Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Úgy látom, hogy az emberek...

Úgy látom, hogy az emberek túlérzékenyek, szerintetek is?

Figyelt kérdés

Folyton megbántódnak, megsértődnek, folyton szenvednek.


Engem nem zavar, csak szerintem szar lehet így élni. Miért nem akarnak kicsit kevésbé érzékennyé válni? Nem lenne egyszerűbb?



2021. febr. 16. 13:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem csak én látom ezt. Lehet azért édzékeljük ezt, mert mi kevésbé vagyunk érzékenyek /érzelmesek.
2021. febr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%
Egyetértek. Egyrészt sajnálom az érzékeny embereket, mert tényleg szenvedés így élni, de másrészt viccesnek is tartom. Nem bírom felfogni, hogy lehet megsértődni mindenféle szarságokon, negatív életeseményeken. Rengeteg a depressziós ember, főleg a korombeliek között (20-25).
2021. febr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
16%
Erre tart a világ, most már nem erény megedződni, a gyengeséget és túlárzékenységet éltetjük a túlzott polkorrekt, "cancel culture" hozzáállással.
2021. febr. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%
Csak meg kell nézni a mentális egészség kategóriát. Napi szinten több öngyilkos érdeklődő is feltesz egy kérdést segítségkérés gyanánt. Tisztán emlékszek a pár évvel ezelőtti gyakorira, ahol nem voltak ilyen problémák.
2021. febr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem néha túlzásokba tud esni a generációm, de alapvetően jobbnak tartom a mostani "túlérzékenységet", mint az akár 15 évvel korábbi közönyösséget, szőnyeg alá söprős felfogást.

Pl. a mostanában megjelent Britney Spears-ről szóló dokumentumfilm megmutatta, amin ~15 évvel ezelőtt nevetett a világ (leborotvált haj, esernyővel támadás paparazzira, válás stb.) ma már együttérez vele a többség és belátja, hogy mentális problémái voltak ami teljesen érthető tekintve milyen életet élt.

2021. febr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

5

Ja, csak itt most nem Britney Spearsről van szó, hanem a 16 éves tini Katikáról, aki éppen most nyelt le 20mg alprazolamot, mert azt hitte, hogy attól majd meghal. Britney valódi problémáit ne hasonlítsuk már össze az átlagos ember problémáival.

2021. febr. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
39%

Alapból már érzelmesek az emberek manapság, én nem is értem, valaki nem jár be iskolába és ott hagyja a szakmát amit már 1 éve csinál (jelenlegi példa) csak mert meghalt a kutyája. Másik ilyen akinek szintén meghalt a kutya és nem tud igy tanulni és ott akarja hagyni az egyetemet, persze a szülők fizetik meg az albit is, és egy ilyen benyög. Lehet a kert végi emésztőbe lenne már ha az én család tagom lenne.


Persze ezt nem kell összetéveszteni azzal, hogy reggel felkel valaki akinek nem indul a kocsi, kiönti a kv-t meg belerúg valamibe, menet közben hivja a felesége hogy ez meg az a baja és hogy menni kell d.u ide meg oda, aztán belép az öltözőbe és valami kolega "jóindulatból" elküldi finom a picsába mert tegnap nem hagyta jól ott a műszakot aminek eredményeként egy állas becsúszik aztán fel van háborodva a Jóska milyen "érzelmes" pedig csak azt mondtam neki hogy...


Tehát van különbség.

2021. febr. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon sértődékenyek lettek. Szerintem néhányan így akarják mutatni, hogy ők kiállnak magukért. Mások csak paranoiásak, és így jön ki rajtuk a stressz. Nem bírnak a másik szemébe nézni, szociális fóbiáik alakultak ki.
2021. febr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
41%
Őszintén, szerintem az is számít, hogy a neten nem úgy beszélnek egymással az emberek, ahogy szemtől szembe tennék. "Más véleményen vagy? Akkor egyenesen ökör vagy és nem használod az agyad, buta vagy, ásd el magad vagy informálódj, mert ennyi ésszel nem lehet élni". És ha sok ilyet kap az ember, összegyűlik. Én odáig jutottam, hogy nem olvasok kommenteket. Mármint ahova írok, oda többet nem megyek vissza, mert egyszerűen felidegesít, hogy emberek milyen "hangnemet" engednek meg maguknak online, csakmert nekem más véleményem van, amivel ráadásul nem bántottam senkit. De neki mégis úgy kell kifejeznie ellenvéleményét, hogy engem degradál. Nem értem mire jó ez. De ez van, legalábbis én ezt tapasztalom minden fórumon, legyen az angol, német vagy magyar nyelvű.
2021. febr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%
Én akarok kevésbé érzékeny lenni, de ez nem megy magától...
2021. febr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!