Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon megér 700 milliót egy...

Vajon megér 700 milliót egy gyerek élete?

Figyelt kérdés

Vannak ezek a gyűjtések, közel 1 milliárdot igényel egy gyerek gyógykezelése. Iszonyú pénz, amiből emberek ezreit lehetne gyógyítani.

Ráadásul az a gyógyszer semmire sem garancia, nem lesz teljesen gyógyult, élete végéig kapnia kell a gyógyszert, egy adag 20 milla, azt hiszem évente kell beadni.


Vajon elvárható ekkora áldozat a szülőktől és a tásadalomtól? Mi van akkor, ha nem hat a gyógyszer, vagy nem teljesen gyógyítja meg, esetleg visszaesik?


2021. febr. 19. 11:18
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
76%

A szülőknek biztosan megér, mások meg segítenek, úgy vannak vele, hogy pár ezer Ft-ot úgyis csak elszórnának hülyeségre, így legalább értelmes célra megy.

Ha neked nem ér meg, nem kötelező adakozni.

2021. febr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
92%

Engem nem zavar, amíg a közösség dobja össze ezt a pénzt. Én is adományoztam az egyik ilyen gyűjtéskor, nem sokat 2000Ft-ot.

Viszont felmeralüt az, hogy TB-re ingyen is megkaphatnák ezt a szert, ez már annyira nem ok számomra. Ok egy részét támogassák, de ebből a pénzből tényleg sok embert lehetnek kezelni, gyógyítani, aki ugyanúgy fizeti a TB-t.

2021. febr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
74%

A szülőknek egyértelműen ér ennyit a gyerek élete, ezen valószínűleg vitatkozni sem kell.


Össztársadalmi oldalról meg azért vannak a tb-nél szabályok, hogy erről ne nekünk kelljen gondolkodni. Én tényleg nem szeretnék olyan munkakörben dolgozni, hogy ilyen etikai problémáim legyenek, biztos nehéz döntés, még akkor is, ha csak a számokat kell nézni, és ilyen betegeket nem is ismerek.

2021. febr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
65%

Szülőknek biztosan 👍🙏

De ez iszonyatosan SOK pénz , nem tudom mi kerül ezen ennyibe?!

2021. febr. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
24%
nézőpont kérdése...nekem a te nem érnél meg annyit ,de a szüleidnek viszont többet is:) Nem sok értelme van kérdésnek :)
2021. febr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

14

A kutatás, a gyógyszer kifejlesztése. Igazából a legtöbb gyógyszer kifejlesztése ennyibe kerül, de míg egy lázcsillapítóból eladnak napi ötezret, ebből csak évi harmincat, vagyis kevesebb adagnak kell behoznia a fejlesztés árát. (A számokat csak saccoltam, az arányokat akartam vele érzékeltetni.)

2021. febr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
13%

Inkább az a kérdés, hogy miért kerül ennyibe megmenteni egy ember életét. Milyen tételekből áll össze ez az ár?

Az, hogy megéri-e, csak utólag derül ki, amikor a 700millióból megmentett ember mondjuk feltalálja ennek a gyógyszernek az 5000 Ft-os változatát, vagy éppen megöl valakit.

Egy szülőnek meg ez nem kérdés, nem tud úgy gondolni erre, hogy "megéri-e"

2021. febr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

„Én azt sem értem,hogy elvileg ez olyan ritka betegség,hogy eddig hallani se lehetett róla,hogy lett hirtelen ennyi?”

A Zolgensma terápiát, aminek ennyi az ára, 2019-ben engedélyezték az Egyesült Államokban, és 2020-ban az EU-ban és Japánban. Ez előtt is létezett a betegség, de ez a gyógymód (ami jelenleg a legjobb rá) nem volt feltalálva.

Hogy azelőtt miért nem hallottál róla? Mert meghaltak, a betegség egyik típusával a várható életkor 2 év, a másikkal 18. Emiatt sajnos felnőtteknek nem fizeti a TB az olcsóbb (és kevésbé hatékony) kezelést sem. Van egy lány, Timi, aki több mint negyven éve él vele, ez csodának számít, itt követheted:

[link]

(ő részesül egy kezelésben, de úgy tudom, kísérleti módszer)

2021. febr. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
29%
Oké, hogy lehoznák a csillagokat az égről, de itt csak ülnek és várják a pénzt. Nem mondom, hogy ezzel baj van, de ez egy passzív dolog.
2021. febr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
64%

Ilyenkor azért a sok magyar milliárdos közül az egyik gondolhatna egy nagyot! "Nagyobb házak nem kellenek, olyan kocsijaim, hajóim vannak, amilyeneket akarok, többet enni - inni nem tudok. A vagyonom 5-6%-án megnemtek egy emberi életet."

De nem. Inkább legyen még egy magánrepülőgép.

2021. febr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!