Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 24 évesen kiégés ellen mit...

24 évesen kiégés ellen mit lehet tenni ?

Figyelt kérdés

Egy csomó minden csak nyűg számomra, az élet kb egyetlen területén sem vagyok sikeres és/vagy nagyon unom. Az emberi kapcsolataim romokban, a barátaim számát sikerült a 0-re leharcolnom, senki nem marad meg mellettem. Új barátok szerzésére 0 kapacitásom van, társaságban nem érzem jól magam, mindig feszengek, szorongok.


A tanulmányaimmal kapcsolatban abszolút demotivált vagyok, csak azt várom, hogy szabaduljak már, így is csúsztam, de kb olyan, mintha egy citromot kellene kötelezően megennem, csak legyen már vége érzéssel. Szenvedés az egész.


Munkák terén eddig kb mindig legaljákat sikerült kifognom, abszolút csak a pénz miatt csináltam, de mindenhol sikerült kb kifognom egy bunkó, beszólogatós, kiabálós szemétláda kollégát. Nem is maga a munka zavart, hanem az emberek viselkedése velem szemben. Ma is megyek majd dolgozni, de már görcsölök, hogy úgyis sz@r lesz az egész, meg rosszul érzem majd magam- az ilyen megérzéseim valahogy majdnem mindig bejönnek, mindig lesz legalább 1 ember, aki elrontja a kedvemet.


Családi életem mindig is tele volt feszültségekkel, egy családtagomat láttam betegségben szenvedni és meghalni, elég fiatal koromban. De ezt leszámítva is voltak gondok bőven, állandó stressz, veszekedések.


Az iskolában mindig én voltam a tipikus lúzer és a nagypofájú bunkó trollok mindig megtaláltak és beszólogattak, vagy sértegettek engem, amivel teljesen lerombolták az önbecsülésemet.


Életcélom 0, sikerélményem 0, az életem nem más, mint kudarcok sorozata, jogsim sincs.


Az egész egy mókuskerék nekem... 24 éves vagyok, de állítom többet megéltem, mint egy átlag 70 éves, tele vagyok élettapasztalattal és azt érzem, a világ, az élet már nem tud semmi jót, vagy rosszat pluszban mutatni nekem, sőt, egy ember se tud nekem újat mondani/mutatni, mert nagy valószínűséggel kiszámítom/tudom, mi lesz a reakciója.


Öngyilkos nem akarok lenni, nem is terveztem/tervezem, de ha holnapra virradóra hirtelen megszűnne az életem, hideg közönnyel és megnyugvással konstatálnám.



2021. febr. 3. 03:52
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
33%

És most mit vársz? Virtuális buksi simit? Mert egy ilyen kérdésre (igazából nem is kérdés) semmit nem lehet reagálni.

Max üres szavak jönnek anonim emberektől egy anonim oldalon.

Mindenki a saját sorsa kovácsa, és elhiszem hogy az önsajnáltatás a legegyszerűbb és legkézenfekvőbb megoldás, de hidd el itt mindenki magasról szarik arra hogy mi van veled.

Úgy tehetsz a legtöbbet magadért, hogy azonnal befejezed a rinyálást.

2021. febr. 3. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

4: A rinyáládt befejezhetem, atttól még a problémáim nem fognak megoldódni. Hidd el, ha én nem rinyálok, a dolgok majd rinyálni fognak maguktól. Denitt mindenki olyan rohadt okos és rengeteg az élettapasztalata.


Ha nem érdekel a kérdés, minek nyitottad meg, egyáltalán miért kommentelsz ? Nem kötelező.



"mindenki a saját sorsának kovácsa"


Ja, csak éppen a próblákozások elbuknak az emberi rosszindulaton és intrikákon...

2021. febr. 3. 05:29
 3/40 anonim ***** válasza:
48%
Ne vedd sértésnek, de én úgy érzem, hogy mondjuk ezek közül van 20% valós problémád, a többi meg már a hiszti része, amit te gyártottál magadnak. Ez a "nem tetszik, amiben vagyok, de akkor is kellemetlenül érzem magam, ha teszek ellene" felfogás nem vezet az égadta világon sehova és nem fog tudni neked senki segíteni, ha attól is irtózol, amit pont tenned kellene, hogy kikeveredj ebből.
2021. febr. 3. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
76%

Miért kell a válaszolóknak úgy sértegetni,szóban bántani valakit, hogy nem is ismerik? Azt hiszitek,hogy kitalálta amit leírt?

Igen,az életben nagyon sok bántás éri azt, aki próbál normálisan viszonyulni a dolgokhoz,aki nem akar bunkó,törtető,mások könnyein át boldoguló lenni.


A szabad akarat, és a valósítsd meg magad elve egy nagy kamu,mert rengeteg a rosszindulatú, irigy, primitív ember, akinek egyetlen érdeke van, lehúzni a saját szintjére, ami a vakond vájatánál is lejjebb van.


Mindenkinek lehetne írni, hogy "rinyál", aki nem osztja az észt. De a kérdező egy kérdést tett fel,véleményt kér, és nem szidást, mert az olvasottak alapján az élet elbánt vele.

Egy csepp figyelemnek, vagy vigasztalásnak örulne leginkább,mert ilyenkor még az is számít.

És kedves leszólogatók, sosem tudjátok mikor rántja ki az élet alólatok a szőnyeget,esetleg mindent és mindenkit elvéve tőletek ...


Több toleranciát egymás iránt, vagy egyáltalán ne is írjatok, ha csak leszólni tudtok !

