Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon megér 700 milliót egy...

Vajon megér 700 milliót egy gyerek élete?

Figyelt kérdés

Vannak ezek a gyűjtések, közel 1 milliárdot igényel egy gyerek gyógykezelése. Iszonyú pénz, amiből emberek ezreit lehetne gyógyítani.

Ráadásul az a gyógyszer semmire sem garancia, nem lesz teljesen gyógyult, élete végéig kapnia kell a gyógyszert, egy adag 20 milla, azt hiszem évente kell beadni.


Vajon elvárható ekkora áldozat a szülőktől és a tásadalomtól? Mi van akkor, ha nem hat a gyógyszer, vagy nem teljesen gyógyítja meg, esetleg visszaesik?


2021. febr. 19. 11:18
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
94%
#19 Ja, mert szerinted ez csak annyi, hogy egyszer kitolom a netre, hogy „kéne 700 millió forint”, aztán árad a pénz? Folyamatos idegeskedés, állandóan közvetíteni kell a privát szférádat a neten, különben nem vagy benne a köztudatban. Megterhelő lehet.
2021. febr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
48%
Pedig hány ember életén lehetett volna segíteni ennyi pénzből. Ez olyan felháborító.. Nem is adtam egy fillért sem..
2021. febr. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
60%
Vagy mondjuk felújítani kórházakat...
2021. febr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
29%

22-23, miért van olyan érzésem, hogy te másra se adakoztál? Mindig van, aki osztja az észt, hogy mire KELLENE költeni, aztán többnyire kiderül, hogy az ő hozzájárulása ez a bölcs tanács volt, több nem...


20-as: bár nem szeretem Mészárost, és ha jót kell mondanom róla, az olyan, mint ha a fogamat húznák, de ő pl. adott egy beteg kisfiúnak.

2021. febr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
9%
Ez egy iszonyat jó kérdés, amin nagyon sokat lehetne vitatkozni. Szerint itt a legszörnyűbb az, hogy a gyógyszripar, vagy az állam SIMÁN megtehetné, hogy megmenti a gyereket. De nem, nem teszi.
2021. febr. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
38%
Akkor idegeskedik is. Nekem csak azzal van bajom, hogy a válaszoló azt mondta, bármit megtesz az ember a gyerekéért. Ez nekem aktív, nagy dolog. Autót emelek érte, vagy pisztolyt tartok a gyógyszergyár vezetőjének a fejéhez, amíg ingyen adja a gyógyszert, és miután megkapta a gyerek a gyógyszert, boldogan megyek börtönbe. Az, hogy várok és idegeskedem, nem egyenlő a csillagokkal. Nekem csak ezzel volt bajom.
2021. febr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
71%

25

Igen, az állam megtehetné. De tudod, mit lehet még ennyi pénzzel csinálni? Ez úgy kb. 1000 vakbélműtét ára. Vagyis ezer ember életét megmentik ennyi pénzből. Nem megmenthetik, hanem szó szerint megmentik. Éljen inkább ez a kissrác, mint az az ezer ember?


Vagy vonják le a mi fizetésünkből a műtét árát? Mert ez a 700 milla nem terem a fán...

2021. febr. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

27-es!

A vakbélműtétek árát levonják a fizetésedből,(tb) arra megvan a pénz és vakbél miatt senki nem halt meg azért, mert nem tudta kifizetni.

2021. febr. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Nem. Sokkal több mindenre kehetne fordítani azt a pénzt. Van akinek 25 cent is elég az életben maradáshoz.
2021. febr. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

A betegség előfordulási arányait tekintve évente 13 gyerek születik ezzel.

A 700 milliós kezelés árával számolva kb. 9 milliárd kellene évente erre a célra.

Csak összehasonlításként: az olimpia költségei 774 milliárd forintot tettek volna ki, az egyházak 30 milliárdot kaptak 2019-ben, a hazudozós közszolgálati média fenntartása 78 milliárd 2020-ban. Az, hogy szerinted sok pénz lenne mindet megmenteni, azért van, mert sose láttál 9 milliárd forintot egyben (én se), de az állam ennél sokkal nagyobb összegekkel dobálózik.

2021. febr. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!