Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az új generációnak nem kéne...

Az új generációnak nem kéne környezettudatosabbnak lennie? Én úgy látom hogy egyre több szemetet termelünk, és csöppet sincsen megnyugtató tendencia.

Figyelt kérdés
Nyitottam egy TBSZ-t a CIB-nél, amit még semmire nem is használtam, és megszámoltam több mint 60 oldalnyi A4-es papírt nyomtattak ki nekem, és ugyanannyit maguknak! Tegnap szemüveget csináltattam, és a megrendeléshez 16 oldalnyi papírt nyomtattak ki. A nygapám idejében mindezt elintézték volna egyetlen féltenyérnyi cetlivel, amire ráírják a nevet és hogy amikor lehet érte jönni. Ez nagyon durva, több tízezerszeres szorzó, több tízezerszer több papírszemét. Nem a szelektív gyűjtésre kéne energiát fordítani, mert ha megfeszülünk is alig tudunk a szelektív gyűjtésen pár százalékot javítani, miközben ezerszer ezerszer több szemét keletkezik. A folyamatokat kén környezethatékonyabbá tenni, és a levelek végén hogy ezt ne nyomtasd ki, az kevés, mert én nem szoktam leveleket kinyomtatni, soha meg sem fordult a fejemben, hogy egy e-mail kinyomtassak, nem ez amivel ezerszeres javulást le lehet érni. Jó ez is kell, de ami igazán kéne, azzal senki nem foglalkozik.

2021. febr. 19. 11:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Te mit teszel az ugy erdekeben?
2021. febr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy a hétköznapi kisember (vagy cég, pl kkv) nem sokat tehet az ügy érdekében.


A környezetbarátnak mondott dolgok zöme emiatt valóban kevésbé környezetterhelő, cserében amott méginkább az.

Ha mindenki takarékoskodna az eszközökkel, kütyükkel (amit amúgy nem is igazán tehet meg, mert hamar elromlik, szétesik), akkor ez a mai berendezkedés mellett tömeges munkanélküliséghez vezetne.


Amíg az államok nem mondják azt, hogy rendben, akkor pár évtized után ismét változtatunk a világgazdaságon, addig semmi, de semmi javulás nem lesz itt és esélye se az emberiségnek.



Amit a kis cég megtehet, hogy igen, nem nyomtat annyi papírt.

A hétköznapi ember csak oda megy autóval, ahova tényleg szükséges, szelektíven gyűjti a szemetet, ha kertesháza van, gyűjti az esővizet, esetleg locsoláshoz kutat furat ja és termel, amennyit reálisan tud. Nem 25 fokra hűtünk nyáron, hanem 27-re, télen csak 21-22 fokra fűtünk. Nem bukóra nyitjuk télen az ablakot vastag függöny mögött 20-30 percre, hanem tökig kitárjuk 2 percre, de lehet, hogy 1 is elég.



Ezekkel lehetne segíteni a helyzeten, de ehhez az átlagember túl lusta. Már bocsánat.

2021. febr. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A papír nagyon jól újrahasznosítható anyag, fontos, hogy szelektíven legyen gyűjtve, ennél sokkal nagyobb probléma az olyan müanyag csomagolás, ami magyarországon újra sem hasznosítható, mégis ebbe csomagolnak sok élelmiszert.
2021. febr. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Aki tudatos, az sem tud teljesen az lenni. Hiába tekerném le a fűtést, ha nálam nem szabályozható, és a kispénzű nyugdíjas lakók mindig leszavazzák a társasház fűtéskorszerűsítését, szigetelését, ami fontos lenne, de nekik sok lenne az a közös költség emelkedés, amivel ez járna.
2021. febr. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

hát azért egy banki ügyintézés legyen normálisan lepapírozva

de nemrég sepertem ki a fiókjaimat, 60 oldalnyi szemét az nekem összejött kb. négyhavi közüzemi számlából. de ez már a múlt, ahol csak lehet, évek óta elektronikus számlát kérek.

2021. febr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Frenzee


Tudom.

Amúgy amiket felsoroltam, azokat nem úgy értem, hogy mindenki mindegyiket tegye meg, mert irgumburgum.



Nekem az irodában is és otthon is melegem van, az ajánlott hőmérséklet kb 21 fok mindkettőre, hát ennél jóval melegebb van. Ráhatásom nulla.

2021. febr. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Persze, értettem én, csak ez is egy dimenziója a dolognak, amit én írtam. :-)

A munkahelyemet ne is említsük, klímafűtésünk van, ami több szempontból problémás, a munkavédelmi képviselőknek sincs ráhatásuk egyelőre.

2021. febr. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#5 A banki ügyintézésnél is a nagy részét elektronikusan is meg lehet oldani.
2021. febr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Te mit teszel az ugy erdekeben?"


Itt a GYK-n szeretnék anonim maradni, de teszek amit tudok újságíróként például, a megfelelő kérdések és problémák felvetésével minél több helyen. És a magánéletben igyekszem kevesebb szemetet termelni, az idézett helyeken például az említett bankban is szólni, sőt újságíróként is igyekezni fogok erre felhívni a figyelmet, számon kérni rajtuk, stb.

2021. febr. 19. 17:02
 10/12 A kérdező kommentje:
"A banki ügyintézésnél is a nagy részét elektronikusan is meg lehet oldani." Rákérdeztem, nem nem lehetett volna, személyesen kellett elmennem és csal papírral lehetett.
2021. febr. 19. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!