2021. febr. 3. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
89%
Fejezd be a tanulmányaid, és minden jobb lesz. Kiégést megelőzni célszerűbb, mint kezelni. Környezetváltás, új dolgok kipróbálása, a heteid rendszerezése.
2021. febr. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
35%

Kedves Kérdező, ne használj olyan kifejezéseket, amiket nem értesz. Csak hülyét csinálsz magadból. 24 évesen nincs az a mennyiségű és minőségű tapasztalat és élmény a hátad mögött, ami indokolná a kiégést. "24 éves vagyok, de állítom többet megéltem, mint egy átlag 70 éves" ez persze natúr hülyeség, amit írsz. Aki '51-ben született, végéig élte a Rákosi-rendszert, a forradalmat, a Kádár-kort, a konszolidációt, a rendszerváltást, a köztársaság kikiáltását stb stb, munkába állt, gyerekei lettek, felnevelte azokat, unokái is vannak már, és már nyugdíjas -te 24 évesen ezekből az élményanyagokból mennyit is tudsz már a hátad mögött? Ugye.

---

Mielőtt azonban adekvát, hasznos választ adhatnék a kérdésedre, világosíts fel arról, kérlek, hogy általában mennyire érzed magad felelősnek a szubjektív valóságodért?

2021. febr. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
24%

Azért szólnak be neki, mert hülyeségeket irkál.

Átlag 70 éves:D

Jah, aztán az a legnagyobb problémája, hogy neki beszóltak:D

Jóhogy kiröhögik:D

2021. febr. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
84%

Nekem ebbol nem kiégettnek, hanem depressziosnak tunsz. Gondolkodtal mar terapian, gyogyszeren? Elsokent neki futhatnál 3 het orbánc teának, az nem veszelyes, de hatha segit kicsit. Aludni tudsz, vagy ebredsz hajnalonta? Mennyit gepezel, telefonozol?

Az, hogy ráébred az ember, hogy az elet meglehetosen monoton es tobb unalommal, szenvedessel jar, mint élménnyel, nem valtja meg a tapasztalatokat. Arrol ugyanis nincs tapasztalatod, hogy ennek ellenére hogy lehetsz jol, hogyan szeretheted az eletet. Lenyegesen nagyobb sorscsapasokkal bíró emberek is tudnak boldogok lenni, erdemes lenne azon gondolkodnod, hogy hogyan. Mert le lehet elni igy is egy eletet, hogy varod a veget, de lenyegesen hosszabb es farasztobb lesz, mintha megtöltenéd tartalommal.

2021. febr. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:

En is voltam hasonlo helyzetben. Viszont talaltam aztan egy olyan celt, ami ertelmet adott a hetkoznapoknak es kozben rengeteget valtozott az eletfelfogasom. Azt is tudom, hogy milyen erzes, amikor vegig kell nezned, ahogy meghal egy hozzatartozom egy betegsegben, de erre (is) hivatkozva nem huzhatod be az eleted kezifekjet. A gyasz egyszer veget er, utana felesleges ezzel ervelni amellett, hogy miert szar az eleted. Azert szar, mert nincsenek celjaid, nincsen ami motivaljon es nem vagy meg elegge elegedetlen a mostani helyzeteddel ahhoz, hogy vallalsz a felelosseget a sajat boldogsagod megtalalasaaert. Ez nem aldozathibaztatas, komoly problemakent latom rengeteg "normal" helyzetben levo embernel is, hogy nem ismerik a felelosseg fogalmat es jelentoseget.


Mind az eleted, mind a kulsod azt a szemelyt jelkepezik, akinek erzed magadat / aki vagy. Ez termeszetesen nem fix, tudsz valtoztatni magadon es a korulmenyeiden, csak meg kell szemvedni erte kemenyen.

2021. febr. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
65%

Negyediktől nyolcadikig borzalmas gyerek korom volt, folyamatosan bántottak lelkileg, fizikailag, elsőnek olyan iskolába jártam ahol csak romák voltak volt 2-3 fiú aki engem mindig pofán vágott ha elmentek mellettem ötödikben olyanba amibe csak én voltam roma, végig mentem az iskola folyosón és végig röhögött mindenki mikor mentem haza egy fiú azt kérdezgette mondjam már el miből élünk apu honnan kukázza a ruháim..borzalmas volt szinte minden nap kitaláltam valamit hogy anya jöjjön értem

Hatodikba megint elkerültem egy másik iskolába itt már nem nézett le senki de még is éreztem hogy kivétel vagyok

Azóta letettem a szakmákat stb, kb fél évvel ezelőtt a fiú aki megkérdezte miből élünk megjelent apám cégénél (egyből felismert) szerintem mindkettőnknek az agyába lejátszódott ugyan az,én nem vágtam vissza pedig mondhattam volna apámnak hogy küldje el akkor egyből elküldte volna, ezzel arra szeretnék ki lyukadni hogy nekem sem volt egy fényes életem,

Ma már boldog anyuka vagyok túl tettem magam mindenen, neked is elfog múlni átmeneti állapotban vagy.

Tőlem is elfordult mindenki de azt az egy embert aki közeledett felém nem löktem el magamtól (életem szerelmét)

Én annyit tudok tanácsolni hogy a jelszó mindig az idő, neked is el fog jönni valaki aki megváltoztatja az életed és szebb pontból látod majd a dolgokat. Magányosan, elkeseredetten persze hogy nincs kiút, szóval én úgy látom a helyzetet akkor lesz változás ha végre szerelmes leszel mert gyönyörű érzés és a legszebb dolog.

2021. febr. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!