amúgy az a bajom a munkával, hogy kora reggel kell ébredni, nem elegendő alvás után, olyankor, amikor a biológiai órám szerint még éjjel van.


Majd utazni kell, tömegnyomorban.

Ok, lehet, hogy a COVID alatt csak heti 2-szer kell bemenni és nincs tömeg, de a COVID után visszaáll a régi "rend".


Odabent nyüzsgő irodában minden áldott nap ugyanazokkal az emberekkel, ugyanazokat a feladatokat (legalábbis a témakör tuti ugyanaz) kell csinálni mások számára és mások elvárásai alapján.


Majd az ember hulla fáradtan hazaesik, már este van, van pár óra vissza lefekvésig, ha 8 órát akarnál aludni, csak 3 vagy 4 óra, ebben házimunka, tanulás és/vagy gyerek, ja és sportolni is kellene.


Közben a napi 9 órányi nyüzsgő irodában lét, odabent jópofizás és a tömegnyomorközlekedés úgy elfáraszt, hogy a saját barátaimra sincs erőm, mert csak egyedül bírok lenni.


Ráadásul én az az ember vagyok, aki a rendszeresség semmilyen formáját nem szereti és egy-egy témával csak pár napig-hétig foglalkozom szívesen.



És akkor ott van apum és a párja, akik folyamatos munkarendben dolgoznak, kizsigerlő munkáltató, nem katasztrofális, de nem is jó, és nem növekvő fizetéssel. Jó, inflációkövető emelésük talán van, de más nem. Ja és napi 2 órát utaznak (mondjuk én is).

2021. febr. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!